Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Boniek mówi o przyszłości Magiery i o porażce. "Gdyby Steczyk nie podał do bramkarza..."

- Ja nie jestem z tych, co poniewierają trenerów. Jacek przyszedł do PZPN-u po to, żeby pracować nad różnymi projektami. Taki fachowiec jak on na pewno się u nas nie zmarnuje. Jest świetny nie tylko w budowaniu zespołów, ale też w szkoleniu trenerów - mówi Zbigniew Boniek, zapytany przez Interię o przyszłość Jacka Magiery, szkoleniowca kadry do lat 20.

W niedzielę reprezentacja Polski przegrała 0:1 z Włochami i odpadła w 1/8 finału mistrzostw świata do lat 20, które od ponad tygodnia odbywają się w Polsce. - W tym meczu, mimo porażki, widać było, że mamy drużynę, która realizuje określoną przez trenera taktykę. Wprawdzie przegraliśmy, ale nie przez to, że graliśmy słabo, tylko brakowało nam jakości, wyszkolenia indywidualnego i nie potrafiliśmy wykorzystać najprostszych sytuacji, jakie mieli Zylla, czy Steczyk - powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z Interią.

- Gdyby Dominik Steczyk, zamiast podać do bramkarza w 93. min, kopnął pod poprzeczkę, Włosi byliby w olbrzymich tarapatach przed dogrywką. Mieli wykorzystany limit zmian, a po przerwie wprowadzili samych defensywnych piłkarzy. Niestety, odpadliśmy, taka jest piłka. Patrzymy do przodu - dodaje.

Co dalej z Jackiem Magierą?

- To koniec tej reprezentacji. Jutro nie ma żadnego treningu, turnieju. Kończymy pracę z tymi zawodnikami, każdy pojedzie w swoją stronę - przyznał Jacek Magiera po meczu z Włochami. Zbigniew Boniek w rozmowie z Interią zaznaczył jednak, że koniec pracy Magiery z kadrą U-20, nie oznacza, że przestanie on pracować w związku. - Za kilka dni usiądziemy z Jackiem przy kawie i zastanowimy się, co dalej. Trenerowi Magierze nic nie grozi. Ja nie jestem z tych, co poniewierają trenerów. Jacek przyszedł do PZPN-u po to, żeby pracować nad różnymi projektami. Taki fachowiec jak on na pewno się u nas nie zmarnuje. Jest świetny nie tylko w budowaniu zespołów, ale też w szkoleniu trenerów - komplementuje Boniek.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (21)
Boniek mówi o przyszłości Magiery i o porażce. "Gdyby Steczyk nie podał do bramkarza..."
Zaloguj się
 • pemu

  Oceniono 7 razy 7

  Polska myśl szkoleniowa!!

  Hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha!

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 6 razy 4

  Oj Zibi, co by było gdyby.... nie sprzedaliście meczu w Argentynie w 1978?!

 • alderamin

  Oceniono 8 razy 4

  Zibi stracił cały ten urok który miał, gdy wykolegował Lato ze stołka. wtedy był zbawicielem, teraz jest nadwornym kretynem numer jeden.

 • antropoid

  Oceniono 7 razy 3

  ZIBI - gdyby nie ogórki z Tahiti w grupie, to nie byłoby ani jednego strzelonego gola i wyjścia z tej grupy.
  Otrzeźwiejcie wreszcie panowie z PZPN i zróbcie coś, żeby w tym kraju zaczęto szkolić piłkarzy, a nie piłkokopów.

  Bo jesteście jak pisiory, które rozwalają państwo i rozdrapują je do spółki z klechami, a pieprzą o rozwoju i wspaniałym jak nigdy życiu Polaków pod ich (nie)rządami.

 • pivonka

  Oceniono 3 razy 3

  Polska myśl szkoleniowa ma same sukcesu w piłce nożnej na światowych imprezach:-)))
  co MŚ I ME to sukces goni sukces, a zagraniczni fachowcy przecierają oczy ze zdumienia i stwierdzają, że tak archaicznego footballu już nikt inny nie stosuje, no może poza Samoa i Tonga

 • piotrowin

  Oceniono 2 razy 2

  Boniek był kiedyś dobrym kopaczem. Niestety na tym jego "ekspertyza" w dziedzinie piłki nożnej się kończy. Był zerem jako trener i niewiele pokazuje(dobrego) jako działacz. Samo poparcie mafii hazardowej jak widać wystarcza do piastowania najważniejszej w Polsce funkcji związkowej. A o "polskiej szkole trenerskiej" nadal możemy mówić wyłącznie z prześmiewczym cudzysłowem. I nic nie pomogą bełkotliwe narzekania na "niedowartościowanie" gnojków pobierających kasę za kopanie piłki wydawane od czasu do czasu przez 'polskiej szkoły trenera" - Probierza

 • louis_von_cypher

  Oceniono 2 razy 2

  gdyby rudy od urodzenia był siwy...

 • pawel.ccc

  Oceniono 2 razy 2

  Boniek chyba jeszcze nie zrozumiał, że PZPN n ie potrzebuje "drużyny" w grupach młodzieżowych tylko potencjalnych kandydatów do gry w pierwszej reprezentacji. Młodzieżówki mają promować poszczególnych piłkarzy a nie "grać zespołowo". Czasy reprezentacji w stylu NRD już nie wrócą, teraz trzeba mieć dobrych piłkarzy i zrobić z nich reprezentantów Polski. Młodzieżówka jest sposobem na znalezienia a nie celem samym w sobie. Drużyna U20 odpadła w 1/8 finału ? OK. A niby jak miała nie odpaść jak wszyscy piłkarze byli o klasę słabsi technicznie jak młodzi Włosi, Senegalczycy, Kolumbijczycy ? W całych mistrzostwach reprezentacja wygrała jeden mecz - z chłopcami z tahitańskiej plaży a w pozostałych praktycznie nie istniała. Darujmy sobie mecz z Senegalem bo tej drużynie wystarczył remis do awansu i zespół oszczędzał siły na fazę pucharową.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX