Cudowne uderzenie Polaka na MŚ U-20! Wybrano go najpiękniejszym golem dnia

Drużyna Jacka Magiery pokonała w niedzielę reprezentację Tahiti 5:0 podczas mistrzostw świata U-20 rozgrywanych w Polsce. Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Jakub Bednarczyk fantastycznym strzałem sprzed pola karnego. Jego trafienie zostało wybrane najładniejszym golem dnia.

Trzy gole w pierwszej połowie, dwa w drugiej. Reprezentacja Polski w drugim meczu fazy grupowej pokonała Tahiti aż 5:0. To zwycięstwo sprawia, że szanse na awans do 1/8 finału MŚ U-20 są duże. W środę zespół Jacka Magiery rozegra mecz prawdy z Senegalem.

Była 18. minuta meczu, gdy do piłki przed polem karnym dopadł Jakub Bednarczyk. Obrońca reprezentacji Polski przyjął ją klatką piersiową, po czym z powietrza uderzył na bramkę Tahiti. Bramkarz naszych rywali nie był w stanie zatrzymać piłki lecącej w samo okienko. Gol zdobyty przed polskiego piłkarza został wybranych najładniejszym trafieniem dnia podczas mistrzostw świata U-20 rozgrywanych w Polsce.

Magiera postawił swoim piłkarzom jasny cel na mecz z Tahiti

- Powiedziałem piłkarzom przed meczem, że mamy strzelić minimum pięć goli. Udało się, cel zrealizowany - powiedział po meczu z Tahiti Jacek Magiera, selekcjoner reprezentacji Polski do lat 20. Polacy wygrali 5:0 i wciąż są w grze o 1/8 finału.