Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polska - Portugalia 0:1. Młodzieżowe mistrzostwa Europy dalej od Polski

Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała 0:1 z Portugalią w Zabrzu w pierwszym meczu barażowym o awans do młodzieżowych mistrzostw Europy. Rewanż we wtorek w Chaves.

Portugalczycy zwycięską bramkę strzelili w 30. minucie po rewelacyjnej kontrze, którą napędził Felix, a wykończył Jota.

To była konsekwencja ich panowania nad wydarzeniami na murawie. Grali spokojnie, konsekwentnie i kreatywnie. Gdy nie mogli zaatakować prawą stroną, przerzucali piłkę na lewą. Biało-czerwoni byli niedokładni, a mocniej zaatakowali dopiero w końcówce meczu, gdy rywale już tak nie forsowali tempa. W 90. minucie była szansa na wyrównanie. Jagiełło dośrodkował w pole karne, Kapustka wyskoczył, ale piłkę miał nieco za plecami i nie był w stanie oddać dobrego strzału głową.

Polacy trzy razy celnie strzelali na portugalską bramkę, ale tylko uderzenie Jagiełły wymusiło na Pereirze wykazanie się najwyższym kunsztem. Przez większość spotkania biało-czerwoni czekali na okazję do kontry.

Okazja do rewanżu we wtorek w Chaves. Stawką dwumeczu jest awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy, które w przyszłym roku odbędą się we Włoszech i San Marino (16-30 czerwca).

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (8)
Młodzieżowe mistrzostwa Europy dalej od Polski
Zaloguj się
 • Jerzy Olchawa

  Oceniono 2 razy 2

  To jak? Wygrali czy przegrali? Bo co innego tytuł a co innego tekst! ??

 • Jacek Bruzda

  Oceniono 2 razy 2

  Warto przeczytać choć raz co się napisze, a tytuł to ze trzy razy, bo publikowanie takich błednych i sprzecznych info jest nrakim szacunku dla odbiorców

 • lesnojeziorska

  Oceniono 1 raz 1

  Do przerwy wygrywali 0:1, cały mecz przegrali 1:0. Czy może odwrotnie.

 • gigigolo

  0

  polscy piłkarze wybierani na podstawie wzrostu a nie umiejętności. w większości wyżsi prawie o głowę od rywali, ale jak zauważyliśmy nie o to chodzi. chodzi o to aby sprytnym być, świetnie dryblować, grać celnie, ale to inni tak maja nie my. komentatorzy twierdzili, ze Portugalczycy są lepiej wyszkoleni...mam pytanie, kto od lat uczy naszych?... jaja

 • Piotr Michalski

  0

  Następnym razem uważniej wpisujcie wynik bo nie wiadomo czy wygrali czy przegrali

 • Marek W

  0

  To ku... wygrali czy przegrali bo juz ku... sam nie wiem

 • Radek Nowak

  Oceniono 1 raz -1

  Tak trzymać panowie. Nasza piłka nożna to dno

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX