Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek skrytykował Jerzego Dudka. Były bramkarz nie zgadzał się z prezesem PZPN

Jerzy Dudek skrytykował zachowanie Zbigniewa Bońka, który chciał wywrzeć wpływ na decyzje Jerzego Brzęczka. Prezes PZPN-u nie pozostał dłużny i skomentował słowa Dudka. Zrobił to jednak w bardzo słabym stylu.

Jerzy Dudek odniósł się do słów Zbigniewa Bońka w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Boniek mówił, że w kadrze nie ma miejsca dla piłkarzy, którzy nie grają w klubie, a takie powołania są profanacją drużyny narodowej. 

- Takie wypowiedzi są nie na miejscu. Martwi mnie to, że prezes federacji jasno sugeruje, kogo powołać, a kogo nie. Czytając jego wypowiedź, mam wrażenie, że filozofia prowadzenia reprezentacji przez Brzęczka nie jest w pełni zgodna z filozofią Bońka. Gdybym ja był na miejscu Brzęczka, takie słowa uznałbym za atak na moją osobę - napisał w felietonie dla Przeglądu Sportowego Jerzy Dudek odnosząc się do wypowiedzi prezesa PZPN w "Gazecie Wyborczej".

Zbigniew Boniek jednak nie wytrzymał i na Twitterze opublikował wpis, który nie został dobrze odebrany przez kibiców. 

"To ten sam Jurek, któremu jako prezes zorganizowałem po dwóch latach pożegnalny mecz w Krakowie? To ten sam, którego zrobiłem Ambasadorem Finału EL Warszawa 2015? O meczy z Łotwą i fatalnej interwencji już nie wspomnę. Ukłony Jurek" - napisał Boniek.

Warto przypomnieć, że we wspominanym meczu z Łotwą trenerem reprezentacji był właśnie Zbigniew Boniek i to on był odpowiedzialny za skład. 

Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
 • Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
 • Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? "Koszt byłby o trzy czwarte niższy"
 • "> Jest rekord, którego nawet Lewandowski nie pobije. "Daleko mu do jego geniuszu"
   
 • Hannawald: Stoch wygra Puchar Świata, a Polak będzie czarnym koniem nowego sezonu
 • Jarosław Niezgoda może odejść z Legii Warszawa. Jest zapytanie!
 • Konferencja Sportowiec Amator. Profesjonalnie i nowocześnie o sporcie amatorskim
 • Koledzy mówili Cristiano Ronaldo, że Messi jest od niego lepszy. Miał gotową ripostę
 •   
  Aplikacja Fotball LIVE
    POBIERZ
  Komentarze (65)
  Zbigniew Boniek skrytykował komentarz Jerzego Dudka
  Zaloguj się
  • ikebroflovski

   Oceniono 24 razy 22

   Gdy dopadnie cię syndrom Kukiza, czyli kompulsywnego pisania, tudzież gorzej, pisania pod wpływem alkoholu i/lub narkotyków, pamiętaj, zrób to, co sam Kukiz - odstaw narzędzie autokompromitacji, czyli zawieś aktywność w social mediach. Bo w przypadku pana, panie Bońek, to już nie jest jedna gafa, ale cały festiwal kompromitujących wpisów, które szargają i tak mocno już zszarganą pańską opinię.

  • jacekstankowski

   Oceniono 18 razy 16

   Poziom reprezentowany przez Prezesa, jego zachowanie, podejmowane decyzje jak i wypowiedzi jest taki sam jak poziom całej piłki nożnej w Polsce, więc co tu się dziwić...

  • vovik

   Oceniono 17 razy 13

   Boniek to po prostu ma mentalność bizantyjskiego kmiotka i wydaje mu się, że może sobie rządzić jak Łukaszenko. A obok siebie ma podległych kmiotków jak Koźmiński.
   Bonio twierdzi, że to on jednoosobowo może sobie powoływać i zwalniać selekcjonera reprezentacji! I że reprezentacja Polski to jego własność!
   I nikt go w pusty łeb nie stuka. Cyrk.
   I Bonio mawia, że stoi na czele nie związku (piłki nożnej), ale jakiejś "federacji". ...lol... Federacji mafijnej i bukmacherskiej? Co to za "federacja", wieśniaczku?

   Jest tak samo źle, jak było za innego zająca boiskowego - G. Lato.
   Boniek był zającem na boisku, więc rozumu nie miał. A jego szefuncio Platini okazał się złodziejem i oszustem.
   Tacy to działacze sportowi jak u Bareji.

  • sverir

   Oceniono 9 razy 7

   Boniek zorganizował komuś mecz pożegnalny i teraz oczekuje wsparcia w każdym działaniu? Takie podejście zdradza filozofię działania prezesa.

  • plastikpiokio

   Oceniono 8 razy 6

   w polsce już tak jest że jeżeli nie zgadzasz się z prezesem / i to nawet GS u / to idziesz na odstrzał .

  • gregin

   Oceniono 6 razy 4

   Boniek jest żałosny, ale to pokazuje że u niego wszystko to kolesiostwo! Kumpel selekcjonerem, kumplowi pożegnalny mecz! Boniek out!

  • Oceniono 8 razy 4

   Nie wolno tego człowieka nazywać prezesem (urąga się w ten sposób wszystkim innym prezesom, z wyjątkiem J.Kaczyńskiego). To jego polityka i presja wywierana na Nawałkę doprowadziły do takiego wyniku naszej reprezentacji na M.Św. jaki był osiągnięty. O innych dokonaniach tego człowieka jak np. działalność w RTS Widzew nie warto wspominać. Nie każdy dobry sportowiec musi być dobrym trenerem czy działaczem sportowym.

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX