0
0
0
Polska U-21
Bramki: Giorgadze (52., samobójcza), Michalak (74.), Kownacki (90.) Kartki: Bochniewicz - żółta Skład: Grabara - Stolarski, Wieteska, Bochniewicz, Pestka - Dziczek, Żurkowski (89. Ambrosiewicz), Kapustka (68. Michalak) - Szymański, Kownacki, Jóźwiak (46. Jagiełło).
Gruzja U-21
Kartki: Kutsia, Mikeltadze, Samurkasowi - żółta; Kutsia - czerwona Skład: Gugeszaszwili - Kantaria, Giorgadze, Lochoszwili, Giorbelidze (79. Eloszwili) - Samurkasowi - Czaczua (54. Szulaia), Mikeltadze, Kutsia - Bughridze (41. Ninua), Arweładze.
Młodzieżowa reprezentacja Polski wygrała swój ostatni mecz fazy grupowej eliminacji Euro U-21. Biało-czerwoni pokonali w Gdyni Gruzję 3:0, dzięki czemu zapewnili sobie prawo gry w barażach. Z kim się możemy zmierzyć w dwumeczu decydującym o awansie na Euro?

Polska zajęła drugie miejsce w swojej grupie, które - po porażce Finlandii z Litwą (0:2) - dało jej pierwszą lokatę wśród wszystkich wiceliderów grup (o prawo gry w młodzieżowym Euro w barażach będą walczyć cztery drużyny).

Potencjalni rywale Polski w barażach o awans do Euro U-21, to: Grecja, Austria
i Portugalia. Losowanie par w piątek o 13.00. Dwumecze odbędą się w dniach 12-20 listopada.

Jak Polska pokonała Gruzję?

We wtorkowym spotkaniu Polacy objęli prowadzenie dopiero w  52. minucie, choć rywale już po pół godzinie gry grali w dziesiątkę (czerwoną kartkę zobaczył Giorgi Kutsia. Filip Jagiełło strzelił zza pola karnego, a piłka odbiła się od jednego z gruzińskich obrońców i zmyliła Lukę Gugeszaszwiliego (ostatecznie bramka została zaliczona Andro Giorgadze).

22 minuty później było już 2:0. Fantastyczne podanie Sebastiana Szymańskiego wykorzystał bowiem wprowadzony z ławki rezerwowych Konrad Michalak, który wbiegł z piłką w pole karne i pokonał bramkarza rywali strzałem zewnętrzną częścią stopy.

W końcówce wynik na 3:0 podwyższył Dawid Kownacki.