Anglia wygrała w karnych i zdobyła historyczne medale Ligi Narodów! Bramkarz bohaterem

Reprezentacja Anglii sięgnęła po pierwsze, historyczne medale Ligi Narodów. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których bohaterem był bramkarz Jordan Pickdord. Golkiper najpierw kapitalnie wykonał jedenastkę w piątej serii, a w kolejnej serii obronił strzał Drmicia.

Pierwsza część spotkania o trzecie miejsce między Szwajcarią i Anglią rozczarowała, a w meczu nie wydarzyło się praktycznie nic ciekawego. Wszystko zmieniło się jednak po przerwie, gdy obie drużyny ruszyły do ataków.

Najbardziej spektakularna akcją popisali się Szwajcarzy. Rose oddawał strzał, piłkę otarła się o obrońcę, a kapitalną interwencją popisał się Sommer, który sparował piłkę na słupek. W 84. minucie bramka dla Anglii nawet padła, ale sędzia zdecydował się na analizę VAR.  Alli dostał znakomite dogranie od Alexandra-Arnolda, ale strzelił w słupek. Piłkę dobił Wilson, ale sędzia dopatrzył się przewinienia na jednym z obrońców Szwajcarii i trzeba przyznać, że podjął bardzo dobrą decyzję. W ostatnich minutach regulaminowego czasu gry obie drużyny rzuciły się do ataków, jakby chciały uniknąć dogrywki, ale żadnej gol nie padł i sędzia musiał doliczyć 30 minut. W dogrywce obie drużyny koncentrowały się głównie na tym by nie stracić gola. Najbliżej trafienia był jednak Sterling, który w 116. minucie kapitalnie wykonał rzut wolny, ale po jego strzale piłka uderzyła w poprzeczkę bramki Sommera!

Pickford bohaterem jedenastek

Mecz zaprowadził nas do serii rzutów karnych, a tam piłkarze strzelali jak opętani. Do stanu 4-4 nie pomylił się nikt i wtedy do wykonania niezwykle ważnego karnego stanął Jordan Pickford. Bramkarz Evertonu huknął jednak tak, że Sommer nie miał nic do powiedzenia. Po chwili Pickford wrócił do bramki, ale nie obronił uderzenia Schaara. Kolejna seria była jednak decydująca. Do piłki podszedł Drmić, który niepewnie nabiegł na piłkę, a Pickford znakomicie wyczuł jego intencje. Bramkarz Anglii został bohaterem tego spotkania, a piłkarze Anglii sięgnęli po pierwsze, historyczne medale Ligi Narodów.