Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Co musi zrobić Polska, by awansować? [SYTUACJA W GRUPIE]

Reprezentacja Polski pokonała Tahiti 5:0 w meczu drugiej kolejki mistrzostw świata U-20 rozgrywanych w Polsce. Jak wygląda sytuacja w grupie?

Reprezentacja Polski przegrała w pierwszym spotkaniu 0:2 z Kolumbią, ale w drugim spotkaniu wysoko pokonała Tahiti 5:0. Dzięki temu znacznie przybliżyła się do awansu do kolejnej fazy, jako że ze wszystkich sześciu grup wyjdą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy (jest ich sześć) oraz cztery ekipy z trzecich miejsc z najlepszym bilansem (punktowym, a następnie bramkowym). Polska ma już na koncie trzy punkty i dodatni bilans bramkowy, co sprawia, że ma spore szanse na awans do kolejnej fazy.

Tak wygląda grupa A MŚ U-20 w Polsce:

 1. Senegal 6 pkt bramki 5:0
 2. Polska 3 pkt 5:2
 3. Kolumbia 3 pkt 2:2
 4. Tahiti 0 pkt 0:8

Mecze trzeciej, ostatniej kolejki w grupie A zostaną rozegrane w środę. O 20:30 Polska zagra z Senegalem w Łodzi, za to w tym samym czasie Kolumbia zmierzy się z Tahiti w Lublinie. Spotkania 1/8 finału zostaną rozegrane od 2 do 4 czerwca. Finał zostanie rozegrany 15 czerwca w Łodzi.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (13)
Co musi zrobić Polska, by awansować? [SYTUACJA W GRUPIE]
Zaloguj się
 • paulogarnies

  Oceniono 8 razy 8

  Pokonaliśmy pewniaka do mistrza! Więc teraz już prosta droga do finału! Wspaniały mecz, fantastycznie rozpracowane Tahiti - potęga na tych mistrzostwach!
  Gratulacje dla super trenera i złotych chłopaków!

 • slon2002

  Oceniono 5 razy 5

  Co muszą zrobić polscy "Piłkarze"? Sprawa jest banalnie prosta. Muszą załatwić, aby Wisła (rzeka) popłynęła od Gdańska do Góry Baraniej. Proste?!!!

 • jankaz.kot

  Oceniono 2 razy 2

  I odwieczne pytanie co musi zrobić Polska by awansować?najlepiej wygrać.

 • zenonbush

  Oceniono 1 raz 1

  Co musi zrobić Polska, żeby wyjść z grupy? Przede wszystkim musi być gospodarzem, musi mieć "wylosowane" najsłabsze zespoły i odpowiednio ułożoną kolejność meczów. Następnie musi liczyć, że będąc w grupie leszczy wyprzedzi w klasyfikacji bramkowej zespoły z grup śmierci. Sędziowie muszą mieć świadomość, aby nie krzywdzić gospodarzy, a surowo karać ich przeciwników. Czasami jednak nawet to naszym Orłom nie wystarczy...

 • 23tryt

  Oceniono 3 razy 1

  artykuł jak program wyborczy KE - tytuł obiecujący a treści zero ...... a potem zdziwienie że wpier..... przy urnach

 • pijmy_szybciej_bo_sie_sciemnia

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma żadnych szans na awans to jasne chyba. Senegal pokonał Kolumbię więc z nami wystarczy im remis. Awansu nie odpuszczą a są od nas lepsi. Kolumbia rozjeżdża Tahiti.

 • wilem07

  Oceniono 1 raz 1

  Co musi zrobić Polska, by awansować? pytanie bez odpowiedzi.... a może ktoś z redakcji zostawił dziecko, które miało dokończyć artykuł?

 • marcines007

  0

  Wygrana z Tahiti kompletnie nie ma żadnego znaczenia! Z nimi wszyscy z naszej grupy wygrają. Tylko wygrana z Senegalem da awans... W tej chwili dla naszych jest to nie do wykonania...

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 2 razy 0

  dlaczego polska jest druga,skoro przegrala z kolumbią?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX