Polska U-21 zremisowała z Anglią. Kapitalny gol Sebastiana Szymańskiego

Reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała w Bristolu z rówieśnikami z Anglii 1:1 w meczu towarzyskim.

Mecz z Anglikami był jednym z elementów długich przygotowań do czerwcowych mistrzostw Europy, na których reprezentacja Polski powalczy o awans do Igrzysk Olimpijskich. Spotkanie w Bristolu zaczęło się dla nas źle, bo w 13. minucie Kamila Grabarę pokonał Dominic Calvert-Lewin.

Na odpowiedź zawodników Czesława Michniewicza czekaliśmy jednak tylko 20 minut. Wtedy kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się pomocnik Legii Warszawa - Sebastian Szymański.

Kolejny mecz reprezentacja Polski do lat 21 zagra już we wtorek. Wtedy to zespół Michniewicza zagra w Grodzisku Wielkopolskim z Serbami. Początek spotkania o godz. 15.00.

Młodzieżowe mistrzostwa Europy trwać będą od 16 do 30 czerwca, a odbędą się we Włoszech i w San Marino. Polacy trafili do grupy A, gdzie zmierzą się z Włochami, Belgami oraz Hiszpanami. Pierwszy mecz 16 czerwca o godz. 18.30, a naszym rywalem będą Belgowie.

Anglia U-21 1:1 Polska U-21: Calvert-Lewin (13.) - Szymański (34.)

Skład Polski: Grabara - Fila, Wieteska, Bielik, Stolarski - Piotrowski, Dziczek, Kapustka - Michalak (62. Gąska), Buksa (73. Świderski), Szymański (80. Wdowiak).