Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski. Słaba oglądalność meczu Polska - Włochy. TVP Sport chętniej wybierana niż Polsat Sport

Oglądalność pierwszego meczu reprezentacji Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka nie zachwyciła. Starcie o punkty z atrakcyjnym rywalem w Lidze Narodów UEFA na TVP 1, TVP Sport i Polsacie Sport śledziło 4,76 mln widzów. Więcej gromadziły nawet towarzyskie spotkania przed MŚ.

Debiut Jerzego Brzęczka i odnowiona przez niego reprezentacja Polski nie przyciągnęła przed telewizory tylu widzów, co choćby mecze towarzyskie przed mundialem. Remis Polski z Włochami (1:1) według danych Nielsen Audience Measurement, śledziło łącznie 4,76 mln osób. Wynik ten nie robi wielkiego wrażenia, tym bardziej że spotkanie można było oglądać aż w trzech stacjach telewizyjnych.

Na antenach TVP, gdzie mecz komentował duet Jacek Laskowski - Robert Podoliński, wybrało je łącznie 4,35 mln widzów (3,52 mln w TVP 1 i 0,83 mln w TVP Sport).

Polsat Sport (z komentarzem Mateusza Borka i Tomasza Hajty) przyciągnął w tym samym czasie 0,41 mln osób. Zaznaczmy jednak, że sportowy kanał TVP od czerwca znacznie poszerzył swój zasięg techniczny. Jest dostępny w telewizji naziemnej.

Według alternatywnych danych zbieranych przez firmę Netia dla TVP spotkanie Polska - Włochy obejrzało w publicznej telewizji łącznie 5,5 mln osób. 

Z Włochami mniej niż towarzyskie

Trzymając się jednak danych dostarczanych przez Nielsena, niecałe 5 mln widzów meczu o punkty to wynik słaby. Biało-czerwona kadra znacznie więcej widzów przyciągała przed ekrany, rozgrywając spotkania towarzyskie przed mundialem.

Mecz Polski z Chile w Poznaniu na tydzień przed startem MŚ w Rosji zainteresował w TVP 5,57 mln kibiców (według danych Netii 7,51 mln). Marcowe starcie z Koreą Południową w Chorzowie zobaczyło natomiast 5,85 mln osób (według Netii 8,5 mln). Znakomicie oglądały się natomiast spotkania Polski na MŚ. Średnio jeden mecz zainteresował wtedy ponad 11 mln odbiorców (szczegółowe dane w tabeli pod artykułem).

Większą widownią niż mecz z Włochami cieszyły się także ostatnie eliminacyjne starcia do MŚ 2018. Inaugurujący kwalifikacje bój z Kazachstanem zgromadził ponad 6 mln widzów (na antenach Polsatu), a kluczową dla awansu potyczkę z Czarnogórą obejrzało w tej samej stacji ponad 9 mln osób.

Liga Narodów UEFA

Włochy - Polska (4,76 mln widzów)

El. MŚ 2018:

- Armenia - Polska (5,93 mln widzów)

- Kazachstan - Polska (6,1 mln widzów)

- Dania - Polska (6,6 mln widzów)

- Polska - Kazachstan (7 mln widzów) 

- Polska - Armenia (7,2 mln widzów)

- Polska - Dania (7,24 mln widzów)

- Czarnogóra - Polska (7,74 mln widzów)

- Polska - Rumunia (7,99 mln widzów)

- Rumunia - Polska (8,5 mln widzów)

- Polska - Czarnogóra (9,43 mln widzów)

Wybranych mecze towarzyskie przed MŚ 2018:

- Polska - Korea Południowa (5,85 mln widzów)

- Polska - Chile   (5,57 mln widzów) 

Mecze Polski na MŚ 2018

- Polska - Senegal (11,13 mln widzów)

- Polska - Kolumbia (13,63 mln widzów)

- Japonia - Polska (8,43 mln widzów)

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (33)
Fatalna oglądalność meczu Polska - Włochy
Zaloguj się
 • 23tryt

  Oceniono 16 razy 12

  Kurski , bałwanie, jak Nielsen pokazuje dobre wyniki TVP to jest cacy i się tym na TT chwalisz,
  ale jak "Wiadomości" (specjalnie w cudzysłowie) dołują to Nielsen jest "be"

 • po-nurak

  Oceniono 11 razy 5

  qwa, nie wiedziałem, że ten mecz jest też w Polsacie - i tym sposobem dałem tej mendzie powody do chwalenia się oglądalnością tej yeahbanej tuby propagandowej TVPiS...

 • r0ger

  Oceniono 10 razy 4

  Nie przepadam za Borkiem i Hajtą, ale wolę już oglądać mecz na Polsacie, niż słuchać Laskowskiego, którego słuchać się po prostu nie da. I nigdy nie uwierzę, że większość kibiców wybrała TVP, kiedy mieli alternatywę.

 • slon2002

  Oceniono 5 razy 3

  Kibice mają już tego g... dosyć. Tylko idiota może patrzeć przez ponad 90 min na grupę patałachów kopiących na trawniku gumowy balon

 • rek3493

  Oceniono 5 razy 3

  Niech mecze oglądają kibole i PZPN

 • kuku666

  Oceniono 9 razy 3

  I dobrze! Bojkotować tą reprezentację do czasu aż nie zacznie poważnie grać i osiągać jakieś sukcesy zamiast doić kasę z kogo się da!

 • rumbarak

  Oceniono 8 razy 2

  Im więcej meczów będzie komentował Hajto tym mniej normalnych ludzi będzie oglądać Polsat Sport.

 • fb_antek_muzykant_komentuje

  Oceniono 3 razy 1

  W tytule "TVP ma problem" a w treści artykułu napisane, że w TVP mecz obejrzało 10 razy więcej widzów niż na Polsacie.
  Czerska w formie.

 • amigo132

  0

  Omijanie tvp nie powinno nikogo dziwić, ględzący bez sensu komentatorzy, polityczny wymiar i przypodobanie się władzy. Tylko Polsat, z boskim komentarzem byłego kopacza z Hajty, nieraz fajne anegdoty no i M. Borek. Wolę w ogóle nie oglądać niż oglądać tvp

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX