Kosmiczny gol w hicie Euro U-21! Dramat reprezentacji Anglii. Co za porażka! [WIDEO]

Podczas Euro U-21 Francuzi wygrali z Anglikami 2:1, po dwóch golach w końcowych minutach spotkania. Wynik mógłby być inny, gdyby Trójkolorowi nie zmarnowali dwóch rzutów karnych. Ozdobą spotkania była jednak piękna bramka Phila Fodena, pomocnika Manchesteru City.

Francuzi mogli objąć prowadzenie już w 25. minucie, ale Moussa Dembele zmarnował karnego. Ładną interwencją przy strzale Francuza popisał się Dean Henderson. W pierwszej połowie nie padła żadna bramka.

W 53. minucie kapitalną indywidualną akcję przeprowadził Phil Foden, 19-letni pomocnik Manchesteru City.

W 66. minucie Francuzi mogli wyrównać. Houssem Aouar strzelał z rzutu karnego, ale trafił w słupek. Piłka wróciła pod jego nogi, a piłkarz Lyonu starał się dobić, ale gdy kopnął piłkę, to usłyszał gwizdek sędziego. Arbiter potraktował to jako tzw."podwójny kontakt", bo żaden inny piłkarz nie dotknął piłki. A tego przepisy zabraniają. Dlatego Henderson wznowił grę od bramki.

W końcówce meczu Francuzi mieli kilka dogodnych okazji, ale świetnymi interwencjami popisywał się Henderson. Skapitulował dopiero w 89. minucie, kiedy pokonał go Jonathan Ikone.

Gdy wydawało się, że wynik się już nie zmieni, to Hendersona pokonał... Aaron Wan-Bissaka, który tak niefortunnie interweniował, że skierował piłkę do własnej bramki. Liderem grupy C jest Rumunia, która rozgromiła Chorwację 4:1.