Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Hiszpańskie media dziękują Polsce za wygraną z Włochami. Nie boją się drużyny Czesława Michniewicza

Hiszpańskie media podkreślają ważną rolę reprezentacji Polski w zachowaniu szans Hiszpanów na awans do półfinału mistrzostw Europy U-21. Jak pisze "As", piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego "mieli już 1,5 nogi za burtą".

Reprezentacja Polski wygrała w drugim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy U-21 z Włochami 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Krystian Bielik, znakomitym strzałem sprzed pola karnego w 40. minucie. Doskonała praca w obronie i znakomita postawa Kamila Grabary sprawiła, że zespół Czesława Michniewicza jest już o krok od awansu do półfinału i wyjazdu na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Hiszpańskie media podkreślają, jak ważne było zwycięstwo Polaków, aby Hiszpanie zachowali realne szanse na awans do półfinału Euro U-21. Zawodnicy Luis de la Fuente Castillo męczyli się z Belgami, ale gol Pablo Fornalsa na 2:1 dał im na nowo nadzieję na sukces. - Te wyniki zupełnie odwróciły sytuację. Hiszpanie przed ostatnią kolejką zależą tylko od siebie - zauważa "Marca", zwracając uwagę, że potrzebują wygranej trzema bramkami z Polską, aby zapewnić sobie zwycięstwo w grupie.

"Marca" chwali zespół Czesława Michniewicza za konsekwencję w realizacji planu założonego przed meczem. - Michniewicz wybrał ustawienie z piątką obrońców, ustawiając wielu piłkarzy za linią piłki. Uzbroił się w cierpliwość i narzucał spokojne tempo, gdy Polacy byli przy piłce. Po jednej z akcji, Bielik, który pokazuje się w trakcie Euro jako stoper strzelający z łatwością bramki, pokonał Mereta - napisali dziennikarze hiszpańskiego dziennika.

Nie da się jednak ukryć, że z hiszpańskiej prasy bije ogromna pewność siebie. Ich zdaniem styl, który pokazała drużyna Czesława Michniewicza, nie nakazuje przesadnie martwić się wynik sobotniego spotkania. Biorąc pod uwagę wartość piłkarzy obu zespołów. wydaje się to dość naturalne. Jednak jak się już niejednokrotnie przekonaliśmy, reprezentacja Polski pokazała, że konsekwentną grą w defensywie można sprawić wiele niespodzianek.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (27)
Hiszpańskie media dziękują Polsce za wygraną z Włochami. Nie boją się drużyny Czesława Michniewicza
Zaloguj się
 • cierniooczek

  Oceniono 14 razy 10

  BARDZO DOBRZE, ŻE HISZPANIE SĄ PEWNI
  BELGOWIE I WŁOSI TEŻ BYLI PEWNI...

 • kibleg

  Oceniono 10 razy 8

  Na tych mistrzostach (ale i już przed) wyłoniła się mądrość Michniewicza. Przeciwnicy ganiają jak nakręceni i kopią, a Polacy grają w piłkę. Brawo DRUŻYNA!

 • kromekchleba

  Oceniono 7 razy 7

  A w bocznej belce tabele MŚ U-20. Serwis Sport.pl niezmiennie profesjonalny.

 • lobuz5

  Oceniono 6 razy 6

  Szkoda, że Kapustki nie ma. Byliby jeszcze mocniejsi.

 • jankaz.kot

  Oceniono 5 razy 3

  No i dobrze że tacy pewni , nasi piłkarze mogą zrobić kolejną niespodziankę, wygrywając odeślą ich do domu, dużo nie brakowało a po meczu z Belgią mogli się pakować.

 • y.y

  Oceniono 2 razy 2

  Bielik strzelając byl w polu karnym

 • norge

  Oceniono 1 raz 1

  A ja się nie zdziwię, jak frytki spuszczą łomot makaronom, w końcu mecz o honor Polska też zawsze wygrywa!

 • takaprawda

  Oceniono 1 raz 1

  Psy szczekają, karawana jedzie dalej

 • vito3

  Oceniono 5 razy 1

  im sie chyba pranie pieniedzy z wartoscia pilkarzy pomylilo,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX