Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pięć goli! Polska rozgromiła w bardzo ważnym meczu MŚ U-20

Trzy gole w pierwszej połowie, dwa w drugiej. Reprezentacja Polski w drugim meczu fazy grupowej pokonała Tahiti aż 5:0. To zwycięstwo sprawia, że szanse na awans do 1/8 finału MŚ U-20 są duże. W środę mecz prawdy z Senegalem.

Była 83. minuta. Tutehau Tufariua oddał strzał, ale doskonałą paradą popisał się Radosław Majecki. To było pierwsze celne uderzenie Tahitańczyków w tym meczu. Jedyny moment, w którym polski golkiper musiał się naprawdę wykazać. I się wykazał. Zresztą nie tylko on, bo wcześniej wykazali się też piłkarze z pola: Polska już wtedy prowadziła, i to wysoko, aż 5:0.

Początek meczu był jeszcze nerwowy, ale potem już był spokój. Polska strzelanie zaczęła w 18. minucie (Jakub Bednarczyk). Pod koniec pierwszej połowy, w ciągu kolejnych dwóch minut, dołożyła jeszcze dwa gole (37. minuta Marcel Zylla, 39. - Dominik Steczyk). A po przerwie kolejne dwa: w 61. minucie znowu trafił Steczyk, a w 74. wynik meczu ustalił Adrian Benedyczak.

Co musi zrobić Polska, by awansować? [SYTUACJA W GRUPIE]

Polska przegrała w pierwszym spotkaniu 0:2 z Kolumbią, ale wysokie zwycięstwo z Tahiti sprawiło, że znacznie przybliżyła się do awansu do kolejnej fazy, jako że ze wszystkich sześciu grup wyjdą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy (jest ich sześć) oraz cztery ekipy z trzecich miejsc z najlepszym bilansem (punktowym, a następnie bramkowym).

 1. Senegal 6 pkt bramki 5:0
 2. Polska 3 pkt 5:2
 3. Kolumbia 3 pkt 2:2
 4. Tahiti 0 pkt 0:8

Mecze trzeciej, ostatniej kolejki w grupie A zostaną rozegrane w środę. O 20:30 Polska zagra z Senegalem w Łodzi, za to w tym samym czasie Kolumbia zmierzy się z Tahiti w Lublinie. Spotkania 1/8 finału zostaną rozegrane od 2 do 4 czerwca. Finał zostanie rozegrany 15 czerwca w Łodzi.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (21)
Pięć goli! Polska rozgromiła w bardzo ważnym meczu MŚ U-20
Zaloguj się
 • slon2002

  Oceniono 4 razy 4

  Tahiti to potęgą piłkarska. Są mocniejsi od Brazylii!!! Nie będzie Tahitańczyk pluł nam w twarz!

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 2 razy 2

  OMG ale sukcesa! Nasze kurczaki pokonały 'kokosy' z wyspa hula-gula! Propaganda sukcesu..

 • eskulapp

  Oceniono 2 razy 2

  Wynik jak wynik, ale piłkarsko dosyć słabo to wyglądało. Ogólnie żaden z naszych młodzieżowców nie ma papierów na granie w poważnym futbolu. Mecz z 8 drużyną ligi taithańskiej, a nawet nie rządziliśmy specjalnie w środku pola, co z takim zespołem powinno być oczywiste. Na moje oko żaden z tych piłkarzy nie poprawi już swoich umiejętności i w dorosłej piłce raczej nie będziemy mieć z nich pożytku.

 • slon2002

  Oceniono 4 razy 2

  Super. Od jutra chleb stanieje o 30%!!! Sukces!!!

 • mysl.iwy

  Oceniono 1 raz 1

  To jeszcze nic, w meczu z San Escobar dopiero pokażą klasę!

 • anakastyczny

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Magiera co robi w kadrze Zylla ? Po jego wypowiedziach nie powinien mieć zaszczytu reprezentowania Polski. Weź pan przykład np. z Finów w hokeju, bez nazwisk - dzisiaj mistrzami świata.

 • silthor

  Oceniono 5 razy 1

  No rzeczywiście, przeciwnik niebywale mocny... Tahiti znajduje się w Polinezji. Ma 190 tys. mieszkańców. Niewygranie z nimi dużą przewagą bramkową byłoby kompletnym obciachem.

 • lw73

  Oceniono 2 razy 0

  Z takim przeciwnikiem powinna sobie poradzić drużyna z A klasy

 • roman.wurster

  Oceniono 2 razy 0

  Mecz otwarcia
  Mecz o wszystko
  Mecz o honor ;)
  Lata leca slogan zostaje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX