Reprezentacja Polski U20 przegrywa z Niemcami! Bardzo słaby mecz Polaków

Bez pomysłu, bez stylu, bez odwagi i bez goli reprezentacja Polski do lat 20 zakończyła mecz ze swoimi rówieśnikami z Niemiec. Drużyna Jacka Magiery w ostatnim sprawdzianie przed mistrzostwami świata, przegrała 0:2 po bramkach Davida Otto i Sidneya Friede.

- Ten mecz będzie dla nas jak półfinał mistrzostw świata - mówił przed wtorkowym spotkaniem z Niemcami Michał Zachodny, analityk w sztabie Jacka Magiery. I jeżeli rzeczywiście by tak było, to reprezentacja Polski do lat 20 w finale mundialu by nie zagrała. W meczu z Niemcami nie wychodziło jej bowiem zbyt wiele. Gorsza była od samego początku - w rozegraniu, pressingu, kontratakach. Niemcy zdominowali biało-czerwonych już na początku, i swojej przewagi nie oddali do końca. Ale po kolei.

Pierwszą bramkę Niemcy zdobyli już po 16 minutach gry. Wówczas David Otto otrzymał świetne podanie, które strzałem przy słupku zamienił na gola, nie dając szans Karolowi Niemczyckiemu. Polacy szybko mogli jednak doprowadzić do wyrównania po jednej z nielicznych dobrych sytuacji, kiedy Szota strzelił głową w poprzeczkę.

Później do głosu zazwyczaj dochodzili już tylko Niemcy, ale Niemczycki przed przerwą drugi raz nie dał się pokonać. Skapitulował natomiast po zmianie stron. W 77. minucie nie dał rady obronić strzału Sidneya Friede, który musiał tylko dostawić nogę po znakomitym dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Po chwili mogło być nawet 3:0, ale Itter strzelił w słupek.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, a Polska U20 przegrała z Niemcami 0:2, tym samym nie zdając ostatniego sprawdzianu przed majowymi mistrzostwami świata, na których zmierzy się z Kolumbią, Tahiti i Senegalem.

Polska U20 0:2 Niemcy U20