Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek skomentował zamieszanie z Arkadiuszem Recą

Jerzy Brzęczek został posądzony o to, że wystawia w kadrze Arkadiusza Recę, bo jeśli ten rozegra pięć spotkań w reprezentacji, to Wisła Płock otrzyma od Atalanty Bergamo aż pół miliona euro. - (...)Typowy strzał z du..y - skomentował na Twitterze Zbigniew Boniek.

Maciej Szczęsny przed meczem z Łotwą w studiu TVP powiedział, że Wisła Płock dostanie dodatkowe 500 tys. euro, jeśli Arkadiusz Reca rozegra pięć spotkań w reprezentacji Polski. Przy tym dość wyraźnie zasugerował, że obecny selekcjoner, dlatego powołuje gracza Atalanty Bergamo do kadry, bo chce pomóc byłemu klubowi w uzyskaniu dodatkowych pieniędzy.

Na reakcję Zbigniewa Bońka nie trzeba było długo czekać.

"Twitterowa szarańcza z tym kontraktem Recy oszalała. Sprawdziłem, klasyczny temat z d..y. Nie pierwszy i ostatni. Skąd w niektórych tyle jadu" - napisał na TT prezes PZPN.

Reca i Brzęczek też skomentowali sprawę

- Nic mi o tym nie wiadomo - powiedział Reca po spotkaniu, w którym choć był jednym z najsłabszych na boisku, to i tak zaliczył asystę przy golu Roberta Lewandowskiego na 1:0. - Fajnie, że mogłem pomóc drużynie, to duży krok do przodu. Ten występ jest dla mnie dodatkowym bodźcem do pracy.

- To opinia pana Szczęsnego. Ja nie znam klauzul ani kontraktów zawodników. Jako selekcjoner, powołując piłkarzy, w ogóle na to nie patrzę - odniósł się do sprawy Jerzy Brzęczek na konferencji prasowej.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (37)
Zbigniew Boniek odniósł się do zamieszania z Arkadiuszem Recą
Zaloguj się
 • muppet.show

  Oceniono 9 razy 9

  Popieram Pana Prezesa w 100%! Reca wczoraj rządził! Podobno Łotysze nie chcieli w ogóle wychodzić na druga połowę, twierdząc, że dopóki na boisku jest ten dominator z Polski, to gra nie ma najmniejszego sensu. Dopiero groźba pozbawienia ich kolacji wymusiła opuszczenie przez nich szatni (mają selekcjonera-despotę). Reca ciął akcje po lewej stronie, niczym sekator firmy DunskaSteel (sprawdź najkorzystniejsze ceny!). Mój kuzyn, neurochirurg, płakał oglądając precyzję jego zagrań, bo uświadomił sobie, że on nigdy nawet nie otrze się o ten poziom. Dokładnie po siedmiu minutach meczu, w Bergamo rozdzwoniły się telefony z Madrytu, Barcelony, Paryża, Manchesteru i "Dance, dance, dance". Wszyscy usłyszeli stanowcze 'nie!', choć oferowane kwoty zawróciłyby w głowie nawet Zahaviemu. W Pekinie z wrażenia spadł nieplanowany deszcz! A to wszystko dzięki Panu Prezesowi, który kierując się swą non stop dyżurującą przenikliwością (etc. etc), wybrał selekcjonera, któremu z kolei polska myśl szkoleniowa pozwoliła dojrzeć nieobliczalny potencjał Recy! Dziękujemy Ci, Panie Prezesie!
  I niech tam sobie Szczęsny gada, co chce - Reca zamyka mu usta swą maestrią, prezentowaną na murawie!!!

 • keram60

  Oceniono 5 razy 5

  Prosimy o odpowiedź na proste pytania: na podstawie jakich przesłanek piłkarz Reca otrzymał powołanie do kadry narodowej. Czym kierował się nasz "selekcjoner" - aktualną formą sportową? Jeżeli tak to w którym meczy widział tego piłkarza i przez ile minut go obserwował ?. Przypomnę tylko, że mówimy o kadrze narodowej, a nie drużynie podwórkowej.

