Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Niemcy krytykują PZPN i zarzucają podłość wobec reprezentacji Izraela

"To podłość, którą trudno przebić" - tak dziennikarze niemieckiego dziennika "TAZ" skomentowali wpis na Twitterze PZPN. Chodzi o użycie w nim słowa "pogrom" w kontekście meczu z reprezentacją Izraela.

"Polski Związek Piłki Nożnej świętuje zwycięstwo nad Izraelem jako 'pogrom', chociaż to pojęcie jednoznacznie kojarzy się z antyżydowskimi zamieszkami. To podłość, którą trudno przebić" - w taki sposób dziennikarze niemieckiego dziennika "TAZ" skomentowali wpis na Twitterze PZPN w trakcie meczu Polski z Izraelem (4:0).

""GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0!" - tak brzmiała treść wpisu, który później został edytowany. Wyrzucono z niego słowo "pogrom", które wzbudziło tak wiele kontrowersji. Niemcy przypomnieli jego znaczenie, zaznaczając że może ono oznaczać wysoką porażkę lub klęskę, jednak jednocześnie dodali, że używanie go w kontekście meczu z Izraelem jest wysoce nietaktowne.

- Proszę nie doszukiwać się tu żadnych kontekstów. W meczach często używa się słowa "pogrom". Jeśli mielibyśmy takie podejście, to nie moglibyśmy używać w relacjach z meczów słowa "spalony". Może to słowo było niezręczne, bo niepotrzebnie budzi - jak widać - takie emocje - powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN, w rozmowie z "Polityką." - Jeśli "niepotrzebne emocje" to liczne dowcipy o Holokauście, które pojawiły się pod postem, prawdopodobnie ma racje - komentują słowa Kwiatkowskiego dziennikarze "TAZ".

Afera i kary

Po meczu z Polską w Warszawie (0:4) czterech reprezentantów Izraela opuściło hotelowe pokoje i prywatnych strojach udało się "na miasto". Portal kan.org.il donosił, że poszli do jednego z warszawskich kasyn. Dalej przyjmuje zresztą taką wersję zdarzeń. Zawodnicy mieli swoją.

- Siedzieliśmy z rodziną Saby, ponieważ jego brat miał lot o czwartej rano. Wypiliśmy kawę, przepraszam, cappuccino. W życiu nie wszedłbym do kasyna – bronił się jeden z zamieszanych w aferę, Taleb Tawatha.

Gracze uniknęli najsurowszej kary. Gdyby udowodniono im, że nocą udali się - nie, jak sugerowali, na kawę z jednym z braci piłkarza - tylko do kasyna, z pewnością zostaliby zawieszeni. Jak informują izraelskie media, usunięcie z drużyny będzie czekało ich natomiast w przypadku powtórzenia takiego wybryku.

Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
 • Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
 • Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? "Koszt byłby o trzy czwarte niższy"
 • Jerzy Brzęczek drugim najlepszym trenerem el. Euro 2020! Wyróżnienie dla selekcjonera Jerzy Brzęczek drugim najlepszym trenerem el. Euro 2020! Wyróżnienie dla selekcjonera
 • "> Wszołek musi wysłuchiwać wulgarnych przyśpiewek na Legii. "Nie jestem głupi"
   
 • Były kierowca F1: Robert Kubica już skończył z Formułą 1
 • Pochettino zostawił piłkarzom Tottenhamu ostatnią, wzruszającą wiadomość
 • Jest oferta dla Zlatana Ibrahimovicia! Może zarobić 6 milionów euro
 • Pierwszy transfer Thierry'ego Henry'ego w nowym klubie. To były piłkarz Wisły Kraków!
 •   
  Aplikacja Fotball LIVE
    POBIERZ
  Komentarze (424)
  Niemcy krytykują PZPN i zarzucają podłość wobec reprezentacji Izraela
  Zaloguj się
  • marek804

   Oceniono 65 razy 33

   Czy wobec tego wysoce taktownym było palenie ludzi wszelkich nacji w obozach koncentracyjnych? Jakim prawem Niemcy - mając taką przeszłość - próbują nauczać taktowności kogokolwiek na tym świecie?

  • koofel40

   Oceniono 50 razy 22

   Cała niemiecka mentalność. Interesować się kimś byle nie sobą. Szkoda że ich poczynania w trakcie wojny nie były podłe. Znaleźli się obrońcy Żydów...Zawsze chcą nam wbić szpilę i czas w końcu zareagować. A może to po prostu zwykła zawiść, bo mamy komplet punktów? Ciekawe czy Loew coś wyczuł...

  • ceb57

   Oceniono 40 razy 22

   Jak ktoś jest głupi, to pozostanie takim do końca swojego żałosnego żywota. Sprawozdawca zareagował normalnie, tak jakby komentował mecz np z Niemcami. Ale pogromy to właśnie ich specjalność ...

  • Mr. X

   Oceniono 30 razy 22

   Gdyby rozpatrywać tylko takimi kategoriami, to dużą ilość słów trzeba by było usunąć ze słownika.
   Nie mieszajmy sportu z polityką.
   A w tym przypadku z myśleniem historyczno-politycznym.
   Wszystkim wyjdzie to na zdrowie

  • acer0

   Oceniono 30 razy 16

   Już przed meczem pisałem, że gdy Polska pokona Izrael, to świat będzie wrzeszczał, że Polska i Polacy to jeden wielki antysemityzm. A tym wypadku niemcy niech zamkną mordy swym kałem i milczą. Bo ci co najwięcej wymordowali Żydów ,Polaków i inne narodowości nie mają żadnego moralnegoprawaco kol wiek na ten temat mówić a i ten niemiecki naród powinien już dawno zlikwidowany co do jednego.

  • d33mariusz

   Oceniono 36 razy 16

   A mi słowo "Niemcy" kojarzy się ze wszystkim co najgorsze. Agresywny kraj sztywniaków żyjący z grabieży i pijący krew swoich sąsiadów. Takie zbrodnie jakie popełnili Niemcy w czasie ostatniej wojny nigdy nie będą zapomniane i wybaczone. Zrównanie z ziemią Warszawy a przede wszystkim cały przemysł stworzony od podstaw by zabijać ludzi. Komory gazowe i eintzatzgruppen nie mają swoich odpowiedników w historii. A Niemiecki umysł był zdolny do stworzenia czegoś takiego. Nawet Stalin nie wpadł na taki pomysł by postawić komory gazowe. I oni te bydlaki teraz próbują nas pouczać. Zapomnieli kim są. Nawet pies nie powinien wziąć chleba z ręki Niemca.

  • dupajasi0

   Oceniono 22 razy 14

   No i słusznie mają pretensje. Jakby zamiast słowa pogrom nie można było użyć dobrego staropolskiego słowa wpie... ;-)

  • 68jacekw

   Oceniono 30 razy 14

   Te wpisy zawdzięczamy lokalnym poszukiwaczom antysemityzmu.Polityka znalazła go w słowie "pogrom" inni dziennikarze w koszulce z numerem 88 w której na meczu był jeden z pracowników TVP.

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX