Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski. Kamil Kosowski o kadrze Brzęczka: Czuję, że będzie dramat

Kamil Kosowski, 52-krotny reprezentant Polski, ma spore obawy wobec powierzenia drużyny narodowej w ręce Jerzego Brzęczka. Były piłkarz przeczuwa, że regres, jakiego kadra dokonała na mundialu w Rosji, może postępować.

W rozmowie z serwisem sportowefakty.wp.pl Kosowski przyznał, że choć cieszy się z tego, iż selekcjonerem został młody polski szkoleniowiec, ma wątpliwości, czy Brzęczek podoła postawionemu przed nim wyzwaniu. Były zawodnik zwrócił uwagę m.in. na kontrowersyjne powołania na mecze z Włochami (7.09) i Irlandią (11.09), wśród których znalazło się miejsce m.in. dla Jakuba Błaszczykowskiego, który w tym roku kalendarzowym w Wolfsburgu zagrał tylko trzy razy, z czego żadnego spotkania w pełnym wymiarze czasowym.

- Oczywiście, życzę Brzęczkowi, żeby mu się powiodło. Choć patrząc teraz na powołania, to może być ciężko. (...) Musimy zaakceptować jego wybory. Wiadomo, że każdy ma w głowie swoją koncepcję. Uważam jednak, że ciągle za mało jest świeżej krwi - podkreśla Kosowski, którzy w przeszłości występował m.in. w krakowskiej Wiśle i APOEL-u Nikozja.

Były piłkarz dodał, że choć bardzo w reprezentację chce wierzyć, ma poczucie, że zbliżające się eliminacje do mistrzostw Europy w 2020 roku mogą być dla Polaków porażką: - W środku czuję, że będzie dramat. Ale chciałbym też wierzyć, że przede wszystkim zobaczymy jakąś myśl. Dziś wydaje mi się jednak, że nie będziemy mieć powodów do radości. Obym się mylił.

Kosowski wypowiedział się również o kondycji polskiej piłki klubowej. Po szybkim odpadnięciu zespołów Ekstraklasy w eliminacjach do europejskich pucharów, w tym blamażu, jakiego Legia doznała w starciu z luksemburskim Dudelange, sytuacja wydaje się być dramatyczna. Zdaniem Kosowski głównym problemem są nieadekwatne do umiejętności zarobki piłkarzy występujących w lidze polskiej.

- Dla mnie polscy ligowcy - i to wszyscy - są mocno przepłaceni. Oczywiście, to nie jest wina zawodników, bo jeśli klub chce płacić, to piłkarz powinien brać. Tyle że powinien jeszcze coś od siebie dawać. Jeśli ktoś wychodzi na mecz pucharowy i w sercu nie czuje się wyróżniony… tak jak było kiedyś. Wtedy to w pucharach mogłeś się pokazać, a dopiero zagranicę jechałeś, żeby zarobić. A dziś mówimy sobie: "Przegraliśmy? Trudno, jest dobra wypłata, więc nic się nie dzieje. Mogło być lepiej, ale i tak jest dobrze, mamy nowy sezon, pogramy sobie w piłkę". Po co to wszystko? Żeby kupić dom i dwa samochody? Nie pasuje mi to - tłumaczy.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (95)
Kosowski o kadrze Brzęczka: Czuję, że będzie dramat
Zaloguj się
 • redi31

  Oceniono 11 razy 7

  "A dziś mówimy sobie: "Przegraliśmy? Trudno, jest dobra wypłata, więc nic się nie dzieje. Mogło być lepiej, ale i tak jest dobrze, mamy nowy sezon, pogramy sobie w piłkę". Po co to wszystko? Żeby kupić dom i dwa samochody? Nie pasuje mi to - tłumaczy.
  Więcej: "
  Dokładnie w tym problem. Minimalistyczne myślenie Polaków + szrot z zagranicy którego nikt nie chce a chca dalej zarabiać.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 6 razy 6

  Skoro Nawałka nie miał wałka na tych wałkoni,
  To Brzęczek może se brzęczeć.

 • 141288bs

  Oceniono 7 razy 5

  Nie wazne kto to powiedzial - wazne,ze powiedzial prawde o polskiej kopanej.

 • Jan Bielski

  Oceniono 4 razy 4

  Kosowski śmiało powiedział to co większość osób w Polsce, którym zależy na naszej kopanej myśli, ale nie ma możliwości wyartykułowania swojego osądu w tej sprawie!
  Jako bielszczanin ciszę się, że Pan Kamil związał si e z naszym miastem - życzymy powodzenia w Bielsku-Białej!

 • arius9

  Oceniono 9 razy 3

  To może pójść śladem Duńczyków i powołać amatorów z 3 ligi i zawodników futsalu. Będzie przynajmniej walka i zaangażowanie. Może też coś uda się wygrać.

 • Trolluj T

  Oceniono 5 razy 3

  Regres :D
  To już pierwsze lepsze Kajtki podwórkowe prezentują lepszy poziom od tych nażelowanych drewnianych ludzików. Za darmo. Bo grają z pasji, a nie dla angażu w reklamach szaponów na łupież czy kremów do wybielania odbytów...

 • acide94

  Oceniono 2 razy 2

  Polska kadra nawet Lewandowskiego sprowadza na dno, w biało-czerwonym stroju mizeria, ale wystarczy że koleś zrzuci koszulkę z orłem i zaczyna strzelać na zawołanie w jednej z najlepszych lig na świecie.

 • toreon

  Oceniono 2 razy 2

  Takie tam pitolenie. Powiedzieć, że będzie kijowo to każdy potrafi bo to nasz sport narodowy.
  Ten mówi, że za mało świeżej krwi, kto inny, że za dużo.
  Ale fakt, z tym powołaniem Błaszczykowskiego coś nie gra. Chyba że tu chodzi o to żeby sobie "dograł" to tej setki, choćby ze dwie końcowe minuty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX