Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro U-21. Burza wokół Krystiana Bielika po meczu Polski. Twitter aż zawrzał

Krystian Bielik zdobył bramkę decydującą o zwycięstwie reprezentacji Polski nad Włochami w drugim meczu mistrzostw Europy U-21. Po spotkanie rozpętała się burza na Twitterze dotycząca ustalenia faktu, który klub, Lech Poznań czy Legia Warszawa, wychował polskiego obrońcę.

Reprezentacja Polski wygrała w drugim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy U-21 z Włochami 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Krystian Bielik, znakomitym strzałem sprzed pola karnego w 40. minucie. Doskonała praca w obronie i znakomita postawa Kamila Grabary sprawiła, że zespół Czesława Michniewicza jest już o krok od awansu do półfinału i wyjazdu na igrzyska olimpijskie w Tokio.

W trakcie meczu profil Akademii Lecha Poznań udostępnił tweeta, podkreślającego, że bramkę zdobył wychowanek ich akademii. Nie trzeba było długo czekać na reakcję. Bogusław Leśnodorski, były prezes Legii Warszawa napisał: "Raczej nasz wychowanek. W Poznaniu był tylko przejazdem"

Do wymiany zdań włączył się także prezes Lecha Poznań, Karol Klimczak, który niedawno założył swoje konto na Twitterze. - Boguś, Ty dowiedziałeś się o Krystianie Bieliku jak on już w Arsenalu był - odpowiedział Leśnodorskiemu. - Karol, ja z tatą Krystiana ustalałem plan gry nim Wy zdaliście sprawę, że w Kole dobrze szkolą... a potem z Arsenem ustaliłem co dalej. No i skasowałem za to 10 milionów złotych. Za część kupiłem Ci w podziękowaniu szampana - odpisał prezesowi Lecha Leśnodorski.

Krystian Bielik swoją karierę rozpoczął w Górniku Konin, skąd w wieku 14 lat trafił do zespołu juniorów Lecha Poznań. W 2014 roku, czyli dwa lata później, Legia zapłaciła za obrońcę 13 tysięcy euro. Pół roku później był on już zawodnikiem Arsenalu, który zapłacił za Bielika ponad 2 miliony euro.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (34)
Euro U-21. Burza wokół Krystiana Bielika po meczu Polski. Twitter aż zawrzał
Zaloguj się
 • polsz

  Oceniono 15 razy 9

  przejazdem to on był w Legii. Legia wystąpiła tu jak zwykły handlarz samochodami

 • kzet69

  Oceniono 7 razy 7

  Pogodzę tych panów, Bielika wychowali... Anglicy, dla Legii i Lecha szacun za to że nie zdążyli go zepsuć jak wiele polskich niespełnionych talentów.

 • t0tylk0ja

  Oceniono 6 razy 6

  Czyli to Górnik Konin wychował piłkarza, Lech go podszlifował, a Legia zarobiła...
  Bielik widać, że ma "papiery" na granie. Powinni powoli go z Bednarkiem zgrywać w pierwszej reprezentacji.

 • sokolddd

  Oceniono 5 razy 5

  czyli jest wychowankiem górnika konin

 • iarna

  Oceniono 4 razy 4

  W pyrowni określili go jako "wychowanka"? Jprdl.... Wychowankiem to on był Górnika Konin, a piłkarską kariere rozpoczął w Legii, grając na DNF jako jeszcze szesnastoletnie pacholę. Nie rozumiem jak mozna w Poznaniu określac go jako wychowanka. To jakiś kolejny wymiar mitomanii i manii wielkości. Żałosne.

 • wiserius

  Oceniono 4 razy 4

  No tak! Sukces ma wielu ojców, porażka jest sierotą. Nie jest istotne, który klub bardziej przyczynił się do rozwoju Bielika. Ważne jest, by ów wysiłek szkoleniowy nie poszedł na marne.

 • dziadwawelski

  Oceniono 6 razy 4

  Ja tam wierzę temu ze złotym łańcuchem na szyi tz disco polo men z Warsiawy ;-)))

 • scierplaminoga

  Oceniono 4 razy 2

  Problem w tym, że żaden z tych klubów nie miał wpływu na jego talent. Po prostu ktoś zwietrzył hajs i go sprzedał zanim coś pokazał

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX