Niemcy urządzili sobie strzelanie, Włosi mieli problemy. Polska jedynym zespołem bez straconego gola

Reprezentacja Włoch wygrała 2:1 z Bośnią i Hercegowiną, mimo że przegrywała 0:1. Zarówno Włosi, jak i Turkowie stracili gola, przez co Polska jest jedyną drużyną bez straconego gola w tych eliminacjach! Największe strzelanie urządzili sobie Niemcy, którzy pokonali Estonię aż 8:0.

W sobotę Włosi łatwo pokonali na wyjeździe Grecję 3:0, za to Bośnia i Hercegowina przegrała z Finlandią 0:2. Z tego względu Włosi byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania, ale do przerwy przegrywali po trafieniu Edina Dżeko z 32. minuty. Na początku drugiej połowy pięknym strzałem popisał się Lorenzo Insigne, a w 86. minucie o zwycięstwie Italii przesądziło trafienie Marco Verrattiego. Włosi prowadzą w grupie J (12 pkt), wyprzedzając Finlandię (9 pkt), Armenię (6 pkt), Grecję i Bośnię (po 4 pkt) i Liechtenstein (0 pkt). Finlandia pokonała na wyjeździe 2:0 Liechtenstein, za to Armenia 3:2 Grecję.

Wideo pochodzi z serwisu VOD

Niemcy rozgromili Estonię

Za to Niemcy pokonali u siebie Estonię aż 8:0. Po dwa gole strzelili Marco Reus i Serge Gnabry, a po jednym dołożyli Leon Goretzka, Ilkay Guendogan, Timo Werner i Leroy Sane. Niemcy mają 9 pkt po trzech meczach i zajmują drugie miejsce - prowadzi Irlandia Północna (z 12 pkt po czterech meczach), która pokonała na wyjeździe 1:0 Białoruś. Holandia jest trzecia z trzema punktami (ale zagrała tylko dwa mecze), a Białoruś i Estonia nie mają punktów.

Za to Francja zrehabilitowała się po porażce z Turcją (0:2), wygrywając na wyjeździe z Andorą 4:0 po trafieniach Kyliana Mbappe, Wissama Ben Yeddera, Floriana Thauvina i Kurta Zoumy. Za to Turcja niespodziewanie przegrała na wyjeździe 1:2 z Islandią, przez co sytuacja w grupie się skomplikowała - Francja, Turcja i Islandia mają po 9 pkt po czterech meczach. Czwarta Albania ma 6 pkt, piąta Mołdawia 3 pkt, a ostatnia Andora nie zdobyła jeszcze punktu.

Belgia i Węgry liderami swoich grup

Liderem grupy I pozostaje Belgia, która pokonała 3:0 Szkocję. Belgowie mają 12 pkt, o trzy więcej od Rosji (pokonała Cypr 1:0) i o sześć więcej od Kazachstanu (4:1 z San Marino). Szkocja ma 6 pkt, Cypr 3 pkt, a San Marino jest bez punktów. W grupie E prowadzą Węgry, które pokonały Walię 1:0. Mają 9 pkt po czterech meczach, ale wszystkie inne drużyny w tej grupie rozegrały po trzy spotkania. Słowacja i Chorwacja mają po 6 pkt, Walia ma tylko 3 pkt, a Azerbejdżan przegrał wszystkie spotkania.

Polska jedyna bez straconej bramki

Reprezentacja Polski jest w tej chwili jedyną drużyną, która nie straciła żadnego gola w tych eliminacjach. Po jednej bramce stracili Anglicy, Ukraińcy, Irlandczycy, Belgowie oraz Włosi.