Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cristiano Ronaldo odpowiedział na pytanie, czy zdobędzie Złotą Piłkę. "Co mogę więcej zrobić?"

- Wygrałem 3 trofea w tym sezonie, znów pokazałem się z dobrej strony. Co mogę więcej zrobić? Szczerze mówiąc myślę, że nic - odpowiedział Cristiano Ronaldo na pytanie, czy dostanie Złotą Piłkę za ten sezon.

Portugalia pokonała w finale Ligi Narodów Holandię 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Goncalo Guedes. Mistrzów Europy do finału wprowadził Cristiano Ronaldo, który w półfinale ze Szwajcarią strzelił trzy gole. Po tym hat-tricku na nowo rozgorzała dyskusja nad tym, czy Ronaldo dostanie kolejną Złotą Piłkę. Piłkarz sam odniósł się do tego.

Napastnik Juventusu nie ukrywa, że liczy, iż po raz szósty zostanie wybrany najlepszym piłkarzem na świecie. - Nie będę kłamać. Złota Piłka to trofeum, które bardzo lubię wygrywać - przyznał. I dodał: Nie sądzę, aby był czas w tym sezonie, w którym grałem źle. Zasługuję, aby być wśród najlepszych. Od 16 lat liczby mówią za siebie. Nie przewartościowuję siebie. Liczby nie są mylące - wygrałem 3 trofea w tym sezonie, znów pokazałem się z dobrej strony. Co mogę więcej zrobić? Szczerze mówiąc myślę, że nic.

Portugalski gwiazdor wrzucił na swoje konto instagramowe zdjęcie z pucharem Ligi Narodów i podpisał je: "Trzeci raz z rzędu". Prawdopodobnie miał na myśli puchary, które w tym sezonie zdobył: Superpuchar Włoch, mistrzostwo Serie A i Ligę Narodów.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