Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski. Kamil Glik zdradził, co będzie kluczowe, by uporać się z Austrią

- Oglądałem skróty. To bardzo solidna drużyna. Silna, grająca twardo w obronie, wygrywająca wiele stykowych sytuacji. Sfera mentalna, ale też przygotowanie fizyczne. To będzie kluczowe, by uporać się z Austrią - powiedział Kamil Glik, obrońca reprezentacji Polski.

Najpierw było sto lat odśpiewane dla Jerzego Brzęczka z okazji urodzin, potem kilka minut problemów z dźwiękiem i dopiero początek konferencji. Zdominowały ją pytania do selekcjonera, ale z dziennikarzami spotkał się także Kamil Glik. - Z kim chciałbym zagrać na środku obrony? To chyba pytanie do selekcjonera, nie do mnie. Bo ja nie wiem, z kim zagram. Albo inaczej: czy zagram ja z kimś, czy może np. Janek Bednarek z Michałem Pazdanem. W przeszłości sporo grywałem z Michałem, dobrze się rozumiemy. Ostatnio więcej grywam z Jankiem, który też coraz lepiej radzi sobie i w klubie, i w reprezentacji. Ale o to, czy i z kim zagram, pytajcie selekcjonera - odparł Glik.

Glik o swojej aktualnej formie

A potem mówił m.in. o najbliższym rywalu kadry, ale też o potencjale reprezentacji Polski. - Ten sezon nie jest łatwy ani dla mnie, ani dla Monaco. Ale czuję się teraz lepiej niż w ostatnich miesiącach. Nasze wyniki się poprawiły. Robię wszystko, by pomóc Monaco wrócić na właściwe miejsce, czyli do gry o najwyższe cele - powiedział Glik. - A reprezentacja? Wiadomo, że ostatecznie atmosferę budują wyniki. Musimy na nie poczekać, ale już teraz bez wahania mogę powiedzieć, że grupa, którą tworzymy, ma potencjał i predyspozycje, by powtórzyć sukces z Euro 2016.

Glik o Austriakach

W poniedziałek o 16 reprezentacja Polski trenować będzie na obiektach ZWAR Międzylesie, we wtorek o 17 na stadionie Polonia Warszawa. W środę przed południem kadra wyleci do Wiednia, gdzie dzień później meczem z Austrią rozpocznie eliminacje do mistrzostw Europy. Początek spotkania o 20.45. - Oglądałem skróty ich spotkań. To bardzo solidna drużyna. Silna, grająca twardo w obronie, wygrywająca wiele stykowych sytuacji. Sfera mentalna, ale też przygotowanie fizyczne. To będzie kluczowe, by uporać się z Austrią - podkreślił Glik

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (11)
Reprezentacja Polski. Kamil Glik zdradził, co będzie kluczowe, by uporać się z Austrią
Zaloguj się
 • Big Smoke

  Oceniono 3 razy 1

  Polska Austria 7:1 Lewy hat-trick,Milik Piątek double,i Glik samobój.

 • j666

  0

  Kamil, Ty może odpocznij?

 • ttwo

  Oceniono 2 razy 0

  By wygrać z Austrią, kluczowe będzie strzelenie przynajmniej jednego gola więcej niż przeciwnicy.

 • billyg976

  Oceniono 2 razy 0

  Z Austrią niestety zero punktów, i to będzie ta drużyna z którą prawdopodobnie przegramy walkę o 1 miejsce w grupie. Mam tylko nadzieje, że nie będziemy mieli problemów z zajęciem 2 lokaty.

 • d33mariusz

  Oceniono 5 razy -1

  "Mistrz" przewrotek niech lepiej stuli pysk. Przeciwników mamy słabych, ale Brzęczek potrafi wszystko spie...c, więc wynik jest otwarty. Lewus na ławkę.

 • bodzislawiaks

  Oceniono 5 razy -1

  Brzęczek kojarzy się ze słabymi latami 90tymi reprezentacji. On ma mentalność przegranego gdzie liczy się minimalizm bo dla niego remis z Austrią to sukces tak samo cieszył się z remisu z Włochami mimo że powinniśmy wygrać !

 • segregator-a5

  Oceniono 3 razy -1

  A ja zdradzam, że dla tego obucha kluczowe jest unikanie przewrotek.

 • boliver

  Oceniono 2 razy -2

  Dobrze wykonane salto mortale by spec nawalka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX