Taki piłkarz jest potrzebny kadrze Jerzego Brzęczka! Oceny po meczu Polska - Belgia U-21

Szymon Żurkowski był bohaterem reprezentacji Polski U-21 w meczu z Belgią i udowodnił, że już teraz przydałby się w kadrze Jerzego Brzeczka. Dobry mecz zagrał też Krystian Bielik, ale w pewnym momencie za bardzo uwierzył w swoje umiejętności. Tak oceniliśmy kadrę Czesława Michniewicza za mecz z Belgią (3:2). Skala 1-6.

Kamil Grabara: 4+. Już na początku meczu uratował Polaków przed startą gola. Przy trafieniu Aarona Iseki Lei nie miał żadnych szans. Przy drugim golu dla Belgów zrobił krok do przodu, ale nie wyszedł do piłki. Był pewnym punktem reprezentacji Polski.

Karol Fila: 3. Zastąpił w pierwszym składzie Roberta Gumnego, który nie zagrał w meczu z Belgią z powodu zatrucia pokarmowego. Razem z Konradem Michalakiem popełnił błąd przy golu dla Belgów, ale z każdą kolejną minutą grał coraz pewniej.

Mateusz Wieteska: 4. Z łatwością wygrywał pojedynki w powietrzu i dobrze współpracował z Krystianem Bielikiem przy wprowadzaniu piłki. Przy golu dla Belgów uciekł mu Aaron Iseka Leya, ale zawodnik Legii rozegrał całkiem dobre spotkanie. W drugiej połowie świetnym wślizgiem uratował Polaków przed utratą gola po niecelnym podaniu Bielika.

Krystian Bielik: 4. W imponujący sposób wyprowadzał piłkę z własnej połowy. Robił to na dużym ryzyku i bardzo długo był bezbłędny. Błąd popełnił dopiero w drugiej połowie, kiedy zagrał piłkę wprost pod nogi Siebe Schrijversa. Potrafił też bardzo dokładnie przerzucić piłkę na kilkadziesiąt metrów. W meczu z Belgią zaprezentował cechy, które już teraz przydałby się w dorosłej reprezentacji Polski.

Kamil Pestka: 3. Rywalizował z największą gwiazdą reprezentacji Belgii - Dodim Lukebakio. Miał z nim duże problemy, kilka razy został łatwo ograny, ale w kilku sytuacjach potrafił zablokować piłkarza Fortuny Duesseldorf. Akcję w ofensywie ograniczył do minimum.

Konrad Michalak: 4+. Jako jeden z niewielu piłkarzy w kadrze Czesława Michniewicza potrafił zagrać piłkę w pole karne do Dawida Kownackiego. Szybki, przebojowy. Trzeci gol dla Polaków to w dużej mierze jego zasługa.

Patryk Dziczek: 4. Dużo biegał, harował w środku pola i wspierał obrońców. Piłkarz od czarnej roboty. Niezbędny w zespole Czesława Michniewicza.

Szymon Żurkowski: 5. Nie kalkulował. Dostał piłkę od Filipa Jagiełło, spojrzał i uderzył z dystansu na bramkę Nordina Jackersa. Bramkarz Belgów popełnił błąd, a Żurkowski mógł cieszyć się gola. Najlepszy piłkarz reprezentacji Polski na boisku. Biegał za dwóch i nieźle rozpoczynał kontrataki. To on wyłożył piłkę Szymańskiemu przy trzecim golu i udowodnił, że już teraz przydałby się kadrze Jerzego Brzęczka.

Filip Jagiełło: 4+. Jeden z bohaterów, ale z gatunku tych nieoczywistych. Dobrze wspierał defensywę, był mniej widoczny w rozegraniu, ale zaliczył dwie asysty. Najpierw odegrał piłkę do Szymona Żurkowskiego, a później świetnie dośrodkował piłkę do Krystiana Bielika z rzut rożnego.

Sebastian Szymański: 4+. Czesław Michniewicz ustawił go na lewej pomocy, ale Szymański często zbiegał do środka boiska. Oddał groźny strzał z rzutu wolnego, dobrze asekurował w defensywie Kamila Pestkę i przede wszystkim strzelił zwycięskiego gola.

Dawid Kownacki: 4-. Cierpiał, był odcięty od podań, a przez to często cofał się do środka pola i próbował rozgrywać piłkę. Przypominał trochę Roberta Lewandowskiego z niektórych meczów dorosłej reprezentacji Polski. Miał jedną okazję na gola, ale jego uderzenie odbił Nordin Jackers. W ocenie jego gry warto pamiętać o niedawnej kontuzji.

Paweł Bochniewicz: grał zbyt krótko, żeby go ocenić.

Kamil Jóźwiak: grał zbyt krótko, żeby go ocenić.