 • tequila57

  Oceniono 4 razy 4

  knajacki język tzw. prezesa

 • kiwdu53

  Oceniono 4 razy 4

  Mnie żadne pieniądze w piłce nie interesują. Ja po prostu widzę, że drużyna narodowa ma ostatnio trenerów bez charyzmy i dlatego gra bez widocznej koncepcji.
  Styl to mieszanka młócki ligowej i gry zawodowców z zagranicy. A to rola trenera żeby byli monolitem.

 • glencok

  Oceniono 8 razy 4

  Nie wiem czy jest klauzula czy nie. Jedno wiem. Brzęczek jeżeli chce grać głównie ze skrzydłowymi ( a nie ma wyjścia) to musi powoływać bocznych obrońców którzy graję i potrafią grać klepę z bocznymi pomocnikami i razem z nimi biegać po skrzydle przez cały mecz. Reca i Kędziora tego nie potrafią, nie wiem dlaczego graja w takim systemie.

 • mer-llink

  Oceniono 8 razy 4

  Oczywiście panie Bońku Prezesie Ty Nasz Najjaśniejszy i Najwytworniejszy:
  zawsze i wszędzie argumentowanie du.ą jest najbardziej przekonuywoawujące, najelegantsze i no po prostu sam cymes, glanc i politura.

 • g106

  Oceniono 3 razy 3

  Panie rudy, to już nikomu nic nie wolno pisać? Tylko pan może i tylko pan ma rację? Reca był słaby, nie tylko w meczu z Łotwą, jest za słaby nawet na taką sobie Atalantę. Co pan sprawdził? Może jakieś konkrety... Jak ktoś ma odmienne zdanie to od razu musi zionąć jadem?

 • jiddu

  Oceniono 3 razy 3

  Mnie tam te teorie nie dziwią, bo tak to jest, kiedy wybiera się trenera kadry nie stosując żadnych kryteriów, ot po prostu bierze się pierwszego lepszego, bez osiągnięć, takiego samego jak setki innych. Co przeważa za tymi wyborami? Bo grał w reprezentacji to się zna? Jak setki innych, też grali. W normalnym związku, w ogóle w normalnie funkcjonującej organizacji czy firmie o tym, kto zajmie kluczowe stanowisko decydują dotychczasowe osiągnięcia. Oczywiście pieniądze mogą ograniczać wybór, ale trenerów, którzy mają większe osiągnięcia od tych z kadry jest na pęczki, ale jako, że PZPN jednak jakąś kaskę ma spokojnie znajdzie się niemała grupka trenerów z osiągnięciami powyżej dobrego trener. A więc jaki jest powód obłaskawienia dużym wynagrodzeniem przeciętnego trenera, a może nawet nie przeciętnego, bo w dłuższej perspektywie mogło się okazać, że słabego? No to rodzi na pewno różne teorie, ale poza nimi jest jakaś prawda i ta prawda, jaka by nie była raczej także nie usprawiedliwi tych wyborów, chyba najbardziej usprawiedliwia w tym wypadku brak kompetencji do sprawowania funkcji prezesa, ewentualnie głupota. Piłkarze kadry do zawodowcy, grający w dobrych klubach, wielu z nich jest w nich kluczowymi piłkarzami i aby nie tracić na jakości potrzebują trenera zawodowca, obytego z najwyższą, piłkarską ligą. I co można powiedzieć w temacie? Albo Boniek tego nie ogarnia i nie nadaje się na prezesa, albo działa na czyjąś korzyść, ale raczej nie jest to korzyść dla reprezentacji. Według mnie Boniek nie ma usprawiedliwienia dlaczego przeciętni trenerzy obejmują kadrę w najpopularniejszej dyscyplinie w Polsce. Jakiś PZPR w PZPN obowiązuje, prezes sobie coś wymyśla i reszta wykonuje.

 • pan_mamon

  Oceniono 5 razy 3

  Jakoś bardziej wierzę Szczęsnemu Seniorowi niż Brzęczkowi & Bońkowi razem wziętym. Reca był najgorszy na boisku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX