Jakub Świerczok i Damian Kądzior z golami! Jerzy Brzęczek bacznie ich obserwuje

Jakub Świerczok i Damian Kądzior strzelili w niedzielę gole dla swoich zespołów! Obaj piłkarze znajdują się w kręgu zainteresowań Jerzego Brzęczka w kontekście powołań do reprezentacji Polski.

Znakomite wejście Świerczoka

Łudogorec Razgrad przegrywał do przerwy na wyjeździe 0:1 z Septemwri Sofia. Po przerwie na boisko wyszedł Jakub Świerczok i już po minucie strzelił gola. Ostatecznie Łudogorec wygrał aż 4:1 po golach w ostatnich 15 minutach: dwa razy trafił Claudiu Keseru, a raz Wanderson.

Po 13 meczach ekipa Świerczoka jest liderem z 32 punktami. Ma punkt przewagi nad Lewskim Sofia i trzy nad CSKA Sofia.

Jakub Świerczok ostatni raz był obecny w kadrze za Adama Nawałki. Zagrał w sparingach z Urugwajem i Meksykiem (listopad 2017) oraz w marcu z Nigerią. Od tej pory nie był powoływany. W tym sezonie jest rezerwowym Łudogorca. Strzelił cztery gole w 13 meczach, ale na boisku spędził jedynie 497 minut - wchodził głównie na końcówki spotkań.

Damian Kądzior z golem

Na listę strzelców wpisał się również Damian Kądzior. Polak znalazł się w podstawowym składzie Dinama Zagrzeb na wyjazdowe spotkanie ze Slavenem Belupo (2:0).

26-latek zdobył bramkę na dwie minuty przed końcem. To jego drugi gol w 17. meczu w tym sezonie. Zaliczył również siedem asyst. Dinamo Zagrzeb jest liderem ligi chorwackiej z 30 punktami po 12 kolejkach - wyprzedza Lokomotiwę Zagrzeb o pięć punktów.

Jerzy Brzęczek jak do tej pory dwukrotnie powołał Kądziora na zgrupowanie reprezentacji Polski. Dał mu zadebiutować w sparingu z Irlandią (1:1).