Polska wygrała na Euro U-21, ale nie jest liderem. Trudne zadanie [SYTUACJA W GRUPIE]

Mimo zwycięstwa 3:2 z Belgią, reprezentacja Polski do lat 21 nie jest liderem swojej grupy. Prowadzą Włosi, którzy wieczorem pokonali Hiszpanów 3:1. I to właśnie z gospodarzami turnieju biało-czerwoni zagrają w kolejnym meczu ME U-21.

Hiszpanie prowadzili 1:0 już od 9. minuty. Piękną bramkę po strzale zza pola karnego zdobył Dani Ceballos. Włosi wyrównali jednak przed przerwą. W 36. minucie Federico Chiesa przeprowadził rajd, po którym strzelił gola. 1:1 było po 45 minutach.

W drugiej odsłonie gry gospodarze przycisnęli Hiszpanów i strzelili dwa gole. Pierwszego w 64. minucie, gdy znów trafił Chiesa. Drugiego w 82. minucie, gdy karnego na bramkę zamienił Lorenzo Pellegrini. Włosi wygrali 3:1 z Hiszpanią i są liderami grupy A. Reprezentacja Polski po wygranej nad Belgią 3:2 jest na drugim miejscu w tabeli.

4. Hiszpania 0 pkt 1-3

Do półfinałów awansują zwycięzcy trzech grup oraz jedna drużyna z drugiego miejsca, która będzie miała najlepszy bilans punktowy i bramkowy. Dodajmy także, że wszyscy półfinaliści tegorocznych mistrzostw Europy do lat 21 uzyskają awans na igrzyska olimpijskie 2020 w Tokio.