Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ambasador Izraela skomentowała zachowanie Krzysztofa Piątka podczas meczu Polska - Izrael

- Krzysztof Piątek gra fair play nie tylko na boisku, lecz także w życiu. Brawo! Jest młodym, mądrym i wrażliwym człowiekiem, który może być fantastycznym wzorem do naśladowania - przyznała Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce.

Krzysztof Piątek strzelił pierwszego gola w meczu Polska - Izrael (4:0), ale nie wykonał swojej charakterystycznej cieszynki. Po każdy golu polski napastnik rzuca się na kolana i wykonuje gest strzelających pistoletów. W rozmowie z "Łączy Nas Piłka" wyjaśnił, dlaczego nie wykonał go podczas meczu z Izraelem. - Mamy szacunek do każdego przeciwnika, wiadomo, jaka w Izraelu jest polityka i zachowałem się z szacunkiem do rywala - przyznał Krzysztof Piątek. Przypomnijmy, że Izrael od dziesięcioleci pozostaje w konflikcie z państwami arabskimi.

Na słowa napastnika AC Milan zareagowała Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce. - Krzysztof Piątek jest nie tylko znakomitym snajperem, który potrafi rozstrzygać ważne mecze (szkoda, że było to tym razem z Izraelem), jest również młodym, mądrym i wrażliwym człowiekiem, który może być fantastycznym wzorem do naśladowania. Gra fair play nie tylko na boisku, lecz także w życiu. Brawo - zaznaczyła ambasador Izraela w Polsce, cytowana przez portal WP Sportowe Fakty.

Krzysztof Piątek zachwycił kibiców w Izraelu

Jeden z izraelskich dziennikarzy dodał: - To naprawdę unikalne, zadziwiające zachowanie. Izraelczycy są przyzwyczajeni, że obcokrajowcy krytykują Izrael i jego politykę. Jeśli jacyś piłkarze wykonują gesty polityczne, zazwyczaj są one przeciwko naszemu krajowi. Ludzie go za tu u nas pokochają - przyznał Ori Cooper, dziennikarz z Izraela, również cytowany przez WP.

Krzysztof Piątek ma za sobą fantastyczny początek eliminacji Euro 2020. 23-letni napastnik strzelił trzy gole w czterech meczach. Przed meczem z Izraelem trafiał w spotkaniach z Macedonią Północną i Austrią.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (196)
Ambasador Izraela skomentowała zachowanie Krzysztofa Piątka podczas meczu Polska - Izrael
Zaloguj się
 • berek-oberek

  Oceniono 53 razy 19

  Karnowscy już doszukują się semickich korzeni Piątka, dziadków w bezpiece i biegają z linijką by zmierzyć długość jego nosa.

 • swru

  Oceniono 45 razy 11

  Piątek zachował się po prostu normalnie, ale pisowym nazistom nieźle utarł nosa. Brawo

 • yyyggg13

  Oceniono 15 razy 9

  Nic na ten temat nie pisze prasa w Izraelu (sprawdziłem), a dzisiaj od rana jest nagonka na PZPN za użycie słowa "pogrom' na oficjalnej stronie po strzeleniu czwartej bramki. Ech, szkoda słów :)

 • ewropejczyk

  Oceniono 27 razy 9

  Gest Piatka, oklaski w czasie hymnu Izraela, upamietnienie pierwszego strzelca dla Polski zydowskiego pochodzenia, itp. itd.

  Mozemy jeszcze robic tysiace takich gestow, ale zawsze bedzie malo. W prasie izraelskiej tematem nr 1 jest uzycie w komentarzu przez PZPN slowa "pogrom" po strzeleniu 4 bramki jako przejaw antysemityzmu typowego dla Polakow.

 • shane00

  Oceniono 13 razy 9

  Właśnie trwają mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet. Żadnego artykułu na ten temat, ale za to jest miejsce na uczoną analizę "cieszynek" :/

 • jacekmatuszewski

  Oceniono 10 razy 6

  Nie rozumiem zachowania Piątka, ta "poprawność polityczna" zgubiła nas już wielokrotnie, a kiedyś nas zabije. Co do Żydów, to boimy się ich jak ognia. Natomiast Pani Ambasador jakoś nie wychylała się za bardzo jak w Izraelu opluto kilka tygodni temu polskiego dyplomatę.

 • emet77

  Oceniono 12 razy 6

  Powstanie w getcie w Warszawie, które rozpoczęło się 19 kwietnia 1943 roku, to pierwszy i największy żydowski zryw w latach II wojny światowej. Po raz pierwszy też wtedy bojowcy, którzy nie byli Żydami, strzelali, by pomóc Żydom.
  Dwie flagi, w czasie walk zatknięte przez powstańców na dachu płonącego budynku, widoczne z obu stron muru getta, stały się symbolem oporu i polsko-żydowskiej więzi i lojalności. Powiewały obok siebie: biało-niebieska flaga syjonistyczna i biało-czerwona polska.

  Znaczek pocztowy wydany przez Pocztę Izraela w 2013 r. z okazji 70. Rocznicy Powstania w Getcie w Warszawie
  Znaczek przedstawia Pawła Frenkla (1920-1943), przywódcę Żydowskiego Związku Wojskowego (ŻZW, Jewish Military Union) podczas Powstania w Getcie w Warszawie. Na znaczku widnieje napis “Flags over the Ghetto” (Flagi nad gettem) oraz postać bojownika ŻZW wieszającego biało-czerwoną flagę polską oraz biało-niebieską flagę państwa Izrael (od października 1948 r.) Na początku Powstania w getcie 19 lub 20 kwietnia 1943 r. na budynku przy ul. Muranowskiej (prawdopodobnie Muranowska 7 - 9, budynek obecnie nie istnieje) oprócz polskiej flagi biało - czerwonej, żydowscy bojownicy zawiesili flagę biało -niebieską będącą flagą Żydowskiego Związku Wojskowego. Obydwie flagi wisiały co najmniej do 22 kwietnia 1943 r. Ich obecność potwierdzają zarówno relacje żydowskich powstańców (Dawid Wdowiński) oraz wspomnienia Polaków (Władysław Bartoszewski). O rozkazie zdjęcia dwóch flag wspomina także dowodzący tłumiącymi powstanie w getcie oddziałami SS i policji, gen. Jürgen Stroop.
  www . uprising1943 . com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX