Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tak Belgowie nazwali gole strzelane przez kadrę Michniewicza. Nie mogą pogodzić się z porażką

W Belgii po przegranej z Polską (2:3) słychać uznanie dla ekipy Czesława Michniewicza i złość na przebieg meczu. "Strzelali szmaciane gole. Mieli cztery sytuacje i trafili trzy razy" - twierdzą nasi rywale. "Pierwszy gol dla Polski nigdy nie powinien paść" - określał okoliczności akcji Żurkowskiego trener Johan Walem.

"Aby zdobyć trzy punkty na inaugurację Euro nasi młodzi piłkarze muszą być w meczu z Polską czujni" - przestrzegał dziennikarz "La Derniere Heure". Trudno było wyczuć, czy tak doceniał teoretycznie najsłabszą ekipę w grupie A, czy chciał, aby do głów młodzieżowych reprezentantów Belgii nie wdarło się rozprężenie.

Media w kraju "Czerwonych Diabłów" mistrzostwom Europy U-21 poświęcały dużo miejsca. Prezentowano gwiazdy imprezy, wyliczono, że na boiskach we Włoszech zagrają piłkarze warci 2,4 miliarda euro, z czego w samej grupie A niemal miliard. Z tej okazji przypominano też zresztą, że raptem trzech zawodników Hiszpanii (Fabian Ruiz, Mikel Oyarzabal i Carlos Soler) jest wartych 50 milionów euro, czyli więcej niż cała, 23-osobowa ekipa biało-czerwonych (37,4 mln), z którą Belgia rozpoczynała turniejową walkę o punkty.

Oczekiwania liderów seniorskiego rankingu FIFA, także co do swojej młodzieży były spore. Federacja belgijska zrobiła chyba najefektowniejszą prezentację zawodników. Animowane postacie uosabiające piłkarzy pojawiały się na scenie wyczytywane przez selekcjonera Johana Walema. W mediach społecznościowych Belgowie już to Euro wygrali, ale prawdziwy turniej zaczęli od niespodziewanej porażki. Jak teraz sami przyznają (choć bardziej dziennikarze), wynik 2:3 drogę do półfinału im niemal zamyka. Piłkarze liczą, że walkę z Hiszpanią i Włochami uda im się podjąć.

"Szmaciane gole" Polaków

Z relacji ze starcia z Polską bije z jednej strony uznanie na ekipy Czesława Michniewicza, z drugiej złość za przebieg meczu. O "lekcji realizmu" piszą w swoim podsumowaniu dziennikarze telewizji RTBF i komplementują biało-czerwonych.

"Polska była zręczniejsza w ofensywie i nieco bardziej solidna w obronie, przy utalentowanym pokoleniu młodych Belgów była skuteczniejsza" - oceniają.

Nieco inną optykę na porażkę mają sami piłkarze. - Powinniśmy być lepiej zorganizowani w obronie. Oni strzelali szmaciane gole. Mieli cztery sytuacje i trafili trzy razy. Musimy popracować nad tym przed następnym meczem - oznajmił Elias Cobbaut cytowany przez belgijskie media.

W podobnym tonie o puszczonych bramkach wypowiedział się zresztą trener Walem. - Pierwszy gol nigdy nie powinien paść - określił okoliczności akcji Żurkowskiego z 26. minuty.

Belgia jak student na sesji

O tym, że Belgowie nie grali złego futbolu pisze też "Le Soir", ale przyrównuje drużynę do studenta, który idzie na sesje. Nieważne ile się będzie uczył i jak odpowiadał, ważne że ma zdać egzamin. To Belgom się nie udało, choć wykazywali się elokwencją.

"Fragmentów tego meczu, zwłaszcza w pierwszej połowie, można tej drużynie pogratulować, ale 90 minut i porażka w gorącej Reggio Emilia będzie gorzką pigułką do przełknięcia dla naszej młodzieży" - opisują niedzielne starcie.

Belgia swe następne spotkanie na turnieju zagra z Hiszpanią. Polacy zmierzą się z Włochami. Oba spotkania zaplanowano na środę. W starciu gospodarzy imprezy z ekipą w Półwyspu Iberyjskiego wygrali ci pierwsi (3:1).

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (75)
Tak Belgowie nazwali gole strzelane przez kadrę Michniewicza. Nie mogą pogodzić się z porażką
Zaloguj się
 • mannoroth

  Oceniono 27 razy 27

  To, że Polska strzeliła "szmaciane gole" to świadczy o jakości ich drużyny a nie naszej.

 • marek804

  Oceniono 23 razy 23

  Skoro wpuszczali szmaciane gole to widocznie słabą maja defensywę i tym bardziej nie zasługują na wygrana.

 • kicunio1

  Oceniono 21 razy 21

  To co powiedzieć o Belgach skoro wpuszczali szmaciane gole?

 • junk92508

  Oceniono 14 razy 14

  Belgowie nie mają co plakac - i tak pewnie i oni i my przegramy oba nastepne mecze.

  Wlochy i Hiszpania to moga być finaliści...

 • vicenteolivio

  Oceniono 9 razy 9

  Szmaciane gole wystarczą na jeszcze bardziej szmacianych Belgów.

 • balubalu1

  Oceniono 11 razy 9

  Belgiskie płaczki narzekają na szmaciane gole🤣😂 może ktoś ich uświadomić, że liczy się końcowy wynik, a nie styl? To nie jazda figurowa na lodzie 😜🤣😂

 • algreg

  Oceniono 7 razy 7

  obejrzałem skrót. Panowie Belgowie to wasze były szmaty

 • pedro.666

  Oceniono 7 razy 7

  Frajerzy z Belgii - i tyle. Widać było, że mają lepszych piłkarzy. Ale my mamy lepszą drużynę. I już. Do domu!

 • Przemek Czuba

  Oceniono 5 razy 5

  Belgowie to błazny podające sobie piłkę wszerz boiska przez 90 procent czasu posiadania piłki. Uważam, że powoli mogą się pakować. Hiszpanie zrobią im z dupy jesień średniowiecza. ??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX