Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zamieszanie przed meczem Turcji. Piłkarze czekali kilka godzin na lotnisku, a kapitanowi podstawiono szczotkę

Wielkie zamieszanie przed meczem Islandia - Turcja. Goście po przylocie czekali kilka godzin na lotnisku na kontrolę paszportową. Ich kapitanowi, Emre Belozoglu, podczas spotkania z mediami ktoś podstawił szczotkę zamiast mikrofonu.

We wtorek w Reykjaviku odbędzie się spotkanie eliminacji Euro 2020 Islandia - Turcja. Już przed meczem atmosfera zdaje się bardzo napięta. Reprezentacja gości po przylocie na lotnisko w stolicy Islandii kilka godzin czekała na kontrolę paszportową. Piłkarze byli też intensywnie przeszukiwani. Gospodarze tłumaczą się względami bezpieczeństwa, ale urzędnicy tureccy sądzą inaczej. 

- To brak szacunku dla naszej reprezentacji - napisał na Twitterze Ibrahim Kalin, rzecznik prasowy prezydenta Recepa Erdogana. I dodał: "Nasz kraj i nasz naród popierają reprezentację narodową, najlepsza reakcja będzie na boisku". Tureckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystosowało w tej sprawie notę dyplomatyczną do islandzkich władz.

Szczotka zamiast mikrofonu

Jakby tego było mało, w tureckich mediach społecznościowych panuje oburzenie w odpowiedzi na zamieszczony w nich filmik. Widać na nim, jak podczas rozmowy kapitana reprezentacji Turcji Emre Belozoglu z mediami ktoś podstawia piłkarzowi szczotkę zamiast mikrofonu. Sytuacja ta miała miejsce tuż po tym, jak Turcy dolecieli na Islandię. Turcja prowadzi w tabeli grupy H eliminacji Euro 2020. W sobotę zawodnicy Senola Gunesa niespodziewanie pokonali Francję 2:0.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (28)
Zamieszanie przed meczem Turcji. Piłkarze czekali kilka godzin na lotnisku, a kapitanowi podstawiono szczotkę
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 9 razy 7

  Hm… rozumiem, że mecz Armenia:Turcja może wywoływać takie emocje i reakcje, ale jakie są konotacje historyczne Turków z Islandczykami...? Aż tam kiedyś dopłynęli i nikt nie chciał od nich kupić tranu, czy co...?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 1 raz 1

  O tempora o mores!

 • felicjan.dulski

  0

  Nasi jednak nie mieli na tyle "poczucia humoru", by w podobny sposób potraktować reprezentację Izraela.
  Ciekawe, czy w takim przypadku "międzynarodowa opinia publiczna" byłaby równie uchachana?

 • miniorek

  Oceniono 16 razy 0

  Wyczuwam pszenno-buraczano-cebulowe swojskie prawacko-kibolskie klimaty...

 • rikol

  Oceniono 4 razy 0

  No jak mi przykro. Podczas ostatniego meczu we Francji Turcy gwizdali podczas francuskiego hymnu. nie jest to pierwszy raz zresztą. Niech siedzą u siebie, bo nie potrafiąsie zachować.

 • lech2525

  Oceniono 4 razy -2

  "Gospodarze tłumaczą się względami bezpieczeństwa, ale urzędnicy tureccy sądzą inaczej."

  To do Islandii przylecieli piłkarze czy urzędnicy tureccy ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX