Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polska - Włochy. Można odgrzewać żarty. Arkadiusz Milik znów zmarnował najlepszą okazję Polaków

Lewandowski z Piątkiem słabo współpracowali podczas meczu z Portugalią, więc z Włochami obok kapitana zagrał Arkadiusz Milik. W pierwszej połowie był odcięty od podań, w drugiej zmarnował naszą najlepszą akcjęw tym meczu. Polska przegrała z Włochami 0:1, po golu straconym w doliczonym czasie gry.

Akcja z 73. minuty może być streszczeniem meczu z Włochami, tak przydatnym biorąc pod uwagę jego przebieg. Lewandowski pokazał w niej, że jest naszym najlepszym rozgrywającym, a Grosicki który był adresatem jego podania, potwierdził swoją chaotyczność. Samym dojściem do piłki i celnym strzałem udowodnił jednak swoją przydatność dla reprezentacji Polski. Milikowi dobijającemu strzał „Grosika” znów zabrakło precyzji. Napastnik Napoli do momentu strzału wszystko zrobił znakomicie – przyjął piłkę w polu karnym, zmylił Chielliniego, stworzył sobie okazję do strzału, ale w bramkę nie trafił. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

Kadrze wciąż brakuje pomysłu i powtarzalności składu - doskonale widać to w linii ataku. Mecz z Włochami był czwartym za kadencji Jerzego Brzęczka i w każdym nowy selekcjoner wystawiał innych napastników, których ustawiał już we wszystkich możliwych wariantach taktycznych. W niedzielę obok Lewandowskiego zagrał Milik, więc selekcjoner wrócił do pomysłu swojego poprzednika, który grając tą dwójką pokonał Niemców i awansował na Euro we Francji.


Liga Narodów. Polska przegrała z Włochami. Spadliśmy do niższej dywizji

Trzy dni temu minęły dokładnie cztery lata od tego meczu i to co wówczas funkcjonowało, w niedzielę zawiodło. W 2014 roku napastników wspierali skrzydłowi, którzy pierwszą połowę meczu z Włochami oglądali z ławki rezerwowych. Słaba gra Polaków, jedna stworzona okazja i jeden, w dodatku zablokowany, strzał Milika, przekonały Jerzego Brzęczka, że dalsza gra bez bocznych pomocników nie ma sensu. Bez nich Milik i Lewandowski byli odcięci od podań i by dotknąć w tym meczu piłkę cofali się do linii pomocy.

Bez skrzydeł nie latamy

Nie dla nas skomplikowane formacje taktyczne pozbawione skrzydłowych. Reprezentacja Polski w meczu z Włochami dobitnie pokazała, że potrzebuje przy linii piłkarza, który przyjmie piłkę, kopnie ją nieco do przodu, dogoni i spróbuje podać w pole karne.
W jakiejkolwiek formie nie byliby Błaszczykowski i Grosicki wciąż są kadrze potrzebni. Dopiero po zmianie stron, z nimi na boisku, Polacy potrafili zagrozić Włochom. Coś w grze reprezentacji drgnęło, pojawiły się okazje, które jednak zostały zaprzepaszczone.

Polska - Włochy. Polska spada do drugiej dywizji! Sytuacja w grupie. [TABELA GRUPY 3]

Najlepszej nie wykorzystał Arkadiusz Milik, więc wśród zniecierpliwionych kibiców znów pojawiły się odgrzewane żarty z czasów francuskiego Euro. Napastnik Napoli czeka na gola w kadrze już ponad 500 minut. Lewandowski też się zaciął, bo bramki nie zdobył od sześciu meczów. W niezłej okazji przestrzelił też Zieliński, a Glik uderzył prosto w Donnarummę.

By wykorzystać potencjał Lewandowskiego i partnerującego mu piłkarza, czy będzie to Milik czy Piątek, potrzebna jest lepsza gra w drugiej linii. Milik we współpracy z „Lewym” nie wyglądał znacząco lepiej od napastnika Genoi, choć na tę narzekano po spotkaniu z Portugalią. Mecze na Stadionie Śląskim pokazały, że ważniejsze od liczby rozegranych meczów w kadrze i wspólnych doświadczeń jest wsparcie kolegów grających za ich plecami.

Liga Narodów. Polska - Włochy. Jak Polska zagrała z Włochami? [OCENY]

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (28)
Arkadiusz Milik znów zmarnował najlepszą okazję Polaków
Zaloguj się
 • pab-blo

  Oceniono 8 razy 6

  Póki trenerem jest Brzęczek można pożegnać się z nadzieją. Co za trener sadza na ławce najskuteczniejszego obecnie polskiego napastnika, a wystawia dwóch graczy bez formy. Jeszcze lewego to można zrozumieć ale Milik zamiast Piątka? Głupota.

 • slon2002

  Oceniono 6 razy 4

  Milik ponownie nie zawiódł rywali.

 • 74black

  Oceniono 5 razy 3

  Mylik jest do bólu przewidywalny

 • byann

  Oceniono 2 razy 2

  Bez Rolexa nie miał "tajmingu". Winna mafia włoska.

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 4 razy 2

  Drugi mecz z Włochami a Piątek na ławce za to gra Lewy BEZ FORMY OD KILKU TYGODNI i Milik co zmilczę...

  Trenejro nam się trafił, że ho ho. Drugi mecz bez skrzydłowych zaczynamy. To dopiero pomysł.
  Panowie Góralski i Szymański to pomyłka na całej linii. Pierwszy znany z tego, że kopał Odzidzię a drugi z grania w top zespole z Płocka. I to całe podsumowanie.

 • bubba222

  Oceniono 4 razy 2

  w pierwszej połowie powinniśmy sie cieszyć,że z trójki nie dostaliśmy...I grajac tak słabo można było ten mecz wygrać...Tylko wystarczy nie próbować jak zawsze każdego strzału władować pod poprzeczkę.Dla Polski nikt bramki nie podwyższy...

 • byann

  Oceniono 1 raz 1

  Szymczak, przejdź może do plotka.
  By wykorzystać potencjał Lewandowskiego i partnerującego mu piłkarza, czy będzie to Milik czy Piątek...
  Hahahaha

 • bobaa

  Oceniono 1 raz 1

  A mnie najbardziej wkurzyła mina Mylika po tym niecelnym strzale - uśmiechnięty, zadowolony, zero sportowej złości. Pełny przegląd uzębienia w szczerym uśmiechu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX