Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Portugalia - Polska. Jerzy Brzęczek wskazał największy problem reprezentacji Polski

- Na pewno brakuje nam szczęścia - powiedział Jerzy Brzęczek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" pytany o przyczynę słabych wyników reprezentacji Polski.

Jerzy Brzęczek nie najlepiej rozpoczął pracę w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Jego ekipa na pewno zajmie ostatnie miejsce w swojej grupie Ligi Narodów i spadnie do niższej dywizji (remis i porażka z Włochami oraz porażka z Portugalią), a w dodatku słabo zaprezentowała się w meczach towarzyskich (remis z Irlandią i porażka z Czechami). Najważniejszym celem jest co prawda awans na Euro 2020, ale Polacy mogą stracić rozstawienie w pierwszym koszyku (a co za tym idzie mogą zmierzyć się z trudniejszymi rywalami) ze względu na słabe wyniki w Lidze Narodów. By Polacy nie stracili rozstawienia, muszą znaleźć się w czołowej "10" tych rozgrywek.

Jerzy Brzęczek tłumaczy

- Jesteśmy rozczarowani, że nie wygraliśmy w pięciu meczach. Nie wszystko wyglądało tak, jak oczekiwaliśmy i zakładaliśmy. Na pewno brakuje nam szczęścia. Tak jak w meczu z Czechami, gdy nie zasłużyliśmy na porażkę. W drugiej połowie nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji. Przeciwnicy mieli dwie sytuacje, jedną wykorzystali i strzelili gola - powiedział Jerzy Brzęczek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" tłumacząc słabe wyniki.

Brzęczek obwinia również kontuzje podstawowych piłkarzy w defensywie, takich jak Kamil Glik, Maciej Rybus czy Arkadiusz Reca. Niewykluczone, że w meczu Portugalia - Polska nie zagra również Robert Lewandowski, który ma problemy z lewym kolanem. Lewandowski potwierdził, że to problem, z którym zmaga się od dawna.

Mecz Portugalia - Polska we wtorek o 20:45 w Guimaraes. Portugalia już zapewniła sobie awans do czołowej czwórki, drugie miejsce zajmą Włosi, natomiast Polacy na pewno będą ostatni.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (30)
Portugalia - Polska. Jerzy Brzęczek wskazał największy problem reprezentacji Polski
Zaloguj się
 • grot191

  Oceniono 8 razy 6

  Panie Jurku. Szczęście sprzyja lepszym a Pan nie jest lepszym trenerem. No , chyba że pierwszym lepszym, ale nie o to chodzi...

 • pab-blo

  Oceniono 6 razy 6

  Jak to mówią, szczęściu trzeba pomóc, o czym zapewne Pan Brzęczek zapomniał. A taką grą i selekcją nie pomaga. Mówią też, że szczęście sprzyja odważnym, więc moze czas odejść i poszukać nowych wyzwań?

 • andmas

  Oceniono 7 razy 5

  Brzęczek zmarnował czas , grając w LN ze świetnymi zespołami nie skorzystał z młodych perspektywicznych piłkarzy , tylko zmusił do gry między innymi ,Lewandowskiego , Zielińskiego ,którzy po przegranych meczach z uśmiechem na ustach stwierdzili , że te mecze nie miały żadnej rangi . Mając kontakt z piłkarzami wiedział ,ze tak jest i za to powinien wylecieć z posady selekcjonera ,nie za wyniki .

 • ikebroflovski

  Oceniono 4 razy 4

  naprawdę miałbyś koleś honor i podał się do dymisji.

 • piszedoosla

  Oceniono 4 razy 4

  Myslalem ze wskaze to co wszyscy widza: samego siebie...

 • miromaz

  Oceniono 3 razy 3

  Ja pierdykam, w 2-ej połowie, a oglądałeś fraglesie 1-ą?! Mogłeś przegrywać 3-0!
  Zaangażowania, chęci i umiejętności wam brak.

 • sector23

  Oceniono 3 razy 3

  Najbardziej, to brakuje tej drużynie dobrego trenera.

 • andree111111

  Oceniono 3 razy 3

  Największym problemem kadry jest Jerzy Brzęczek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX