Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski. Jan Tomaszewski: Jerzy Brzęczek popełnia błąd. Wielkie nieporozumienie

- To jedno wielkie nieporozumienie - powiedział Jan Tomaszewski w rozmowie ze "Sportowymi Faktami" komentując brak powołania do reprezentacji Polski dla Dawida Kownackiego, Szymona Żurkowskiego czy Sebastiana Szymańskiego.

Jerzy Brzęczek w poniedziałek powołał kadrę na swoje pierwsze zgrupowanie w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Zabrakło w niej wspomnianych trzech piłkarzy występujących w kadrze do lat 21. 

Zespół prowadzony przez Czesława Michniewicza zagra we wrześniu w eliminacjach mistrzostw Europy z Finlandią i Wyspami Owczymi. Jak na razie jest liderem grupy - minimalnie wyprzedza Danię - i nie może sobie pozwolić na stratę punktów.

Reprezentacja Polski. Jerzy Brzęczek ogłosił swoje pierwsze powołania

- Dla mnie jest to jedno wielkie nieporozumienie. Mnie g**** obchodzi młodzieżówka Michniewicza i jej wyniki, proszę to napisać! Dla Kownackiego, podobnie jak dla takich zawodników jak Szymon Żurkowski czy Sebastian Szymański, gra teraz w reprezentacji U-21, to cofnięcie się w rozwoju! - grzmi Tomaszewski w rozmowie ze "Sportowymi Faktami". 

- Czy wyobraża pan sobie, by teraz Didier Deschamps oddał 19-letniego Kyliana Mbappe do drużyny młodzieżowej? Przecież natychmiast zostałby nazwany debilem! Dorosła reprezentacja zawsze, powtarzam zawsze, jest ważniejsza od zespołów młodzieżowych - twierdzi Tomaszewski. 19-letni Mbappe został jedną z gwiazd mistrzostw świata w Rosji prowadząc Francję do złota.

Reprezentacja Polski. Terminarz jesiennych spotkań biało-czerwonych

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (87)
Jan Tomaszewski ostro atakuje Jerzego Brzęczka
Zaloguj się
 • timbwolf3

  Oceniono 18 razy 16

  Spocony Janek aż do meczu z Senegalem głosił, że Polska to minimum półfinał, już zastanawiał się czy lepiej grać z Belgią czy Anglią i jak wyeliminować potem Hiszpanię. Taki z niego ekspert

 • well.paid.ghostwriter

  Oceniono 26 razy 16

  Za porównanie kownackiego do mbappe też zostaje sie nazywanym debilem, panie tomaszewski

 • ryslew2061

  Oceniono 16 razy 14

  Jeśli kogoś trzeba by nazwać debilem, to Tomaszewski jak najbardziej na to określenie zasługuje i potwierdza przy każdej nadarzającej się okazji. Kownacki i inni to jednak nie Mbappe, mecze kontrolne to nie mistrzostwa świata, a to że Tomaszewskiego gó... obchodzi młodzieżówka, nie znaczy, że kogokolwiek innego też ma nie obchodzić. Tomaszewski powinien pamiętać, że sam był kompletnie beznadziejnym trenerem, a w Qrwizji robi za pożytecznego idiotę, kompromitując się przy okazji analizami i prognozami.

 • breve

  Oceniono 11 razy 9

  O, pan Jan :) Ten sam, który poparł stan wojenny, a potem do PiS-u się zapisał :)

 • vito60

  Oceniono 11 razy 7

  Janek to wielkie nieporozumienie.

 • goral67

  Oceniono 7 razy 5

  Gdyby Kownacki reprezentował poziom Mbappe to Brzęczek też by go powołał nie oglądając się na młodzieżówkę ale Kownacki to od pięciu lat jest niezmiennie zawodnikiem tylko z potencjałem , czy selekcjoner powoła go najbliższe mecze czy za parę miesięcy nie ma znaczenia.Zgrupowania u Nawałki nie wyzwoliły tego potencjału, a na boisku werwa szybko go opuszczała. Jednodniowy trener niech lepiej się weźmie za politykę tam pełno takich jak on pozerów.

 • semantyczne_naduzycie

  Oceniono 4 razy 4

  Tomaszewski dzięki kontrowersyjnym wypowiedziom, kontrowersyjnym zachowaniom etc.jest medialny. Bo przyciąga uwagę i kliknięcia, wiec go zapraszają i słuchają. Bo to się teraz liczy w mediach, a nie merytoryczna treść wypowiedzi. Stąd popularność celebrytów, Tomaszewskiego, Terlikowskiego itp. Jeśli zatem w większości uważamy, że uwagi tego Pana są pozbawione sensu, to nie tylko ich nie komentujmy ale i na nie nie klikajmy. Mało kliknięć = brak zainteresowania = ryzyko utraty statusu celebryty.

 • peterjk

  Oceniono 6 razy 4

  Super, odezwal sie ten ktory idealnie przewidzial sukcesy Polakow na mundialu. Wszystko bylo ok i nagle kompromitacja. Nie slyszalem od Tomaszewskiego chocby jednego zdania, podsumowujacego prace Nawalki czy Szczesnego. Brzeczek jeszcze nie zrobil nic a juz jest agresywnie atakowany, leczto on bedzie rozliczany za wyniki, nie Tomaszewski, ktory powinien po prostu siedziec cicho.

 • kingsizemax

  Oceniono 3 razy 3

  Dyżurny pieniacz w akcji, a trener Górski mawiał Tomaszewskiemu, że ma stać na bramce i łapać piłkę, nie filozofować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX