Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

TVP blisko kolejnych piłkarskich praw. Trwa też walka o ME U-21

Jak dowiedział się Sport.pl, TVP jest blisko pozyskania kolejnych ważnych piłkarskich praw. Publiczny nadawca niebawem powinien potwierdzić zakup licencji do Mistrzostw Świata U20 rozgrywanych w Polsce. Wciąż trwa natomiast walka z Polsatem o ME U21, na które biało-czerwoni właśnie awansowali.

W maju i czerwcu 2019 roku oczy piłkarskich kibiców skierowane będą na nasze reprezentacje młodzieżowe. Już 23 maja rozpoczną się Mistrzostwa Świata piłkarzy do lat 20. Polska kadra w nich wystąpi, bo po raz pierwszy w historii jest gospodarzem imprezy. Według naszych ustaleń niemal przesądzone jest, iż rywalizację drużyny Jacka Magiery będzie można zobaczyć na kanałach TVP.

- Negocjacje w sprawie MŚ U20 zmierzają w dobrym kierunku – mówi krótko dyr. TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

Turniej, który odbędzie się w 6 polskich miastach (Bydgoszcz, Gdynia, Łódź, Lublin, Tychy, Bielsko Biała) potrwa do 15 czerwca. Mecz otwarcia i finał zaplanowano na stadionie Widzewa. Na razie znana jest nieco ponad połowa drużyn, która na imprezie wystąpi. Losowanie grup odbędzie się 24 lutego w Sopocie. Wiadomo, że nasza kadra wszystkie mecze fazy grupowej rozegra w Łodzi.

W pakiecie z MŚ U20 TVP powinna nabyć też prawa do pokazywania MŚ 2019 kobiet. Te od 7 czerwca do 7 lipca zaplanowano w przyszłym roku we Francji. Polki na tej imprezie nie zagrają.

Co z ME U21?

Ciągle nie wiadomo natomiast gdzie będzie można obejrzeć przyszłoroczne ME do lat 21, które rozpoczną się dzień po zakończeniu MŚ U20. Impreza rozgrywana we Włoszech i San Marino po barażowym dwumeczu z Portugalią zaczęła mocno interesować polskich kibiców. Ekipa Czesława Michniewicza w rewanżu odrobiła straty z pierwszego spotkania (0:1), wygrała na wyjeździe 3:1 i na Euro awansowała. Po tym sukcesie prawa do pokazywania zawodów dla stacji w naszym kraju nabrały wartości.  

Jeszcze na początku listopada cena za licencję na pokazywanie zawodów była niemal 10 razy niższa niż kwota, której UEFA żąda od nadawców obecnie.

Jak ustaliliśmy o prawa w naszym kraju walczy TVP i Polsat.

- Pokazywanie piłki młodzieżowej czy kobiecej w wydaniu reprezentacyjnym też jest naszą misją – przyznał Szkolnikowski. Na razie trwają negocjacje, by obniżyć cenę za licencję, do której nadawca będzie musiał zarezerwować fundusze na koszty techniczne transmisji i obsługę imprezy na Półwyspie Apenińskim.

Prawa za pokazywanie ME U21 z udziałem Polaków  na razie są wyceniane na kilka milionów euro.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (9)
TVP blisko kolejnych piłkarskich praw. Trwa też walka o ME U-21
Zaloguj się
 • huragan70

  Oceniono 4 razy 2

  Walka z Polsatem? rozumiem że pan Solorz dostanie jakąś propozycjenie do odrzucenia w stylu albo odpuszczasz ME albo trochę pokomplikujemy ci boiznes - i da sobie spokój z "walką"..:/

 • mp102

  Oceniono 4 razy 2

  Tylko czemu w takim razie nie pokazywali, ani jednego meczu z kwalifikacji, skoro to misja. Dopiero jak chłopaki się zakwalifikowali to nagle sobie przypominają o imprezie.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 1 raz 1

  A co z towarzyskimi meczami reprezentacji Niemiec rozgrywanymi u siebie , zakupią znowu ?

 • d1r3ct

  Oceniono 1 raz 1

  MŚ, ME, liga angielska, hiszpańska, włoska, niemiecka...czy nawet polska. NBA, siatkówkę od Polsatu wyrwać ? Nie ?

 • jugger

  Oceniono 1 raz 1

  najlepsze jest to, że gdyby kupili prawa do imprezy na początku listopada to zapłaciliby 1 mln euro teraz muszą zapłacić 10 mln - jak nasza drużyna miała szansę to powinni zaryzykować i kupić - teraz muszą przepłacać

 • spectator_zm

  0

  Osobiście wolałbym te MME oglądać w Polsacie, ale z braku laku...
  Przyznam szczerze, że po porażce 0:1 w pierwszym meczu barażowym z Portugalią nie wierzyłem w żaden awans. Jednak ekipie Michniewicza udało się nie tylko mnie zaskoczyć.
  Same te ME mało mnie elektryzują - wiadomo - piłka młodzieżowa to nie ta bajka, co seniorska rywalizacja. Te ME będą jednak kwalifikacją olimpijską - trzeba wygrać grupę (1 z 3) lub mieć najlepszy bilans z drugich miejsc. A na igrzyskach kiedy to byliśmy ostatnio? Ano pewnie w Barcelonie w 1992 roku. Kupę lat minęło, co niektórzy zdążyli nieźle się zestarzeć...

 • stanislawperkoz

  Oceniono 2 razy 0

  kto ogląda tych młodzików czy kobitki???? Chyba naprawdę totalni maniacy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX