Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wymiana zdań piłkarza polskiej kadry z Brzęczkiem. "Czeka nas dłuższa rozmowa"

Przemysław Frankowski zamienił Jagiellonię Białystok na Chicago Fire. Ta decyzja nie spodobała się Jerzemu Brzęczkowi, selekcjonerowi reprezentacji Polski. - Jeśli dostanę kiedyś powołanie, to na pewno czeka nas dłuższa rozmowa - przyznał piłkarz.

Transfer Przemysława Frankowskiego do Major League Soccer wywołał w Polsce duże poruszenie. - Dla mnie to niezrozumiała decyzja, że akurat w tym momencie kariery decyduje się na wyjazd do USA - przyznał Jerzy Brzeczek podczas konferencji prasowej. Teraz 23-letni piłkarz odpowiedział na słowa selekcjonera. - Rozmawiałem z trenerem jeszcze przed oficjalnym transferem do Chicago Fire. Powiedziałem mu, jak wygląda sytuacja. Selekcjoner wyjaśnił mi, jakie ma zdanie w tej kwestii, a ja później do niego zadzwoniłem i powiedziałem, co o tym sądzę… - przyznał Frankowski w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

I dodał: - Selekcjoner życzył mi szczęścia, powodzenia i to by było tyle. Myślę, że jeśli dostanę kiedyś powołanie, to na pewno czeka nas dłuższa rozmowa. Nie chcę jednak wybiegać w przyszłość. Nie wiem, czy trener mnie powoła - zaznaczył były piłkarz Jagiellonii Białystok.

Frankowski oficjalny debiut w Chicago Fire ma już za sobą. Jego zespół przegrał z Los Angeles Galaxy 1:2, ale Polak był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku. - Był fantastyczny - rzucił Veljko Paunović, szkoleniowiec Fire. - Dla mnie najważniejsza jest drużyna, a do Chicago wracamy z pustymi rękami. Nadal nie rozumiem, jak mogliśmy ten mecz przegrać - skomentował Frankowski i zaznaczył, że MLS nie jest ligą dla emerytów.

- W Polsce myślą, że już jestem emerytem. Ale spokojnie, podchodzę do tego z poczuciem humoru. Ja się cieszę z tego, że trafiłem do MLS i to jest najważniejsze - zakończył 23-letni piłkarz. Przemysław Frankowski trafił do Chicago Fire w styczniu 2019 roku. Do USA przeniósł się z Jagiellonii Białystok. Kosztował 1,5 miliona euro.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (30)
Wymiana zdań piłkarza polskiej kadry z Brzęczkiem. "Czeka nas dłuższa rozmowa"
Zaloguj się
 • stefanowie

  Oceniono 11 razy 11

  MLS jest lata świetlne przed naszą ekstraklapą, więc czepianie się Frankowskiego o ten wybór świadczy tylko o "genialności" pana Brzęczka.

 • acer0

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Brzęczek pan tylko potrafi brzęceć. A Frankowski bardzo dobrze zrobil. W Polsce zarabiał śmieszne pieniądze a tam zarobi porządną kasę , on musi myśleć o swej przysżłości by po skończonej karjerze piłkarskiej nie dziadować jak setki w Polsce piłkarzy. a co do kadry i tak ta kadra nic jak do tej pory nie ugrała pod pana Brzęczka dowództwem. I niech pan rozmawia ze swoją żóną i dziećmi a nie straszy Frankowskiego. Może jeszcze weźmie pan pasek i w ducię go nim potraktuje. Pochwalam decyzję Frankowskiego i życzę mu tam sukcesów i kasy.

 • taiczo

  Oceniono 8 razy 6

  Pan Brzęczek się dziwi??? My kibice też się dziwimy dlaczego ktoś z tak słabym doświadczeniem i warsztatem dostał to stanowisko.

 • j666

  Oceniono 6 razy 6

  Proponuję pójść za trendem światowym i zmienić tego trenera pod naciskiem piłkarzy.

 • pieknyinaczej

  Oceniono 7 razy 5

  Co wybieracie - życie w Białymstoku czy życie w Chicago ???? Czy ktoś się dziwi temu młodemu człowiekowi , bo ja nie , wręcz powiem że w kadrze potrzebni są zawodnicy z taką oceną logiczną oceną sytuacji oraz tak pragmatycznie mądrzy.

 • artzat74

  Oceniono 4 razy 4

  Mamy wielu niezlych pilkarzy .
  Przydalby sie jeszcze dobry selekcjoner .
  Marnujemy wielka okazje .

 • tad-tad1

  Oceniono 2 razy 2

  A Brzęczek, ma coś do kariery frankowskiego / może chciałby decydować ? A kim on jest do k,,,,,y nędzy, i jakim prawem

 • kirdan1

  Oceniono 2 razy 2

  Bardzo dobra decyzja. Zarobi kilka milionów dolarów przez parę lat, wróci, jeszcze trochę pogra ale już na luzie.

 • j666

  Oceniono 1 raz 1

  Z grzania ławy w reprze i wejścia na 10 minut domu nie wybuduje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX