Polska - Portugalia 0:1. Młodzieżowe mistrzostwa Europy dalej od Polski

Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała 0:1 z Portugalią w Zabrzu w pierwszym meczu barażowym o awans do młodzieżowych mistrzostw Europy. Rewanż we wtorek w Chaves.

Portugalczycy zwycięską bramkę strzelili w 30. minucie po rewelacyjnej kontrze, którą napędził Felix, a wykończył Jota.

To była konsekwencja ich panowania nad wydarzeniami na murawie. Grali spokojnie, konsekwentnie i kreatywnie. Gdy nie mogli zaatakować prawą stroną, przerzucali piłkę na lewą. Biało-czerwoni byli niedokładni, a mocniej zaatakowali dopiero w końcówce meczu, gdy rywale już tak nie forsowali tempa. W 90. minucie była szansa na wyrównanie. Jagiełło dośrodkował w pole karne, Kapustka wyskoczył, ale piłkę miał nieco za plecami i nie był w stanie oddać dobrego strzału głową.

Polacy trzy razy celnie strzelali na portugalską bramkę, ale tylko uderzenie Jagiełły wymusiło na Pereirze wykazanie się najwyższym kunsztem. Przez większość spotkania biało-czerwoni czekali na okazję do kontry.

Okazja do rewanżu we wtorek w Chaves. Stawką dwumeczu jest awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy, które w przyszłym roku odbędą się we Włoszech i San Marino (16-30 czerwca).