Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trener Kamerunu komentuje skandal w meczu na MŚ. Nie zgadza się z oskarżeniami

Nieczyste faule, odmowa wznowienia gry od środka boiska i groźba jego opuszczenia, to niektóre zarzuty kierowane w stronę kameruńskich piłkarek, które w niedzielę przegrały z Anglią w meczu 1/8 finału mistrzostw świata. Z oskarżeniami nie zgadza się jednak Alain Djeumfa, trener reprezentacji Kamerunu.

Stephanie Houghton, Ellen White i Alex Greenwood strzelały w niedzielę gole dla damskiej reprezentacji Anglii w piłce nożnej. Drużyna prowadzona przez Phila Neville'a pokonała 3:0 Kamerun i awansowała do ćwierćfinału turnieju. W trakcie spotkania nie obyło się jednak bez kontrowersji, ale nie ze strony Angielek, a ich przeciwniczek. Angielskie media i kibice zarzucają Kamerunkom ostre faule, nieczyste zagrania - jak oplucie rywalki - czy groźby zejścia z boiska i odmowę wznowienia gry po straconej bramce. Z tymi oskarżeniami nie zgadza się jednak Alain Djeumfa, trener kameruńskiej kadry kobiet.

- Nie sądzę, aby moje zawodniczki zatrzymywały lub odmawiały gry. Oczywiście, mieliśmy chwilę zwątpienia, w której pojawiły się myśli o odpuszczeniu, ale dzięki Bogu byłem w stanie się opanować i zachować spokój - przyznał Djeumfa po zakończeniu niedzielnego meczu. - Czasami sędziowie popełniają błędy, ale dziś [w niedzielę] popełnili ich zbyt wiele. Zdobyliśmy bramkę, która nie została uznana. W tamtym momencie zmniejszylibyśmy straty o połowę, dzięki czemu wynik końcowy mógłby być inny - dodał.

- Kiedy straciliśmy pierwszą bramkę w 14. minucie spotkania, sędzia podjął pierwszą złą decyzję. Wówczas zdaliśmy sobie sprawę, że to się zaczyna wymykać. Chcieliśmy zrobić wszystko, by nie stracić kolejnego gola, ale niestety sędziowie chcieli czegoś innego, przez co dziewczyny straciły nieco temperamentu - kontynuował kameruński selekcjoner.

I zakończył: Musimy zdjąć czapki przed dziewczynami, bo zaprezentowały się z dobrej strony. Trzeba docenić ich grę, biorąc pod uwagę poziom sędziowania. Oczywiście, jestem sfrustrowany, ale taka czasami jest piłka nożna.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (28)
Trener Kamerunu komentuje skandal w meczu na MŚ. Nie zgadza się z oskarżeniami
Zaloguj się
 • stefanowie

  Oceniono 19 razy 17

  "To loose one's temper" znaczy "stracić panowanie nad sobą", a nie "stracić temperament" :-)

 • agentwrogiegoukladu

  Oceniono 14 razy 10

  Skończony kretyn, który brnie dalej w to bagno. Posyp gościu głowę popiołem, przeproś za chamstwo i wyciągnij konsekwencje w stosunku do swoich zdziecinniałych, pseudo-zawodniczek.

 • turecky01

  Oceniono 12 razy 8

  Bramka nr 1. Rozmyślne zagranie piłki nogą zawodniczki Kamerunu do bramkarki ? Tak - bramkarka powinna kopać.
  Bramka nr 2. Prawidłowa; spalonego nie było
  Bramka dla Kamerunu - spalony, choć minimalny.
  No i ze 3 czerwone kartki dla Kamerunu ...

 • beton44

  Oceniono 9 razy 7

  Jak to tam jest wedle dzikich:

  Zły uczynek - Kalemu ukraść krowę
  Dobry uczynek - Kali ukraść krowę

  Jak miło zobaczyć że od XIX wieku nic się nie zmieniło :-)

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 2 razy 2

  Gdyby tak zachowywały się Angielki to musiałyby przepraszać za kolonializm, wpłacić kasę na fundacje działające w Afryce by udowodnić, że nie są rasistkami i jeszcze wyjść za mąż za Somalijczyków

 • cxubmsqq1

  Oceniono 2 razy 2

  'Oskarza', 'zarzuca' - coz to za dziwaczne slowa-wytrychy? To nie polityka, to sport.

  Ogladajac wszystko w powtorkach, w zwolnionym tempie widac, kto ma racje, a kto jej nie ma. Nie ma akurat trener Kamerunu i jego zawodniczki.

 • ernst-lemingway

  Oceniono 3 razy 1

  Pieknie gosc podsumowal- nikt nie odwazy sie na slowo krytyki, bo wiadomo: straszne slowo na r moze zakonczyc kariere dziennikarza:)
  Biali ukrecili bat na wlasna doope:)

 • pavise

  Oceniono 3 razy 1

  Teraz już wiecie dlaczego w Afryce ciężko jest zbudować jakiekolwiek silne i stabilne państwo z ludnością negroidalna. Tam każdy wie lepiej i jego racja jest najmojsza. Kompromis lub przeprosiny to oznaka słabości .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX