Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jerzy Brzęczek wyjaśnił, dlaczego zmienił Arkadiusza Milika już w przerwie. Zieliński przejdzie badania

- Nie ma co krytykować Milika. Miał gorączkę, źle się czuł i dlatego mógł mieć problemy fizyczne. Ale zrobiłem zmianę, bo mieliśmy problemy z zatrzymaniem austriackich skrzydeł - przyznał Jerzy Brzęczek po meczu z Austrią. Selekcjoner Polaków odpowiedział też na pytanie o stan zdrowia Piotr Zielińskiego.

Jerzy Brzęczek zmienił Arkadiusza Milika już w przerwie meczu. W jego miejsce wszedł Przemysław Frankowski, a reprezentacja Polski przeszła na grę jednym napastnikiem. Frankowski grał na prawy skrzydle, Grosicki przesunął się na lewą stronę boiska, a Piotr Zieliński zajął miejsce za plecami Roberta Lewandowskiego. - Zrobiłem zmianę w przerwie, bo mieliśmy problemy. Austriacy zbyt łatwo zagrażali nam ze skrzydeł. Nie ma co krytykować Milika. Miał gorączkę, źle się czuł i dlatego mógł mieć problemy fizyczne - powiedział Brzęczek na pomeczowej konferencji prasowej.

Zapytany o to, czy i tak wprowadziłby Krzysztofa Piątka, który zajął miejsce kontuzjowanego Piotra Zielińskiego, odparł: - I tak planowaliśmy wpuścić Piątka na boisko. Kontuzja Zielińskiego nie była decydująca. Druga połowa pokazała, że współpraca Lewandowskiego z Piątkiem funkcjonowała świetnie. Podanie tego pierwszego do drugiego było znakomite, szkoda, że Piątek nie strzelił w tej sytuacji drugiego gola - żałował Brzęczek. I dodał: - W ostatnich minutach mieliśmy trochę szczęścia, ale spodziewaliśmy się, że będzie ciężko. Moja radość jest podwójna, bo to pierwsze zwycięstwo za mojej kadencji. Bardzo go potrzebowaliśmy - przyznał Brzęczek.

Selekcjoner odpowiedział też na pytanie o stan zdrowia Piotra Zielińskiego. - Nie znam szczegółów. Piotr narzeka na ból pleców. W Warszawie zrobimy badania i zobaczymy, czy będzie gotowy na mecz z Łotwą.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (33)
Jerzy Brzęczek wyjaśnił, dlaczego zmienił Arkadiusza Milika już w przerwie. Zieliński przejdzie badania
Zaloguj się
 • wolverine_14

  Oceniono 19 razy 19

  Skoro miał gorączkę to po co został wystawiony w pierwszym składzie!? Szczególnie, że miał kto za niego zagrać.

 • galileo-hk

  Oceniono 17 razy 17

  Dla mnie to co Brzęczek powiedział o stanie zdrowia Milika jest szokujące, a dla trenera kompromitujące w kontekście ustalenia wyjściowego składu.

 • Alter Ego

  Oceniono 9 razy 9

  JB sam się pogrąża. Chwaliłem Bońka za ten wybór, a tu kroi się zmarnowanie potencjału pokolenia dobrych pilkarzy

 • pab-blo

  Oceniono 7 razy 7

  Największą słabością tej kadry jest jej selekcjoner. Wystawianie przeziębionego zawodnika to głupota! Zwłaszcza, że o niebo lepszy siada na ławce.

 • anita_ani_tamten

  Oceniono 5 razy 5

  To z Brzeczkiem jest gorzej niz myslalam - wystawia chorego Milika a zostawia na lawie Piatka?

 • habib78

  Oceniono 5 razy 5

  trzeba przyznać, że to była zmiana na wagę punktów. Milik nie dawał wartości dodanej w środku, a Frankowski wzmocnił prawą stronę i od jego wejścia skończyły się tam harce Alaby.
  Dobrze, że nie czekał i zrobił to już w przerwie.

 • taiczo

  Oceniono 4 razy 4

  Przecież ta wypowiedź nt. Milika jest jeszcze większą bzdurą niż to co opowiada trener Legii po każdym meczu. Kto normalny wpuściłby na boisko chorego zawodnika z gorączką???
  Panie Brzęczek kompromitacja i tyle.

 • shago0

  Oceniono 5 razy 3

  Chory milik jest lepszy od zdrowego Piątka. Czy leci z panem pilot panie brzeczyk????????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX