Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Michel Platini zatrzymany! Jego zatrzymanie ma związek z mistrzostwami świata w Katarze

Michel Platini, były prezydent UEFA, został zatrzymany przez policję we wtorkowy poranek. Jego zatrzymanie ma związek z przyznaniem organizacji mistrzostw świata Katarowi - informuje independent.com.

Były prezydent UEFA został zatrzymany przez policję we wtorkowy poranek we Francji. Jego zatrzymanie ma mieć związek z przyznaniem organizacji mistrzostw świata Katarowi - podaje independent.com. Michel Platini miał zostać przewieziony do Biura Antykorupcyjnego Policji Sądowej (OCLCIFF), gdzie ma zostać przesłuchany. Wcześniej "The Telegraph" informował, że Platini miał spotkać się z katarskimi przedstawicielami tuż przed głosowaniem, które zadecydowało o wyborze Kataru na organizatora mistrzostw świata w 2022 roku.

Michel Platini dostał dwa miliony franków od Blattera

Michel Platini był prezydentem UEFA od 2007 roku. Na stanowisku przetrwał osiem lat. 21 grudnia 2015 został zawieszony przez FIFA na 8 lat za przyjęcie znaczących środków finansowych (dwa miliony franków szwajcarskich) od Seppa Blattera. Platini ostatecznie został oczyszczony z zarzutów przez szwajcarski sąd. Platini i Blatter twierdzili, że przelew  to wynagrodzenie za pracę, którą Francuz na rzecz światowej federacji, a umowa pomiędzy nimi została zawarta ustnie. Komisja FIFA nie przyjęła tych tłumaczeń. Zawiesiła Platiniego na osiem lat, ale później skróciła karę do lat sześciu.

Michel Platini to jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii. Jest mistrzem Europy z 1984 roku, brązowym medalistą mistrzostw świata z 1986 roku, trzykrotnym królem strzelców Serie A, a także mistrzostw Europy. Trzykrotnie wygrał Złotą Piłkę.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (87)
Michel Platini zatrzymany! Jego zatrzymanie ma związek z mistrzostwami świata w Katarze
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 26 razy 22

  Od początku sprawa Kataru śmierdziała. Temperatura oscylująca w granicach pięćdziesięciu stopni, ale mundial ma być.

 • mcguirre

  Oceniono 18 razy 16

  No to Platini ma Katar :);):)

 • pan.szklanka

  Oceniono 28 razy 16

  Wzięli się za szefów organizacji paramafijnych.
  Papież zadrżał.

 • pedro.666

  Oceniono 30 razy 14

  Oho! Żeby tylko Ziobro z rozpędu nie wydał oświadczenia... "ten pan już nigdy nikomu mundialu nie przyzna", czy coś w tym stylu... ostatnio siedzi i wydaje oświadczenie za oświadczeniem...

 • wujekdolf

  Oceniono 10 razy 10

  brawo! tego wałkarza już dawno trzeba było aresztować!

 • nylon13

  Oceniono 9 razy 9

  Futbol jest popsuty od góry do dołu. Ci na górze wałki kręcą od dawna, do tej pory zupełnie bezkarnie, skoro tacy ludzie jak Platini, bogaci i syci, ryzykują swoje kariery dla... kasy jeszcze większej. A jaka jest różnica między dużą kasą, a kasą jeszcze większą?... Żadna prawie. A oni jednak to robią. Dlaczego? Ano dlatego że czują się bezkarni. Do tego dochodzi chciwość i małostkowość której nauczyli się przez lata będąc w tej branży. I mamy to co mamy. Mamy zasraną mafię i zasranych mafiozów.

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 6 razy 6

  Grubo.

 • taroudant

  Oceniono 27 razy 5

  UEFA jest organizacją przeżartą korupcją i zdegenerowaną podobnie jak kościół kat. , ale przynajmniej jej członkowie nie gwałcą dzieci.

 • maras63

  Oceniono 4 razy 4

  Tak to jest jak nie ma jednej prawdy, prawda???? Może warto zacząć znowu czytać Edwarda Gibbona? :-))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX