Liga Narodów. Włochy - Polska. Krychowiak jak na Euro! Debiutanci? Słabiutko. Błaszczykowski też [OCENY]

Polska na inaugurację Ligi Narodów zremisowała w Bolonii 1:1 z Włochami. Zobacz, jak oceniliśmy w skali 1-6 piłkarzy Jerzęgo Brzęczka w jego debiucie.

Łukasz Fabiański: 4. Przed meczem wszyscy zastanawiali się, czy w bramce reprezentacji Polski pojawi się Łukasz Fabiański, czy Wojciech Szczęsny. Nowy selekcjoner Jerzy Brzęczek wybrał tego pierwszego i ten wybór był słuszny. Świetnie wyłapywał wszystkie dośrodkowania, w 73. minucie obronił pierwszy strzał Włochów, przy karnym bez szans. Obrońcy nie bali się oddawać mu piłek, których nie tracił i starał się je celnie rozgrywać.

Bartosz Bereszyński: 3

Niewidoczny, ale to nie znaczy, że grał źle. Ze swoich zadań w defensywie wywiązywał się przyzwoicie. W ofensywie bez błysków, lecz nie za to go przecież trzeba rozliczać.

Kamil Glik: 4

Zagrał tak, jak nas do tego przyzwyczaił. Widoczniejszy od Bednarka, zatrzymywał wszystkie akcje Włochów.

Jan Bednarek: 3

Jedyne, do czego można się przyczepić, to to, że tak rzadko wyprowadzał piłkę. Spisał się jako uzupełnienie Kamila Glika.

Arkadiusz Reca: 2

W obronie niepewny. W ataku się starał, ale widać było, że brak mu ogrania w klubie, bo zawodził w najważniejszych momentach akcji ofensywnych. Debiut go trochę zestresował – to było widać.

Jakub Błaszczykowski: 2

Zaskoczenie – nie tylko to, że znalazł się w podstawowym składzie, lecz także to, że zagrał w lewej pomocy. W pierwszej połowie praktycznie niewidoczny. W drugiej bardziej aktywny z przodu, ale na jego ocenę wpływa to, że po jego faulu sędzia podyktował rzut karny.

Mateusz Klich: 3

Na początku spotkania dostał żółtą kartkę za faul na Bernardeschim. Potem znowu faulował i był blisko drugiej kartki. W 40. minucie zaliczył kluczowy odbiór przy bramce dla Polski.

Grzegorz Krychowiak: 4+

Nie zawiódł. To był ten sam Krychowiak, co na Euro 2016. Walczył, zastawiał się, przepychał, faulował, ale także był przydatny w ofensywie. Inteligentnie rozprowadzał kontrataki Polaków.

Piotr Zieliński: 4

Długimi momentami niewidoczny. W 7. minucie zmarnował doskonałą okazję sam na sam z Donnarummą. W 40. minucie idealnie wykończył dośrodkowanie Roberta Lewandowskiego. Nadal za rzadko popisywał się błyskotliwymi zagraniami takimi jak zwód w 30. minucie.

Rafał Kurzawa: 3

Przez większość meczu niewidoczny. W obronie dał się dwa razy ograć, ale nadrabiał bardzo dobrymi dośrodkowaniami ze stałych fragmentów gry. Brakowało go w ofensywie.

Robert Lewandowski: 4

W zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Podawał, wymuszał faule, był aktywny, strzelał, ale bramki nie zdobył… Asysta? Palce lizać! Powinien mieć dwie, lecz na początku spotkania znakomitą sytuację po jego podaniu zmarnował Piotr Zieliński.