Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek jasno określił cel na mistrzostwa świata U-20 w Polsce

- Chcemy pokazać, że jesteśmy gotowi na taką imprezę pod względem organizacyjnym, ale też sportowym. Jakie mamy założenia i ambicje? Chcemy wyjść z grupy i ten cel jest jak najbardziej do zrealizowania. Później, w systemie pucharowym, wszystko jest możliwe - przyznał na konferencji prasowej przed startem mistrzostw świata U-20 Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Reprezentacja Polski do lat 20 rozpocznie mistrzostwa świata 23 maja. Pierwszym rywalem kadry Jacka Magiery będzie Kolumbia. Kolejnym Tahiti (26 maja), a ostatnim w fazie grupowej Senegal (29 maja). Wszystkie mecze polskiej kadry w fazie grupowej odbędą się w Łodzi na stadionie Widzewa. I to właśnie tam odbyła się konferencja prasowa przed startem turnieju z udziałem Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, oraz Jacka Magiery, selekcjonera reprezentacji Polski do lat 20.

- Jestem przekonany, że mundial będzie cieszył się wielką popularnością. Już dziś zostało wyprzedanych 50 procent biletów. Dla każdego Polaka obejrzenie młodych - wschodzących gwiazd światowej piłki - będzie dużą przyjemnością, a do tego nie obciąży budżetu, ponieważ wejściówki na mecze są bardzo tanie. Mam prośbę do wszystkich tych, którzy jeszcze nie kupili biletów, aby to zrobili. Wszyscy razem możemy pokazać, jak wygląda taka impreza w naszym kraju - zaapelował Zbigniew Boniek.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej jasno określił cel dla reprezentacji prowadzonej przez Jacka Magierę. - Chcemy pokazać, że jesteśmy gotowi na taką imprezę pod względem organizacyjnym, ale też sportowym. Jakie mamy założenia i ambicje? Chcemy wyjść z grupy i ten cel jest jak najbardziej do zrealizowania. Później, w systemie pucharowym, wszystko jest możliwe - przyznał Boniek. Jacek Magiera dodał, że wszystko jest doskonale zorganizowane, ale jego piłkarze mogą skupić się na realizacji celu. - Wszystko zostało perfekcyjnie przygotowane. Mamy bardzo dobrą bazę, optymalne warunki do rozwoju. - Cieszymy się, że zaczynamy wielką imprezę. Mistrzostwa świata do lat 20 to dla każdego zawodnika szansa, żeby w przyszłości zostać wielkim sportowcem. Od tego wszystkiego się zaczyna. Mundial to dla tych ludzi wielka promocja. Jest walka o zwycięstwo, o medale, ale i o swoją przyszłość - zaznaczył selekcjoner cytowany przez portal laczynaspilka.pl.

Reprezentacji Polski do lat 20 w niedzielę rozpoczęła zgrupowanie w Łodzi, a pierwszy mecz mistrzostw świata rozegra już czwartek 23 maja. - Przed nami trzy treningi przed meczem z Kolumbią. W niedzielę będzie pierwszy z zawodnikami, którzy są już w hotelu. Nie będą to zajęcia na wysokiej intensywności, bo trzeba pamiętać, że grali niedawno mecze ligowe. Będą to zajęcia regeneracyjne. W poniedziałek odbędzie się trening z pełną kadrą. W środę planujemy odprawę taktyczną, a już w czwartek czeka nas pierwsze spotkanie w fazie grupowej - mówił Magiera. I dodał: Walczymy o jak najlepszy wynik i zamierzamy pokazać, że warto kibicować tej drużynie w każdym meczu.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (10)
Zbigniew Boniek jasno określił cel na mistrzostwa świata U-20 w Polsce
Zaloguj się
 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 2 razy 2

  Gazeta jak już daje się to aktualne zdjęcie Ponieważ widziałem Bońka jakieś 2 tygodnie temu A to zdjęcie i jest chyba sprzed 20 lat

 • jiddu

  Oceniono 3 razy 1

  Nigdy nie słyszałem o drużynie, która nie chciałaby wyjść z grupy :). Inaczej mówiąc cel powala ambicjami :)

 • korowiow8

  Oceniono 2 razy 0

  Boniek między wierszami-" I ukręcimy taki sam wałek jak z Nawałką w Rosji"

 • farcry3

  Oceniono 5 razy -1

  Na polską piłkę nożną szkoda kasy. Kulawa baba nigdy nie zostanie baletnicą.

 • wichura

  Oceniono 7 razy -1

  Czyli w skrócie: jak wyjdziemy z grupy, to będzie OK. I nikt nie mówi, że wyjście z grupy jest psim obowiązkiem, skoro do tego wystarczy pokonać dzikusów z Tahiti?
  Krótko mówiąc: nie mamy ŻADNEGO celu sportowego, jedynie nie zbłaźnić się jako organizator.

 • gregorecny

  Oceniono 6 razy -2

  Boniek chwali się imrezą dla dzieci ? Wstyd. Listkiewicz załatwił poważne Euro2012 z Ukrainą gdzie powstał wtedy Bum na nowe stadiony . A Lato organizował Euro2012 a nie jakichś juniorów..

 • skokens

  Oceniono 6 razy -2

  Za niedlugo bedzie "chcemy zagrac"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX