Nowe informacje o stanie zdrowia Sebastiana Walukiewicza

Sebastian Walukiewicz nie będzie dobrze wspominał meczu Polska - Kolumbia na MŚ U-20. Środkowy obrońca reprezentacji Polski najpierw zderzył się głowami z jednym z przeciwników, a później popełnił katastrofalny błąd przy pierwszym golu Kolumbijczyków. W drugiej połowie został zniesiony z boiska na noszach i pojechał do szpitala. Są już pierwsze informacje o stanie jego zdrowia.

- Sebastian Walukiewicz w szpitalu miał wykonane badania i na ich podstawie nie stwierdzono żadnych odchyleń. Jest z nami w hotelu, pod obserwacją lekarską, a jeśli nie pojawią się niepokojące objawy, to w sobotę decyzja o tym, czy gra dalej - napisał na Twitterze Michał Zachodny, analityk w sztabie Jacka Magiery.

To dobre informacje, bo kontuzja piłkarza Pogoni Szczecin, który w letnim oknie transferowym przeniesie się do Cagliari, wyglądała bardzo poważnie. - W pierwszej połowie zderzył się z rywalem i w przerwie miał zawroty głowy. Sztab medyczny zdołał doprowadzić go do równowagi, lecz w drugiej części meczu nastąpiło drugie zderzenie i nie mógł on już kontynuować gry. Pojechał do szpitala, czekamy na diagnozę. Dopiero wtedy będziemy wiedzieć więcej - mówił tuż po meczu Jacek Magiera.

Reprezentacja Polski przegrała pierwszy mecz mistrzostw świata U-20 z Kolumbią 0:2. W kolejnym spotkaniu biało-czerwoni zagrają z Tahiti. Mecz w niedzielę 26.05 o godz. 20.30 na stadionie w Łodzi. Relacja z tego spotkania w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.