Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Narodów. Włochy - Polska 1:1. Sędzia Wójcik: Każdy arbiter uznałby, że Błaszczykowski faulował. Ale gdyby był VAR, karnego by anulowano

- Najpierw trafiłem w piłkę, karnego nie było - mówił Jakub Błaszczykowski po piątkowym meczu Bolonii. Sędzia uznał, że wślizgiem Polak sfaulował Federico Chiesę. - Nie wyobrażam sobie arbitra, który z boiskowego punktu widzenia nie podyktowałby karnego - mówi Ryszard Wójcik, nasz były sędzia międzynarodowy. - Ale myślę, że przy systemie VAR tego karnego by anulowano - dodaje

Byłą 76. minuta, gdy Chiesa wbiegł w polskie pole karne i został ostro zaatakowany przez Błaszczykowskiego. Nasz pomocnik niepotrzebnie reagował w tak zdecydowany sposób - Włosi znaleźli się w niezłej sytuacji, ale daleko było jeszcze do tego, by uznać, że najpewniej za chwilę zdobędą gola.

Kuba zaatakował Chiesę wślizgiem, a był za Włochem. Trafił w piłkę, ale też przewrócił rywala.

- Błaszczykowski trafił w piłkę, natomiast było to wykonane przez nogi. Nie dziwię się, że jedni twierdzą, że był karny, a inni, że nie było. To typowa sytuacja 50/50 - mówi Ryszard Wójcik, który pracował m.in. na MŚ 1998.

- Myślę, że przy systemie VAR tego karnego sędziowie by wycofali. Bo na powtórkach widać wyraźnie, że pierwszy jest kontakt nogi Kuby z piłką, a dopiero później z włoskim zawodnikiem. Zresztą, Chiesa fizycznie nie ucierpiał. Jego zwijanie się z bólu to aktorstwo. VAR Kubę by wybronił. Ale z punktu widzenia boiskowego nie wyobrażam sobie arbitra, który nie podyktowałby karnego. Kuba poszedł wślizgiem nie z boku, przed rywalem, tylko wjechał mu z tyłu między nogi. Z punktu widzenia sędziego, który nie ma powtórek i podpowiedzi z VAR-u, to był karny do podyktowania natychmiast - analizuje Wójcik.

- Kuba mówi, że najpierw była piłka, a później nogi? To uproszczenie przepisów. Zawsze trzeba brać pod uwagę zagrożenie dla atakowanego zawodnika, nadmierną agresję u wykonującego wślizg. Elementów jest wiele. Na żywo wyglądało na to, że Kuba poszedł za ostro. Ale powtórki mogłyby go wybronić - kończy były sędzia.

Więcej o meczu Włochy - Polska:

>> Głupi rzut karny rzuca cień na dobry mecz Błaszczykowskiego w defensywie. Ale w grze do przodu nie istniał

>> Krychowiak jak na Euro! Debiutanci? Słabiutko. Błaszczykowski też [OCENY]

>> Niedosyt Klicha, zamienieni skrzydłowi, ambitny Reca, dobre stałe fragmenty [Spostrzeżenia]

>> Brzęczek po meczu z Włochami: Byliśmy bliżej zwycięstwa. Straciliśmy je przez jeden błąd

>> Grzegorz Krychowiak dla Sport.pl: Włosi nie umieli nam zagrozić. Będziemy chcieli wygrać naszą grupę!

>> Debiut na tak. Z ziemi włoskiej do Polski Brzęczek przywozi remis i duże nadzieje

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (42)
Liga Narodów. Włochy - Polska 1:1. Sędzia Wójcik: Każdy arbiter uznałby, że Błaszczykowski faulował. Ale gdyby był VAR, karnego by anulowano
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 10 razy 4

  Jednym słowem Błaszczykowski sfrajerzył się, dał powód do podyktowania karnego a niby taki stary wyga a głupi ;)

 • agap.e

  Oceniono 6 razy 2

  "Co powinieneś wiedzieć o nadmiernie ostrym wślizgu? Tłumaczy w naszym "Poradniku Kibica" sędzia Tomasz Musiał:

  „Rozróżniłbym trzy rodzaje „flying tackle”. Pierwszy – piłkarz atakuje i trafia w futbolówkę. Wówczas powinien być rzut wolny bezpośredni lub karny. Drugi – atakujący trafia w piłkę, a potem w nogę. To faul i dodatkowo czerwona kartka. Wreszcie trzeci – zawodnik trafia w nogę, a potem w piłkę. Za to jest czerwień bez dwóch zdań."

  Tyle w temacie.Już wiadomo dlaczego to były sędzia.

 • artekketra

  Oceniono 3 razy 1

  Znaczy pan sędzia nie ma pojęcia jak działa var ;)

 • 1group

  Oceniono 3 razy 1

  Atak z tyłu w polu karnym,spowodowanie upadku,nawet VAR by nie pomógł.

 • lukasgld

  Oceniono 5 razy 1

  Karny ewidentny. Głupi wślizg.

 • Oceniono 7 razy 1

  Pan Wójcik jest, na szczęście, już byłym sędzią. VAR by anulował? Naprawdę? Raczej utwierdziłby sędziego w słuszności podjętej decyzji. Wejście przez nogi rywala, od tyłu, duży impet. Każda kolejna powtórka tylko potwierdza, że jedenastka prawidłowo odgwizdana. Pan Wójcik wyszedł z niebytu, powiedział bzdurę, chwilkę pobłyszczał, a teraz zapraszam z powrotem do Niebytowa.

 • atibalo

  0

  Gdyby Brzęczek po matce nie faulował nie był by karnego .

 • az555

  0

  w meczach Włochów sędziowie powinni przyjąć żelazną zasadę-gwizdać co dziesiąty faul,przy którym Włoch udaje zmarłego (czyli każde wejście przeciwnika)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX