Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Narodów UEFA. Polska z szansami na rozstawienie w el. Euro 2020

Mimo porażki z Włochami 0:1 reprezentacja Polski zachowała szanse na rozstawienie eliminacjach do Euro 2020. Po poniedziałkowych meczach biało-czerwoni wciąż utrzymują się w pierwszej dziesiątce swojej Dywizji.

Dziesięć najlepszych zespołów z Dywizji A Ligi Narodów będzie rozstawionych 2 grudnia podczas losowania grup eliminacyjnych do mistrzostw Europy. Reprezentacja Jerzego Brzęczka, choć wiemy już, że w następnej edycji LN zagra w Dywizji B, wciąż walczy w najnowszych rozgrywkach UEFA o jak najwyższe rozstawienie w eliminacjach Euro 2020.

Biało-czerwoni po poniedziałkowych meczach Ligi Narodów zajmują w klasyfikacji Dywizji bez podziału na grupy 9. lokatę (wyprzedzili nas Anglicy, którzy pokonali Hiszpanię, ale za naszymi plecami pozostała Islandia, która przegrała ze Szwajcarią). We wtorek Polacy mogą spaść o jedną pozycję niżej, ale by tak się stało, Niemcy muszą zdobyć punkty w wyjazdowej potyczce z mistrzami świata – Francją.

Tabela Dywizji A bez podziału na grupy:

 1. Hiszpania - 3 mecze, 6 pkt (bilans bramkowy 10:4)
 2. Szwajcaria - 3 mecze, 6 pkt (9:3)
 3. Belgia - 2 mecze, 6 pkt (5:1)
 4. Portugalia - 2 mecze 6 pkt (4:2)
 5. Anglia - 3 mecze, 4 pkt (4:4)
 6. Francja - 2 mecze, 4 pkt (2:1)
 7. Włochy - 3 mecze, 4 pkt (2:2)
 8. Holandia - 2 mecze, 3 pkt (4:2)
 9. Polska - 3 mecze, 1 pkt (3:5)
 10. Niemcy - 2 mecze, 1 pkt (0:3)
 11. Chorwacja - 2 mecze, 1 pkt (0:6)
 12. Islandia - 3 mecze, 0 pkt (1:11)

Polacy mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie (20 listopada z Portugalią na wyjeździe), co oznacza, że mogą zakończyć rozgrywki z maksymalnie czterema punktami na koncie. O punkty w starciu z mistrzami Europy łatwo nie będzie, a na dodatek należy podkreślić, że Niemcy i Chorwaci, którzy znajdują się tuż za Polakami, rozegrają w Lidze Narodów jeszcze po dwa mecze.

Dywizja A składa się z czterech grup po trzy drużyny. Najsłabsze ekipy z każdej grupy spadną o dywizję niżej, natomiast najmocniejsze awansują do turnieju finałowego. Jego zwycięzca będzie miał zapewniony udział w najbliższej edycji mistrzostw Europy.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (38)
Liga Narodów UEFA. Polska z szansami na rozstawienie w el. Euro 2020
Zaloguj się
 • slon2002

  Oceniono 8 razy 6

  Ta nędza piłkarska nie powinna w ogóle grać w żadnych rozgrywkach. Kompromitują Polskę.

 • zenekciec

  Oceniono 6 razy 4

  Powinnismy byc rozstawieni z numerem 357 .

 • mentice

  Oceniono 5 razy 3

  Zarowno Niemcy jak i Chorwaci zdobeda jeszcze punkty, tak wiec dla Polski jest zarezerowane miejsce nr 11.

 • ryszardp24

  Oceniono 5 razy 3

  O ile pamiętam to oni byli też rozstawieni na ostatnich mistrzostwach świata w Rosji. Trzeba grać w piłkę , mieć trchnikę, umiejętności i ambicję a nie liczyć na rozstawienie

 • 141288bs

  Oceniono 7 razy 3

  Nie sadze,by polski podatnik zgadzal sie na finansowanie tej blazenady.Prosze tez nie wmawiac,ze pilka nas laczy,bo juz nie laczy. Nie znosze tych kolkow.Przez tych glabow,inteligentni ludzie wstydza sie grac w pilke nozna...nie latwo bedzie zbudowac zespol narodowy w tej dyscyplinie.

 • gunston

  Oceniono 4 razy 2

  Jakie to żałosne i pokazujące jak na dłoni upadek polskiej piłki. Liczenie na rozstawienie, dobre losowanie, łatwe grupy itd. Kiedy w mediach doczekamy się prawdziwej dyskusji nad naprawą polskiej piłki? Pewnie nigdy, bo i po co.

 • quince99

  Oceniono 2 razy 2

  A tabelki u was jak zwykle nieaktualne...."Cenisz dobre dziennikarstwo?"

 • Jan Nowak

  Oceniono 4 razy 2

  Przed mistrzostwami w Rosji też byliśmy rozstawieni . Chyba nie muszę tłumaczyć jak tomsię skończyło . Niech lepiej będą losowani z 2 a nawet 3 koszyka , mniejszy wstyd będzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX