Reprezentacja Polski U-20 rozgromiła swoich rywali! Forma przed MŚ

Reprezentacja Polski do lat 20 prowadzona przez Jacka Magierę pokonała w czwartek rówieśników z Japonii 4:1. Mecz rozegrano w Łodzi.

Polacy objęli prowadzenie w 27. minucie, kiedy gola strzelił Serafin Szota. Osiem minut później na trafienie zawodnika Odry Opole odpowiedział jednak Koki Saito. Do przerwy mieliśmy remis, ale druga połowa należała już do piłkarzy Jacka Magiery.

W 67. minucie prowadzenie Polsce dał Tomasz Makowski. Pięć minut później na 3:1 podwyższył Jakub Bednarczyk, a w 82. minucie wynik meczu ustalił Adrian Łyszczarz.Dla reprezentacji Polski U-20 było to jedno z dwóch marcowych meczów towarzyskich. We wtorek o godz.18 drużyna Magiery w Bielsku Białej zagra z reprezentacją Niemiec.

Polacy przygotowują się do mistrzostw świata, które w dniach 23 maja - 15 czerwca odbędą się w naszym kraju. Drużyna Magiery zagra w nim w grupie A, gdzie jej rywalami będą Senegal, Tahiti i Kolumbia, która będzie naszym pierwszym przeciwnikiem. Mecz odbędzie się 23 maja o godz. 20.30 na stadionie Widzewa w Łodzi.

Polska U-20 4:1 Japonia U-20: Szota (27.), Makowski (67.), Bednarczyk (72.), Łyszczarz (82.) - Saito (35.)

Skład Polski: Mleczko - Szota, Walukiewicz, Sobociński, Stanilewicz - Makowski, Ślisz - Skóraś (59. Bednarczyk), Bogusz (59. Łyszczarz), Puchacz (84. Kostorz) - Steczyk (84. Sokół).