Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski. Marek Koźmiński zarzuca błędy Remigiuszowi Rzepce. "On atakuje piłkarzy"

Marek Koźmiński przyznał, że przygotowanie fizyczne było jedną z głównych przyczyn porażki Polaków na mundialu w Rosji. Wiceprezes PZPN zarzuca błędy Remigiuszowi Rzepce, który był trenerem przygotowania fizycznego w sztabie Adama Nawałki.

- Zamiast siedzieć cicho, mamy odbicie piłeczki i atak na piłkarzy: my zrobiliśmy wszystko, a to wy byliście nie najlepsi - powiedział Marek Koźmiński w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego".

Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ostro zareagował na wywiad Remigiusza Rzepki, w którym powiedział po mistrzostwach świata, że piłkarze byli dobrze przygotowani do rosyjskiego turnieju. - Nic byśmy nie zmienili - mówił o przeprowadzonych treningach.

- Mówienie teraz wszem i wobec, dwa miesiące po turnieju, jak oni to fajnie wszystko zrobili, że pod kątem przygotowania fizycznego wszystko było super, ja odczytuję w ten sposób: ja jestem świetny, zrobiłem wszystko najlepiej, a to wy, zawodnicy, nie byliście na tyle fantastyczni, by wykonać to, co dla was zaplanowałem. To jawne zrzucenie odpowiedzialności za wynik wyłącznie na piłkarzy - zaznaczył Koźmiński.

Rzepka stwierdził, że każdy piłkarz miał indywidualnie ustalony plan treningów. Koźmiński zarzucił mu kłamstwo. - Byłem na co dzień w Soczi i tego nie widziałem. A każdy zawodnik miał inne potrzeby - przyznał wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kolejnym wytłumaczeniem słabych wyników miała być źle dobra baza. - Klimat miał ogromne znaczenie. Jeśli zaczynaliśmy trening o godz. 10-11, to kończyliśmy go w największym upale - stwierdził Marek Koźmiński.

***

Terminarz fazy grupowej Ligi Mistrzów

Kamil Grosicki odmówił Grekom i może zostać w Anglii

Luka Modrić z nagrodą od UEFA

Wielkie hity w fazie grupowej Ligi Mistrzów

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (60)
Koźmiński wskazał przyczynę porażki Polaków na MŚ w Rosji!
Zaloguj się
 • janbar22

  Oceniono 11 razy 11

  Osioł znalazł kozła. Ofiarnego.
  To jest kpina, a nie analiza przyczyn klęski.

 • Grzegorz Kulig

  Oceniono 12 razy 10

  Jedno małe ale. Skoro Koźmiński wiedział, że w Soczi będą fatalne warunki, to czemu jako wiceprezes PZPN nie sprzeciwił się wyborowi tego miejsca??? Przecież to on sam jest za to współodpowiedzialny, więc skoro zarzuca błędy Rzepce(mimo, że nie jest trenerem od przygotowania fizycznego) to i powinien je zarzucić sobie i podać się do dymisji...

 • eisbergh

  Oceniono 15 razy 9

  glowna przyczyna porażki polskich pilkarzykow sa za wysokie zarobki - zero umiejetnosci, za to parcie na place jak ronaldo

 • mer-llink

  Oceniono 5 razy 5

  Aj tam, nasi zagrali świetny Mundial.
  Gdyby nie przypadkowe bramki Senegalem i pomyłka z Kolumbią, to wygrana w człapanym meczu z Japonią dawała nam co najmniej półfinal.
  Po co tu teraz drzeć włos na troje?

 • antirussia81

  Oceniono 6 razy 4

  "Jeśli zaczynaliśmy trening o godz. 10-11, to kończyliśmy go w największym upale"
  To trzeba było zacząć wcześniej. A tak w ogóle, to czym się Kozmiński zajmuje w tym PZPN-ie? Boniek to przynajmniej w reklamach gra ;)

 • farcry3

  Oceniono 6 razy 4

  Przecież Polska zawsze była cienka w piłkę. Skąd ta ekscytacja ? Bo w 1974 Górski coś osiągnął ? Od tego czasu wiele się zmieniło, w piłce również. Pieniądze zabrać tym lewusom i dać na dzieci i młodzież. A trenerem reprezentacji musi być ktoś na wzór Wagnera od siatkarzy: zamordyzm, zero demokracji, bezwzględne słuchanie trenera i zero WAG-in.

 • bonenecklace

  Oceniono 3 razy 3

  Jasne piłkarze niewinni, tylko Rzepka winny tej kompromitacji na mundialu. Koźmiński to były piłkarz i należący do kliki "ekspertów" z Polsatu z Borkiem, Kołtoniem i Hajto na czele. Nie róbcie idiotów z ludzi i nie wciskajcie kitu, że wszystkiemu winne było przygotowanie fizyczne. To środowisko wymaga zaorania, bo każdy ma tam swoje interesy i interesiki. Nie ma nikogo, kogo można by nazwać bezstronnym ekspertem. Naprawdę zbiera się na wymioty, jak się czyta te opinie samozwańczych ekspertów.

 • xynat

  Oceniono 5 razy 3

  "by Ann" znowu będzie w szoku gdy Robercik nie otrzyma tytułu najlepszego sportowca Przeglądu Sportowego. Ani żaden inny kopacz. Ciekawe czy ktoś na poważnie umieści drużynę kopaczy "made in Poland" pośród kandydatów zważywszy na medal olimpijski skoczków narciarskich :) Ciekawe czy ktoś na poważnie zagłosuje na któregoś z kopaczy zważywszy na złote medale Mistrzostw Europy Włodarczyk, Kszczota, Charatyka, Guby a zimą Stocha na olimpiadzie.

 • adcore

  Oceniono 3 razy 3

  Was wszystkich od Bonka w döl zgubila ....PYCHA....

  ja biegalem 10-20km dziennie w plus30 i minus 20 zimå.....i tylko poprawialem swojå kondycje,jak sie chce to mozna...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX