Znamy finalistów MŚ U-20! Dwie kluczowe analizy VAR w doliczonym czasie gry!

Korea Południowa zagra w finale mistrzostw świata U-20 rozgrywanych w Polsce z Ukrainą! Koreańczycy pokonali w półfinale Ekwador 1:0 - goście wyrównali w doliczonym czasie gry, ale sędzia nie uznał go po analizie VAR! Chwilę wcześniej po analizie nie podyktował rzutu karnego dla Korei.

W 38. minucie Campana trafił w poprzeczkę po znakomitej kontrze reprezentacji Ekwadoru. Już minutę później prowadziła Korea Południowa - Lee Kangin dograł piłkę z rzutu wolnego do Choi Juna, który zdobył pierwszą i jedyną uznaną bramkę w tym spotkaniu. W 86. minucie Korea Płd. trafiła na 2:0, ale sędzia odgwizdał spalonego. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter rozważał, czy Korea powinna dostać rzut karny, a dwie minuty później Ekwador wyrównał! Piłka po uderzeniu jednego z zawodników odbiła się od słupka i Porozo (zawodnika Ekwadoru), po czym wpadła do siatki. Okazało się jednak, że Porozo był na spalonym! Po chwili Lee Gwangyeon popisał się znakomitą interwencją i niedługo później Korea Południowa zaczęła świętować awans do finału!

Wideo pochodzi z serwisu VOD

W pierwszym półfinale Ukraińcy pokonali Włochy 1:0 po golu Serhija Bulecy. W 91. minucie Włosi oszaleli z radości po golu na 1:1, ale został on anulowany po analizie VAR - Gianluca Scamacca uderzył rywala łokciem w twarz przy przyjęciu piłki. Finał zostanie rozegrany w niedzielę na stadionie Widzewa w Łodzi o 18:00. W sobotę o 20:30 w Lublinie starcie Ekwador - Włochy, którego stawką będzie trzecie miejsce.