Polska - Czechy. Robert Lewandowski nie strzelił gola od prawie 11 godzin

Robert Lewandowski nie strzelił gola w reprezentacji Polski już od 642 minut, czyli prawie 11 godzin. Tym razem Lewandowski nie strzelił gola w meczu Polska - Czechy (0:1).

Robert Lewandowski się zaciął

Robert Lewandowski to najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski. Ma na koncie aż 55 goli i wyprzedza drugiego Włodzimierza Lubańskiego o siedem trafień. Ostatniego gola strzelił w meczu Polska - Litwa (4:0) przed MŚ 2018. Za to po raz ostatni w meczu o punkty trafił z Czarnogórą w eliminacjach MŚ 2018 (4:2). Tylko że tamten mecz został rozegrany w październiku 2017 roku.

Od starcia z Litwą Lewandowski nie trafiał w meczach mundialu (1:2 z Senegalem, 0:3 z Kolumbią i 1:0 Japonią), Ligi Narodów (1:1 i 0:1 z Włochami, 2:3 z Portugalią) oraz w sparingu z Czechami (0:1, z Irlandią nie grał). W czwartkowym meczu Lewandowski zaliczył fatalne pudło, po którym wytłumaczył, że "nie miał szans zareagować".

Robert Lewandowski miał gorsze serie

Najdłuższa seria Lewandowskiego bez gola w kadrze wynosiła 905 minut i trwała między 8 czerwca 2012 roku a 26 marca 2013 roku. Przełamał się w końcu w meczu z San Marino w el. MŚ 2014 (5:0). Druga najdłuższa taka seria wynosiła 663 minuty. Miała ona miejsce między 1 kwietnia 2009 roku a 23 stycznia 2010 roku, a do przełamania doszło w meczu z Singapurem (6:1).

Polska - Czechy. Zagrać, przegrać i zapomnieć. Przedostatni w tym roku test wypadł fatalnie i na dodatek nie dał nam żadnych nowych odpowiedzi