Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Fatalny początek mistrzostw świata do lat 20. Polska przegrała z Kolumbią

Reprezentacja Polski przegrała z Kolumbią 0:2 w pierwszym meczu mistrzostw świata do lat 20, które odbywają się w naszym kraju.

Była 23. minuta meczu w Łodzi, kiedy bardzo złym, za lekkim, niedokładnym podaniem do Jana Sobocińskiego nie popisał się Sebastian Walukiewicz. Zagranie obrońcy Pogoni Szczecin wykorzystał Ivan Angulo, który przejął piłkę na linii naszego pola karnego i spokojnie pokonał Radosława Majeckiego.

W doliczonym czasie gry Kolumbijczycy przeprowadzili bardzo szybki kontratak. Prawą stroną popędził Johan Carbonero, którego uderzenie lewą nogą obronił Majecki. Przy dobitce Luisa Sandovala bramkarz Legii był jednak bezradny.

Polska przegrała z Kolumbią 0:2 i fatalnie rozpoczęła mundial do lat 20, który w czwartek zaczął się w naszym kraju. Zespół Jacka Magiery rozczarował w każdym elemencie i zasłużenie przegrał z rywalem z Ameryki Południowej. Polacy grali bardzo nerwowo i niedokładnie, nie potrafili dłużej utrzymać się przy piłce.

Drużyna Magiery nie stworzyła żadnej dogodnej okazji do strzelenia gola, oddała raptem dwa celne strzały na bramkę Kolumbijczyków. W strzałach przegraliśmy ten mecz 3-16. To najlepiej pokazuje bezradność Polaków na inaugurację mundialu. Chociaż biało-czerwoni mieli gonić wynik, to po przerwie, długimi momentami mieli problemy z opuszczeniem własnej połowy.

Kolumbijczycy zagrażali nam zarówno w ataku pozycyjnym, jak i kontrataku, kiedy wykorzystywali odważniejsze fazy gry naszego zespołu. Różnica widoczna była też w wyszkoleniu technicznym poszczególnych piłkarzy. Kiedy nasi rywale z luzem wymieniali kolejne podania, my nie potrafiliśmy zagrać trzech-czterech dokładnych piłek.

Szansę na rehabilitację Polacy będą mieli już w niedzielę. Wtedy, również o godz. 20.30, zespół Magiery zagra z Tahiti.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (48)
Fatalny początek mistrzostw świata do lat 20. Polska przegrała z Kolumbią
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 12 razy 10

  Nasi seniorzy na mundialu grali jak juniorzy. Nasi młodzieżowcy grają z kolei jak trampkarze, więc trend jest stały i niezmienny.

 • taiczo

  Oceniono 5 razy 5

  Wczoraj Magiera powiedział, że Kolumbię maja rozpracowaną i są gotowi, więc napisałem, że skoro są gotowi to zamiast 0-3 będzie 0-2 i sprawdziło się w 100%

 • wolverine_14

  Oceniono 7 razy 5

  Żenująca gra, jak to maja być najlepsi polscy pilkarze w swoim wieku, to za 10 lat czeka nas powrót do okolic 50. miejsca w rankingu fifa.

 • d33mariusz

  Oceniono 4 razy 4

  Jak widać o przyszłość możemy być spokojni, drewniaków w Polsce nie zabraknie.

 • 141288bs

  Oceniono 4 razy 4

  Wstyd, 0 inteligencji, mulowatosc i kolkowatosc, pozytywow brak.

 • cierniooczek

  Oceniono 4 razy 4

  zasłużenie Polska dziś przegrała. Gdyby trener Kolumbii wystawił od 1 minuty tą rakietę co weszła na 12 minut przed końcem to by było z 7-0

 • beku72

  Oceniono 6 razy 4

  Ale się uśmiałem tak to było żałosne.

 • kor102

  Oceniono 4 razy 4

  Czyli tradycyjnie;
  - mecz otwarcia
  -mecz o wszystko
  -mecz o honor i koniec turnieju

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 3 razy 3

  E tam z polaczkow tacy kopacze jak z pisiorow dyplomacja - matolki i tyle - lepiej niech sie nigdzie nie pokazuja... wszystko w wolsce jest z dykty...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX