W這chy- Polska. Niedosyt Klicha, zamienieni skrzyd這wi, ambitny Reca dobre sta貫 fragmenty [Spostrze瞠nia]

B豉szczykowski i Kurzawa po przeciwnych stronach. Trudno powiedzie co zabieg Brz璚zka da reprezentacji. Klich kr鏒ko i z niedosytem. Reca by ambitny, ale zabrak這 do鈍iadczenia lub umiej皻no軼i. Sta貫 fragmenty i gra w 鈔odku pola mi這 zaskoczy造. Oto spostrze瞠nia po zremisowanym 1:1 meczu Polski z W這chami.

Zaskakuj帷y skrzyd這wi

Jakub B豉szczykowski po prawej stronie, Rafa Kurzawa po lewej – tak by這 bardziej w teorii czy na telewizyjne grafice. Brz璚zek ustawi swoich skrzyd這wych po przeciwnych stronach. Pewnie liczy i zak豉da, 瞠 b璠 cz窷ciej schodzili do 鈔odka i do嗆 naturalnie korzystali ze swoich lepszych n鏬. By mo瞠 intencj ustawienia Kuby po stronie Arkadiusza Recy by豉 te ch耩 pewnego wsparcie (cho熲y do鈍iadczeniem) debiutuj帷ego w bia這-czerwonej koszulce zawodnika Atalanty.

Zamiana pozycji obu skrzyd這wych nie da豉 jednak kadrze jakiego prze這mu. Odnie嗆 mo積a by這 raczej wra瞠nie, 瞠 nasze boki w starciu z Itali funkcjonuj s豉bo. Najgro幡iejsze akcje Polak闚 mieli鄉y po wymianach Lewandowskiego z Zieli雟kim w 鈔odkowej strefie boiska, dalekich podaniach, czy sta造ch fragmentach gry.

B豉szczykowski na lewej stronie by ma這 widoczny. W jednej z akcji defensywnych faulowa rywala niedaleko pola karnego. Przez to szybko, bo w 18 minucie zarobi 鄴速 kartk. Nie nap璠za akcji Polak闚. Trzeba jednak zaznaczy, 瞠 to on po s豉bym podaniu Jorginho odbi pi趾 do przodu i zapocz徠kowa bramkow akcj naszej kadry. W kilku sytuacjach wida by這 jednak jego boiskowy spryt, szczeg鏊nie gdy sam da si sfaulowa niedaleko pola karnego gospodarzy, czy gdy po poci庵ni璚iu kilku metr闚 strzela z dystansu.

W ostatnim kwadransie meczu B豉szczykowski faulowa w polu karnym Chies, trafi co prawda w pi趾, ale rozp璠zony rywal przelecia przez jego nogi. Italia karnego wykorzysta豉.

Kurzawa by od niego nieco bardziej aktywny. Kilka razy pr鏏owa przedrze si praw stron. W kilku akcjach dobrze zagrywa kolegom na 鈔odek boiska. Mocniej i skuteczniej pomaga te w defensywie. Wygra kilka g鏎nych pojedynk闚 przy sta造ch fragmentach gry.

Niedosytem z Klichem

Trudno rozpisywa si na temat wyst瘼u Mateusza Klicha. Zawodnik, kt鏎y b造szczy i gra regularnie w Leeds United, w spotkaniu w Bolonii wyst徙i przez 55 minut. Szybko, bo w 14 minucie  obejrza 鄴速 kartk za ostry faul na rywalu. Zreszt nie by這 to jego jedyne  nieprzepisowe wej軼ie w 1. po這wie. By mo瞠 z tego powodu Brz璚zek nie chcia za d逝go trzyma go na boisku. Na plus pomocnikowi zapisa trzeba dogranie do Lewandowskiego przy bramkowej akcji Polak闚. Czy jeszcze co wi璚ej? Po jego wyst瘼ie pozostaje lekki niedosyt.

Reca z ambicjami, ale...

Na wyst瘼 debiutanta patrzyli鄉y ze szczeg鏊n uwag. Trudno jednoznacznie stwierdzi, czy gracz Atalanty wykorzysta szans, kt鏎 da豉 mu kontuzja Rybusa. Nie mo積a mu by這 odm闚i ambicji i tego, 瞠 bardzo chcia si pokaza. Na boisku w Bolonii wygl康a jednak jak pi趾arz w豉郾ie wyj皻y z polskiej ekstraklasy. Futbol闚ka cz瘰to mu ucieka豉, lub przyjmowa j tak, 瞠 nie u豉twia sobie kolejnego ruchu. Stara si w陰cza w ofensywne akcje, ale czasami robi to nara瘸j帷 nas na kontry. Nie by造 one gro幡e bo 23-latek by na szcz窷cie dobrze asekurowany. Regularna gra w Serie A na pewno sprawi豉by, 瞠 jego boiskowa odwaga i ch璚i przek豉da造by si na pewniejszy i skuteczniejszy wyst瘼.

Sta貫 fragmenty

W meczu z W這chami Polacy, chocia nie mieli wiele czasu, sprawiali wra瞠nie dobrze przygotowanych na sta貫 fragmentach gry. By這 ich sporo w pierwszych 30 minutach spotkania. Po rzutach ro積ych widzieli鄉y kilka wariant闚 rozegrania. Wrzucenie pi趾i na bli窺zy s逝pek i przed逝瞠nie jej g這w, przez jednego z naszych pomocnik闚 mog這 si sko鎍zy golem Krychowiaka. Zawodnik Lokomotiwu uderza na bramk Donnarummy z bliskiej odleg這軼i.

Dobre by造 te dogrania do wbiegaj帷ego na pe軟ej szybko軼i w pole karne Glika, kt鏎y zreszt te ofensywne warianty z zapa貫m 獞iczy za trenera Ventury, b璠帷 jeszcze graczem Torino.

Bramkarski podzia

Mecz z W這chami nie przyni鏀 wielkich rozstrzygni耩 je郵i chodzi o pozycj polskiego golkipera. ㄆkasz Fabia雟ki nie pope軟i w nim b喚d闚. Ze star z gwiazdami Napoli, Juventusu czy Nicei przewa積ie wychodzi obronn r瘯. Popisa si te refleksem w sytuacji z 69 minuty, gdy odbi pi趾 uderzan z bliskiej odleg這軼i. Stresowa si wtedy nie musia i tak by spalony. Gor璚ej by這 kilka minut p騧niej, gdy pi趾a w stron jego bramki zmierza豉 po rykoszecie jednego z naszych obro鎍闚. Gola Fabia雟ki pu軼i dopiero z karnego.

Fakt, 瞠 spotkanie mo瞠 zaliczy do udanych nie zmieni ustale, 瞠 Brz璚zek b璠zie chcia w kadrze sprawdzi tak瞠 jego rywali. Odby rozmow ze wszystkimi naszymi zaproszonymi na zgrupowanie bramkarzami i powiedzia 瞠 na jesieni ka盥y z nich dostanie szans. Oznacza to, 瞠 w nast瘼nym spotkaniu Ligi Narod闚 UEFA wyst徙i Wojciech Szcz瘰ny. Obaj nasi g堯wni golkiperzy rozegraj po dwa spotkania o punkty. ㄆkasz Skorupski b璠zie m鏬 natomiast zaprezentowa swoje mo磧iwo軼i w starciach towarzyskich. To oznacza, 瞠 rywalizacja na polskiej bramce b璠zie ciekawa.