Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek: Nasi piłkarze będą sprzedawani za bezcen

- Jest moda na Polaków, ale na ich status nie pracują niestety nasze kluby. Nie gramy w europejskich pucharach i brakuje punktu odniesienia - powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z "Polsatem Sport".

- Mamy coraz większą grupę fajnych piłkarzy młodego pokolenia, ale będą sprzedawani za granicę za bezcen. Dzisiaj sprzedajemy piłkarzy za 3-4 mln euro, a piłkarze z Chorwacji czy Czech odchodzą za 10-12 mln. Są po prostu z lepszych lig - przyznał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

I dodał: Musimy jak najszybciej odbudować nasze kluby, żeby zaczęły coś znaczyć w Europie. Dystans z roku na rok do czołówki będzie coraz większy, jeśli nie wyciągniemy odpowiednich wniosków.

Słowa Bońka potwierdzają zestawienia z minionego okna transferowego. Według danych portalu "Transfermarkt", przychody z transferów klubów chorwackich wyniosły bowiem aż 58 mln euro, natomiast przychody zespołów występujących w Lotto Ekstraklasie to zaledwie niecałe 15 mln.

Bilans letniego okna transferowego w sezonie 18/19 - Lotto Ekstraklasa i liga chorwackaBilans letniego okna transferowego w sezonie 18/19 - Lotto Ekstraklasa i liga chorwacka Transfermarkt

***

>> Brzęczek na niego stawia, chociaż na MŚ nie poleciał. Kamiński: Wiedziałem jak to wszystko bolało i że każdy to musi przegryźć samemu

>> Łukasz Fabiański kwestionuje raport Adama Nawałki

>> Karol Linetty był zły na Nawałkę. 'Uważam, że zasłużyłem na grę'

>> Kamil Glik zapowiedział, że może zagrać na kolejnych MŚ

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (29)
Zbigniew Boniek: Nasi piłkarze będą sprzedawani za bezcen
Zaloguj się
 • gunston

  Oceniono 6 razy 6

  W czczej gadaninie zawsze byliśmy potęgą. Za deklaracją Bońka nie stoją żadne ruchy, żadne działania. Polskie kluby zniknęły z Europy i nic nie wskazuje aby coś się miało zmienić na lepsze. samo nic się nie zrobi. Kluby póki co też nie widzą problemu bo przecież emocje w Ekstraklapie trwają do ostatniej kolejki. Za to w europejskich pucharach emocji nie ma żadnych.. Typowa liga podwórkowa bez ambicji,

 • trup

  Oceniono 4 razy 4

  ale o co chodzi? kibic polski lubi tzw ekstraklasę taka, jaka ona jest. troszkę przykre są epizody w końcówkach wakacji ale polski kibic nie jest małostkowy i szybko wybacza drobne wpadki. Kibic przychodzi i płaci, telewizja sypie setki milionów, sponsorzy płacą więc chyba ekstraklasa spełnia oczekiwania odbiorców. Jakby chcieli czegoś więcej to przecież przestaliby przychodzić i płacić....

 • kaktus-2

  Oceniono 5 razy 3

  tak, Panie Boniek, a w ramach odbudowy klubów, chce Pan powiększyć ligę jeszcze bardziej obniżając jej poziom.
  Należy przejściowo zmniejszyć ekstraklasę do 10 lub 11 klubów i zrobić 4 rundy (36 lub 40 meczów w sezonie). Dzięki czemu poziom się podniesie, zwiększy się atrakcyjność meczowa (także komercyjna), a za tym przyjdą wyniki. Po jakimś czasie można z powrotem rozszerzyć ligę do obecnego poziomu.
  DO tego trzeba mieć natomiast jaja i nie bać się kolejnych wyborów.

 • kalowiec

  Oceniono 5 razy 3

  Co ten rudy wygaduje? Mamy fajnych kopaczy? Ale w jakim sensie? Dobrze się tarmoszą? Mało piją czy dużo?

 • Władysław Hajduga

  Oceniono 2 razy 2

  Boniek jest współodpowiedzialny za "sukcesy" na MŚ w Rosji. Dlaczego nie podał się do dymisji. Widać że stołki w PZPN są posmarowane klejem. Jak zwykle.

 • zdziwiony6

  Oceniono 2 razy 2

  Pan Boniek ma rację ale żeby osiągnąć to o czym mówi trzeba zmienić prezesa PZPN.

 • arti-s72

  Oceniono 2 razy 2

  Ale kto jest prezesem PZPN-u od ładnych paru lat? Ja, czy niejaki Boniek...?

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 2

  Piłka Nożna w Polsce jest w kiepskiej kondycji, chyba nalezałoby pomyśleć o restrukturyzacji rozgrywek, wydaje mi się, że poziom w extraklasie jest zbyt zróżnicowany, nie ma sensu patrzeć na legendy czy historię a dać grać tym co mają podobny poziom, mniej drużyn, więcej meczów i bez żadnych udziwnień na grupy, grają od początku do końca bez kombinowania. Finansowanie klubów to zmartwienie głównie PZPN powinno być, przed MS widać było jak się liczy sponsor, piłka jakoś mniej. To są ogromne pieniądze i ten kto gra ten liczy kasę a nie żebranie o wsparcie miasta. Miasta to mogą zasponsorować finał rozgrywek miejskich o tzw. "beczkę piwa", bo tam są emocje. Jak to możliwe, że kluby płacą duże kwoty zawodnikom a nie mają na opłacenie kosztów dzierżawy czy obsługi, chyba jedynymi sposobami był handel kopaczami ale dzięki "miszczom" ich wartość spadła a młodzi ludzie zamiast wykształcenia i fachy marzą o furach, wagsach i ligach, kalectwa umysłowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX