Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek: Kadra bez Krzysztofa Piątka? Żaden problem!

Zbigniew Boniek, w rozmowie z Interia.pl, został zapytany m.in. o to, czy wyobraża sobie reprezentację bez Krzysztof Piątka. - Jeśli tak się stanie, nie będzie to żaden problem.

Zbigniew Boniek podkreślił w rozmowie z Interia.pl, że przejście Krzysztofa Piątka do Milanu oznacza znaczne podniesienie poprzeczki polskiemu napastnikowi. - To jest zawsze wyzwanie, gdy idzie się do lepszego klubu, to musisz więcej z siebie wydobyć. Na pewno ma ku temu wszelkie predyspozycje: talent, a nade wszystko chłodną głowę. To nasz taki "Robocop" - zaznaczył prezes PZPN. - Cutrone (drugi napastnik Milanu - red.) jest dobrym piłkarzem, ale według mnie Piątek jest jeszcze lepszy. Jest typowym napastnikiem. Oczywiście, Milan musi rozwiązać kilka swoich problemów. Natomiast Piątek umie grać w piłkę bardzo dobrze i może tylko pomóc w ich rozwiązaniu.

Boniek uważa, że brak Piątka w reprezentacji nie będzie niczym nadzwyczajnym. - Jeśli tak się stanie, nie będzie to żaden problem. Znam wiele przypadków, w których znakomity zawodnik nie gra w swojej reprezentacji, bo na jego pozycji jest ktoś jeszcze lepszy - twierdzi, podkreślając, że napastnik Milanu nie musi być najdroższym polskim piłkarzem. - Gdyby dzisiaj Bayern wystawił na rynek Lewandowskiego, a Napoli Milika, to Piątek nie byłby najdroższym Polakiem. Uważam, że za Arka Włosi uzyskaliby 70 mln euro, a za "Lewego" Bayern - co najmniej sto milionów, mimo jego wieku 30 lat.

Moda na Polaków w Serie A

Boniek tłumaczy włoską modę na polskich zawodników tym, że w ich oczach Polacy są profesjonalistami pełną gębą, a do tego są świetnie przygotowani fizycznie i mentalnie do gry na najwyższym poziomie. Zauważa, że na piłkarzach z naszego kraju Włosi mogą łatwo zarobić. Z kolei Marek Koźmiński, w rozmowie ze Sport.pl podkreśla, że nie tylko Piątek, ale tak samo Milik czy Zieliński znacząco podnoszą wartość polskich zawodników na rynku europejskim. - Nakręca go jeszcze paru Polaków z Milikiem, Zielińskim, Szczęsnym czy Skorupskim na czele. Tę kolonię w Serie A mamy liczną, ale też spora jej część gra na najwyższym poziomie. Co do cenowych okazji - Piątek poszedł do Włoch z Cracovii za cztery mln euro. Jak na polskie warunki to dobre pieniądze, ale w Italii nikogo na kolana to nie rzuci. - stwierdził.

Uważa, że kwota wydana na transfer Piątka zrobiła już duże wrażenie, choć nie ma powodu, aby liczyć na podobne przy kolejnych transferach z polskiej ligi. - Takie kwoty za gracza dla naszej Ekstraklasy są oczywiście nierealne, ale patrząc na to z boku, wartość piłkarza w ciągu siedmiu miesięcy skoczyła dziesięciokrotnie. Sam napastnik przecież nie nauczył się w tym czasie na nowo grać w piłkę. Mógł się w te pół roku poprawić, ale umiejętności, które prezentuje, musiał nabyć wcześniej. Wszyscy są oczywiście w Polsce mile zaskoczeni szybkością rozkwitu jego talentu, ale to powoduje, że polski rynek dla klubów z zachodu jest bardzo ciekawy.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (36)
Zbigniew Boniek: Kadra bez Krzysztofa Piątka? Żaden problem!
Zaloguj się
 • drvx

  Oceniono 14 razy 14

  Zaden problem. Brzęczek woli stawiać na wiecznie zawodzącego Mylika niz na Piątka.
  Woli tez stawiać na Lewego który w Bayernie przywykł do dokładnych podań i w odróżnieniu od Piątka jest mniej skuteczny gdy trzeba cos zrobic z niczego. A własnie przy stylu gry (a raczej braku jakiegokolwie stylu czy ładu) naszej reprezentacji umiejetnosc robienia czegoś z niczego wydaje się cecha najbardziej pożądaną.

 • grb3

  Oceniono 9 razy 9

  A jeszcze o jednym zapomnial Pan prezes... Milik to juz nie jest ten zawodnik ktory przechodzil z Ajaxu do Napoli za ponad 30 baniek. Co sie zmienilo przede wszystkim to fakt ze od tamtej pory zerwal wiezadla 2 razy i ma oba kolana po operacjach... to go oczywiscie nie przekresla jako pilkarza ale kluby na takie rzeczy patrza bardzo mocno i NIKT nie zaplaci za takiego pilkarza 70 baniek Panie Boniek

 • grb3

  Oceniono 7 razy 7

  PZPN bez Bonka? Zaden problem... Bonka naprawde boli du... ze Piatek wymazuje go z kart Serie A jako najlepszego Polaka. Strasznie to male co on gada, wiadomo ze 35 to on kosztowal w Genoi, teraz po jednym meczu juz jego wartosc wzrosla, a bedzie rosnac dalej. Piatka i Milika mozna bylo porownac w bezposrednim meczu bardzo niedawno - dyskusja zbedna. Na ta chwile to Piatek jest w takim sztosie i tak haruje na calym boisku ze wystawilbym go nawet przed Lewym.

 • byann

  Oceniono 7 razy 7

  Krzysiek unikaj reprezentacji tych pajaców z PZPN. Któregoś dnia znowu będzie reprezentacja, która na ciebie zasłuży.
  Po ci się kompromitować u tych miernot Brzęczka i Bońka.
  PZPN to nie to samo co Polska.

 • race444

  Oceniono 6 razy 6

  Lewy 100 baniek, Milik 70 baniek a ja na moim 25 letnim VWPasku z NRDEFU wystawilem cene 25 000 Euro a co nie moge

 • puszka-3

  Oceniono 4 razy 4

  " Kadra bez Piątka to żaden problem " , a ja bym powiedział , że " PZPN bez Bońka to jest naprawdę żaden problem " .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX