Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski. Sztab Nawałki ocenił występ poszczególnych piłkarzy na mundialu w Rosji

Łukasz Fabiański najlepszy, Arkadiusz Milik najgorszy. PZPN opublikował raport sztabu Adama Nawałki, który ocenił występ poszczególnych piłkarzy na mistrzostwach świata. Ocenę powyżej "przeciętnej" otrzymał tylko jeden zawodnik.

"Przygotowanie mentalne zespołu do meczu z Senegalem było na odpowiednim poziomie. Wyjątkiem był Arek Milik, który w trakcie rozgrzewki i podczas samego meczu nie był odpowiednio skoncentrowany, co przełożyło się na jakość jego gry" - czytamy w oficjalnym mundialowym raporcie, opublikowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej.

>> PZPN ujawnił raport Adama Nawałki. Ostatni trening w Soczi przed Senegalem największą pomyłką przygotowań do mundialu?

Milik po meczu z Senegalem na rosyjskich boiskach się już nie pojawił. A za występ w 1. kolejce fazy grupowej został oceniony najgorzej, bo otrzymał notę "3", gdzie "5" oznaczała występ "przeciętny". "6" również, a właśnie w przedziale 5-6 znalazła się duża grupa biało-czerwonych, m.in. Wojciech Szczęsny, Bartosz Bereszyński, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński czy Robert Lewandowski - piłkarze, którzy mieli stanowić o sile zespołu Adama Nawałki.

>> Łukasz Fabiański o powołanych zawodnikach: Nie znałem wszystkich. Musiałem sobie "wygooglować"

Surowo ocenieni zostali także: Thiago Cionek (bramka samobójcza w meczu z Senegalem), Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski (zagrał tylko 45 minut w pierwszym meczu, który zakończył przedwcześnie ze względu na kontuzję) i Łukasz Teodorczyk.

Raport PZPN pokazuje, że ponadprzeciętny na mundialu był tylko jeden reprezentant Polski - Łukasz Fabiański. On rozegrał 90 minut w ostatnim meczu, wygranym 1:0 z Japonią, za co otrzymał notę "7", najwyższą spośród całej kadry powołanej na MŚ.

>> Maciej Rybus nie zagra z Włochami i Irlandią. Jest oficjalny komunikat w sprawie kontuzji obrońcy

Oceny reprezentantów Polski za występ na mistrzostwach świata w Rosji:

Oceny reprezentantów Polski za występ na mistrzostwach świataOceny reprezentantów Polski za występ na mistrzostwach świata Raport PZPN

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (18)
Sztab Nawałki ocenił występ poszczególnych piłkarzy na mundialu w Rosji
Zaloguj się
 • purre

  Oceniono 5 razy 5

  Raport z fryzur poproszę!

 • bubba222

  Oceniono 7 razy 3

  za to za uśmiechy i zadowolenie na basenie po meczu z Senegalem dla Milika "10"....

 • re_x

  Oceniono 1 raz 1

  Szczęsny 5,25?!tak jak Rybus?Szczęsny co najwyżej 2...to był najgorszy piłkarz

 • princepinot

  Oceniono 1 raz 1

  Raport nie jest raportem z mistrzostw, jest natomiast "pieknym" podsumowaniem polskiej jakosci polskiej mysli trenerskiej piszacej raport.
  Mysl ta rozwija sie nadal, wnioski wyciagniete, zobaczymy Milika.

 • pivonka

  Oceniono 1 raz 1

  "Łukasz Fabiański najlepszy, Arkadiusz Milik najgorszy".
  Dlatego Milik grał, a Fabiański nie grał i to jest kwintesencja "polskiej myśli szkoleniowo-trenerskiej" Nawałki:-)

 • piss.off

  Oceniono 1 raz 1

  raport nieudolnosci nawalki i bonka

 • bonleon

  0

  Czegoś nie rozumiem .. Ajax, potem już drugi trener wicemistrza Włoch stawia na Milika, gościa po dwóch ciężkich kontuzjach. Cudem wrócił w ogóle do zdrowia przed mistrzostwami, prawie nie grając.... Teraz okazuje się, że klęska z na MŚ to niemal jego wina...że niby nie ma charakteru?

 • shane00

  0

  Jeszcze nigdy nie widziałem żeby Milik pokazał cokolwiek sensownego w reprezentacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX