Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ikona Sportu 2018 - Reprezentacja Polski w amp futbolu

Czwarte miejsce na przedostatnich mistrzostwach świata i brązowy medal mistrzostw Europy, to ostatnie osiągnięcia reprezentacji Polski w amp futbolu, odmiany piłki nożnej dla osób po amputacjach kończyn. Na ostatnim mundialu biało-czerwonym medalu nie udało się zdobyć, ale swoją postawą i tak dali przykład innym. Drużyna Marka Dragosza zajęła 5. miejsce w plebiscycie Ikony Sportu 2018.

Czytelnicy Sport.pl wybrali Ikonę Sportu 2018. W głosowaniu zakończonym 7 stycznia o godz. 12:00 oddano 159 675 głosów. W ubiegłym roku zwycięzcą został Robert Kubica, który wyprzedził Roberta Lewandowskiego i Łukasza Kubota. W plebiscycie oddaliście wówczas 72 tysiące głosów. 

- Robimy wszystko, by zmagania piłkarzy z jedną nogą stały się masową dyscypliną w naszym kraju, by dzieciaki z niepełnosprawnością przestały być chowane w domach pod płaszczem wstydu. To takie moje marzenie – mówił w październikowej rozmowie ze Sport.pl Marek Dragosz, selekcjoner ampfutbolowej reprezentacji Polski.

I rzeczywiście, biało-czerwoni zrobili tyle, ile mogli, bo na mundialu w Meksyku walczyli w każdym spotkaniu. Przegrali dopiero w ćwierćfinale, gdzie w serii rzutów karnych okazali się gorsi od Angoli. Po dramatycznym, pełnym zwrotów akcji starciu, odpadli z rywalizacji o medale, ale serca polskich kibiców i tak zdołali zdobyć. „Szalenie dzielni ludzie”, „Jesteśmy z was dumni”, „Najtwardsza ze wszystkich reprezentacji Polski” – to tylko niektóre komentarze fanów, pojawiające się w mediach podczas i po meksykańskim turnieju.

Polscy ampfutboliści cechują się jednak nie tylko niesamowitą wytrwałością i wolą walki, którą inspirują tysiące kibiców. Cechują się też ogromnym dystansem. „Jesteśmy jedną nogą w finale”, było przecież ich hasłem na ostatnich mistrzostwach świata. Podczas treningów bramkarze często mają piłkę „na wyciągnięcie jednej ręki”, a do szatni po zajęciach schodzi się szybko, „na jednej nodze”. Zawodnicy dobierają się w pary i razem kupują buty i rękawice: „Ty bierzesz lewy, ja prawy”. Takie sytuacje to normalna sprawa.

Humor reprezentantom Polski dopisuje cały czas. Najlepiej obrazuje to sytuacja, gdy jeden z nich na treningu chwalił się kolegom zdjęciem swojego nowonarodzonego dziecka. Co usłyszał od innych? „To na pewno nie twoje, zobacz, ma dwie nogi”. Kiedy indziej, jeden z piłkarzy zdjął specjalnie protezę, by nasypać do niej lodu i schłodzić w niej piwo. Takie historie powtarzają się co zgrupowanie, budując atmosferę i ducha zespołu. Zespołu, który pod każdym względem zasłużył na to, by walczyć o tytuł Ikony Sportu 2018.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (1)
Ikona Sportu 2018 ? Reprezentacja Polski w amp futbolu
Zaloguj się
  • zebrzec

    Oceniono 2 razy 2

    normalnie to wiadomo,Kurek.... mistrzstwo świata... albo ktoś kto zdobywa mistrzostwo, zadne tam kubice., czy nadziani lewandwoscy... ale, że sie pojawili oni, to stawiam na ampfutbol! Szacun panowie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX