Jest nowy ranking FIFA. Duży spadek reprezentacji Polski. Nowy lider

Reprezentacja Polski znalazła się dopiero na 18. miejscu w najnowszym rankingu FIFA. To oznacza spadek aż o dziesięć miejsc w porównaniu do poprzedniego zestawienia.

Przypomnijmy, że biało-czerwoni przed mistrzostwami świata w Rosji zajmowali w rankingu 8. pozycję. Nieudany występ na mundialu sprawił jednak, że reprezentacja Polski w zestawieniu spadła aż o 10 miejsc. Przed drużyną aktualnie prowadzoną przez Jerzego Brzęczka znalzały się m.in. Holandia, Meksyk czy reprezentacja Niemiec.

Poza Polską, to własnie Niemcy zanotowali największy spadek. Byli mistrzowie świata spadli bowiem z pozycji lidera na 15. lokatę.

Nowy lider, awans Chorwacji i Rosji

Nowym liderem rankingu FIFA została Francja, która w lipcu, po 20 latach przerwy zdobyła mistrzostwo świata. Trójkolorowi awansowali w zestawieniu o sześć miejsc. O 16 pozycji do góry przesunęła się natomiast Chorwacja, która w finale MŚ przegrała własnie z Francją. Z 20. miejsca awansowała bowiem na 4.

Największy awans zaliczyła jednak reprezentacja Rosji. Drużyna prowadzona przez Stanisława Czerczesowa, na mistrzostwach wyszła z grupy, a w 1/8 finału pokonała Hiszpanię. Odpadła dopiero w ćwierćfinale. To pozwoliło jej na zajęcie 49. miejsca w rankingu FIFA, wyższego o 21 pozycji od poprzedniego.